ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 21 Авг 2017, 03:44 Разширено търсене

Търсенето върна 41 резултата

Return

Re: Моля, помогнете на сърцето ми

Edi » 30 Дек 2016, 19:31 написа: Така че Валери, време е според мене да погледнеш по-сериозно да следваш божието учение и път.

С размахване на пръст няма да стане. Трябва сам да почувства, че Бог го е извикал към Себе Си.
Времето не го определяме ние.
от Венци Тоневски
31 Дек 2016, 00:54

Jump to forum
Jump to topic

Братя, защо не кажете на човека, че в Библията няма нито евангелисти, нито православни, нито католици - там има ученици на Исус Христос, които имат и друго име - християни. А християнин е всеки човек, който е повярвал от цялото си сърце, че Исус Христос е Божият Син, и че е бил убит/повесен на дърво, бил е три дена в гроба и на третия ден е възкръснал от мъртвите. После се е явил на апостолите, после на повече от петстотин братя наведнъж.

Човек трябва да се новороди от вода и Дух. Иначе не може да влезе в Божието царство. И това, което стуците каза в началото на темата е, че Валери не е все още новороден, тоест ученик на Исус. Това е, което мене ме притеснява, когато виждам отговорите му. Така че Валери, време е според мене да погледнеш по-сериозно да следваш божието учение и път.
Съгласен съм с първото ти изречение и втория параграф. Във връзка с второто изречение (не отричам горепосочените абсолютни истини - че Господ Иисус Христос е Син Божи, бе разпнат за нас, страда и бе погребан и възкръсна в третия ден, както и че се е явявал на апостоли и ученици) искам да те попитам обаче - християнин ли е според теб и човек, който не вярва във възкресението на мъртвите? И който не вярва, че мъртвите ще възкръснат един ден. Защото има такива.
1 Коринтяни 15
"12 А когато се проповедва Христос че е възкръснал от мъртвите, как казват некои от помежду ви че нема възкресение на мъртвите?
13 Ако нема възкресение на мъртвите, то нито Христос е възкръснал;
14 и ако Христос не е възкръснал, то праздна е нашата проповед, праздна и вашата вера.
15 Намерваме се още и лъжесвидетели на Бога; защото свидетелствувахме за Бога че е възкръсил Христа; когото не е възкръсил ако е тъй че мъртвите не възкръсват.
16 Защото ако мъртвите не възкръсват, не е нито Христос възкръснал;
17 ако ли Христос не е възкръснал, суетна е верата ви; още сте в греховете си."
Отделно, като християни, смятам, че трябва да знаем, вярваме и изповядваме това, което се казва в Никео-Цариградския символ на вярата.
от for_the_truth
30 Дек 2016, 21:27

Jump to forum
Jump to topic

Човек трябва да се новороди от вода и Дух. Иначе не може да влезе в Божието царство. И това, което стуците каза в началото на темата е, че Валери не е все още новороден, тоест ученик на Исус. Това е, което мене ме притеснява, когато виждам отговорите му. Така че Валери, време е според мене да погледнеш по-сериозно да следваш божието учение и път.

:good: (handshake) :friends:
от stucyte
30 Дек 2016, 21:01

Jump to forum
Jump to topic

Еее, Благо.. Човекът има проблем а ти за ракии и уискита говориш :D
Разбирам мотивите на родителите, но подходът им не е от най-удачните. Познавам много пасторски деца, които от прекалено ограничаване (разбирай от всичко светско) в момента са по-зле и от невярващите.
Валери, вие на по колко години сте, братле :)
от Венци Тоневски
30 Дек 2016, 12:33

Jump to forum
Jump to topic

Ами за какво друго да се говори тия дни, Венци?! Просто ми се струва, че Валерката драматизира повече от необходимото. Светът не се свършва от такъв подобен любовен развой. Всеки си поема по пътя по живо и по здраво, и... в очакване на нова любова.
от Blagovest Varbakoff
30 Дек 2016, 12:51

Jump to forum
Jump to topic

Добри отговори е дал stucyte в първия си пост.
Не съм съгласен, обаче, с:
И така в един неравностойно сключен , особено в религиозно отношение брак, по чисто причиноследствени отношения силно влюбените за много късо време се оказват пред развод...,
Има изключения (и може би не са малко) и бракът от десетилетия на моите родители е пример в това отношение. Не са разведени. Посещават различни църкви, но освен един път, когато баща ми направи забележка на майка ми да каже "Амин" след края на молитвата, за други "търкания на деноминационна основа", ако мога така да ги нарека, наистина ми е трудно да се сетя. За какви ли не глупости са се карали, но на такива теми - не мога да се сетя.
Но е много хубаво, че stucyte постави въпроса за "истинския християнин". Защото има разлика между плътски (някои ги наричат и номинални) и духовни християни. Едните живеят по плът, а другите по дух. Но това е въпрос за отделна тема. В тази връзка призовавам, ако искате, да си преговорим Галатяни 5 глава (особено за плодът на Святия Дух и делата на плътта).
Сестра rain в първия си пост според мен загатва относно еманципацията на жените. А жената трябва да се покорява на мъжа.
Не е и случайно, че няколко души напомнят на Валери за написаното в Матей 6:33. Бях чел една книга на К. де Майо относно брачните взаимоотношения и други проблеми (с не всичко от написаното съм съгласен). Той също в началото на книгата напомня за този стих. Освен това мисля, че и при венчанието има посвещаване на двойката на Бога. Поправете ме ако греша.
А това с родителите и не мога да го разбера. Това да не ви е ислям, бе хора?!? Малко ми е трудно да повярвам, че тези хора са протестанти. Да не би да са мормони/йеховисти или подобни? А ако са евангелисти наистина, то според мен трябва да им се обяснят някои неща за православието, за да не би да са изпаднали в някаква заблуда относно него и тя да ги плаши.
Нека Бог да помага на Валери да израства и да се утвърждава във вярата и да му помогне да срещне подходяща другарка в живота!
Аз пък си мечтая да се оженя за християнка, свободна от деноминационно тесногръдие, с която да няма проблем нито да ходим на литургия, нито на евангелски служби.
от for_the_truth
30 Дек 2016, 12:52

Jump to forum
Jump to topic

Ами за какво друго да се говори тия дни, Венци?! Просто ми се струва, че Валерката драматизира повече от необходимото. Светът не се свършва от такъв подобен любовен развой. Всеки си поема по пътя по живо и по здраво, и... в очакване на нова любова.

Някой ги преживяват по-тежко нещата :) Не са всички непукисти като теб хаха. Аз имах преди една любов, уж сериозни бяха нещата. Да ама не.. Та като се разделихме цял месец ми беше криво. После друга дойде, и така..
В днешно време е трудна работа да намериш човек, който хем да те търпи, хем да е сериозен.. а ако има и религиозни пречки става мазало :D
от Венци Тоневски
30 Дек 2016, 13:20

Jump to forum
Jump to topic

Идеално, горе главата, Валерка! Наздраве за Новата година! Тупни едно кръшно хорце!
от Blagovest Varbakoff
30 Дек 2016, 13:29

Jump to forum
Jump to topic

Ами това е идеалната възраст за създаване на семейство. За жените до 22, понеже нали съзряват по-бързо от мъжете в някои битови аспекти - като гледане на дяца, въртене на къща, а в днешно време много въртят и бизнеси - това е друг въпрос обаче.
За мъжа 26-27 години е достатъчна възраст, за да е осъзнал вече горе долу какво иска от живота и да може да изхранва семейство.
от Венци Тоневски
30 Дек 2016, 13:38

Jump to forum
Jump to topic

Валери, не съм напълно убеден, че причината да бъдеш отхвърлен от родителите на момичето не е предимно от религиозен характер... Пиша ти от опит, а моят опит тук е най-продължителен. Затова се поинтересувах от обществото, което те посещават(деноминацията). Ако имаш работа с евангелисти от рода на Божия или Адвентна църкви проблемът е напълно възможно да бъде предимно от религиозен характер. :friends:
от stucyte
30 Дек 2016, 15:21

Jump to forum
Jump to topic

Братя, защо не кажете на човека, че в Библията няма нито евангелисти, нито православни, нито католици - там има ученици на Исус Христос, които имат и друго име - християни. А християнин е всеки човек, който е повярвал от цялото си сърце, че Исус Христос е Божият Син, и че е бил убит/повесен на дърво, бил е три дена в гроба и на третия ден е възкръснал от мъртвите. После се е явил на апостолите, после на повече от петстотин братя наведнъж.

от Edi
30 Дек 2016, 20:31

Jump to forum
Jump to topic

[quote="[url=http://www.hristiqni.com/forum/viewtopic.php?p=81057#p81057]Бих се радвал ако някой би искал да отдели време и да поговорим по телефона. Благодаря ви от сърце и бъдете живи, здрави и безкрайно щастливи ![/quote]

Валерка, споко бре брат! Че се лупнеш от мъка. Нямам нищо против да си побъбрим по телефона, за да ти обЯсня някои неща от жАвота. ;) Апропо, моята е върла православнеЙша женуря, така че и това не е много ОК, да знаеш! ;)
от Blagovest Varbakoff
30 Дек 2016, 01:18

Jump to forum
Jump to topic

Апропо, какво означава евангелист, щото туй е много общо казано. А и не ми се вярва евангелист, явно протестант, да прави такива фасони, защото те са широко скроени и приемат Православието за разлика от нас, православните, към протестантските деноминации изобщо. Нещо не ми се връзват нещата...
от Blagovest Varbakoff
30 Дек 2016, 01:23

Jump to forum
Jump to topic

@ValeriGruichev трето поколение евангелистка съм!Няма такова нещо!Не е библейска постъпката на родителите и.Така че,ако е рекъл Господ-ще ги пречупи,ако е волята му чудо ще направи!А тя постъпва библейски и правилно,в този случай,защото Словото казва ,че без благословията на родителите не бива да се встъпва в брак!Просто се моли!
от cool
30 Дек 2016, 01:28

Jump to forum
Jump to topic

Валери, да си евангелист не е много страшно - означава да си християнин :) както православните, католиците и прочие вярващи в Христос. Едни се вманиачават по деноминационните практики, други пък само носят титлите - православен, евангелски и т.н. уж християнин. Както и да е, няма да те занимавам с глупости.
Ще ти разкажа една история за една вярваща жена, разбирай - евангелистка.
Мъжът и не бил много вярващ, дори го дразнело, че жена му ходела на църква и слушала библейски поучения. Много често я заключвал навън а тя като се прибирала от църквата и било заключено, просто смирено сядала пред вратата.
На сутринта мъжът гузен и отварял а тя с усмивка го поздравявала и му приготвяла закуска.
Такава трябва да е евангелската жена - смирена, мъдра и подхождаща с любов.
Силата на смирението на тази жена била толкова мощна, че след години мъжът и не само, че се обърнал към Бог ами в момента е един от най-почитаните евангелски пастори.
Разкажи на приятелката си тази история, ще и бъде полезна. Можеш да я поканиш и тук, разбира се.
Поздрави.
от Венци Тоневски
30 Дек 2016, 02:00

Jump to forum
Jump to topic

Сега прочетох и другите ти постинги. Странни родители. Най-вероятно според мен, е че се опасяват да не подхлъзнеш щерка им към света. Ако наистина са толкова посветени на вярата ще следват принципа на капката - една капка катран в чиста вода ще замърси цялата кана.
От друга страна нямат право да се намесват пряко като въздействат на волята на дъщеря си. Бог ни е оставил свободна воля. Могат да съветват, да се молят за вас и ако си добро момче да те приемат такъв какъвто си.
от Венци Тоневски
30 Дек 2016, 02:06

Jump to forum
Jump to topic

Валери, покани я и нея да се регистрира във форума, дори да позволява да ни четат и родителите й! Пък... ако е рекъл Бог може и да се разберем! В коя църква членуват? :friends:
от stucyte
30 Дек 2016, 11:22

Jump to forum
Jump to topic

stucyte » преди 17 минути написа:Валери, покани я и нея да се регистрира във форума, дори да позволява да ни четат и родителите й! Пък... ако е рекъл Бог може и да се разберем! В коя църква членуват? :friends:

Стуци... :friends:
от Theodora V
30 Дек 2016, 11:39

Jump to forum
Jump to topic

"И плеснаха ръце, и се прегърнаха!" Мой съвет: Валерка, не се кОси, ке ти мине. Има куп благочестиви девойчета, които чакат с трепет своя принц, разбирай жених. Айде сега наздраве за Новата година! Стуци, Венци, наздраве братлета - и не пийте люта ракия, а само уиски Джони!
от Blagovest Varbakoff
30 Дек 2016, 12:04

Jump to forum
Jump to topic

Уважаеми Валери, мисля, че те разбирам, или поне се опитвам да ти вляза в положение. За мен основната причина за вашата раздяла не е толкова евангелизмът, а твоята формална православност. Тоест, ти макар и да вярваш, че Бог съществува, да имаш в сърцето си някаква почит към Него, не си покаян християнин, не е обновлено сърцето ти, нито животът ти е предаден в ръцете на Бога така, както Той иска от всеки един верен християнин - независимо от църковната му деноминация. Тоест, с риск да ме наругаеш, но макар и да си добър и достоен българин, ти не си истински християнин, човек по сърцето на Бога. Тук в този форум сме се събрали християни от всякакви християнски деноминации, но макар и да имаме много доктринални различия, обусловени от различните ни деноминационни принадлежности ние имаме един Дух Христов - Светия Дух, с който сме запечатани още в деня на нашето ново раждане за Христос. Ако някой от нас - независимо от деноминацията ни се обвърже с човек от света означава, че след първоначалната магия на влюбването разочарованията ще настъпят много бързо. Бракът е като една нива, на която двата вола трябва да теглят едно рало в една посока. Проблемите започват когато посоките на гледане са различни, а ралото е едно. Единият дърпа на една посока, а другия в друга. Единият се държи за земята и земното, считайки себе си за прагматичен и земен, а другият дърпа към небето и небесното, защото ценностите им са различни. Още по-неотстраним става този проблем когато се появят деца... И така в един неравностойно сключен , особено в религиозно отношение брак, по чисто причиноследствени отношения силно влюбените за много късо време се оказват пред развод ..., където проблемите пред вярващия и формално вярващия не са по-малко. Та нито за момичето евангелска християнка, а още по-малко за формалния "православен християнин" е добре и полезно да сключват подобен брачен съюз, където в последствие ще се окажат заключени с тежките белезници на разномислието и несъответствието в избора на ценности, което бързо ще прерастне в личностна непоносимост. Понеже ти не осъзнаваш всичко това настояваш и се бориш за любовта си. Момичето обаче, е явно в кондиция с изповядваната си вяра и смята, че не си е намерило живота на улицата, за да го замени срещу нищо!!! Ти ще отговориш как така за нищо - а любовта? Реално е така. В подобен религиозно неравен брак губи онзи, който егоистично е предпочел земната любов, близка до естествения алтруизъм, пред най-висшата християнска ценност - християнската любов към Бога и ближния си, което ти в момента дори трудно ще осъзнаеш. Всъщност това са вероятно мотивите на младата християнка. Прощавай, но ако аз съм нейн баща никога не бих се съгласил да дам бащинската си благословия си над такъв брак.
Валери, отново те моля за извинение. Ти си един от многото българи, които не познават Православието/ако те заведа на литургия ти нищо не можеш да ми обясниш за ставащото там, да не говорим, че много такива "православни" не знаят как да стоят в храма, че дори и да се прекръстят/, но при различните преброявания поради естествената склонност на духовно-нравствената ти природа към своя Творец - Бога, по традиция, подсъзнателно се определяш като православен християнин. Всъщност отново ще си позволя да бъда откровен и моля да ме извиниш, но ти въобще не си християнин, защото формалното християнство не се възприема от Бога като такова. А християнин, още по-малко православен на думи и теории не се става. Православното християнство не е някаква религиозна философия, но е един правилен живот, съответстващ на една правилна вяра. Правилна, осъзната и екзенстенциално необходима за битуването на човека. Нещо, за което той мисли, въжделее и се стреми да достигне през целия си съзнателен живот. И основния мотив за това не е някоя сексапилна християнка , добра служба, имот или друга материална придобивка. Дори пред дамоклевия меч на земната смърт движещия мотив на един истински християнин е ЛЮБОВТА МУ КЪМ БОГА . А подобен живот е въпрос на изграждане, както се гради една постройка. За това си иска необходимото време и труд. Така че, колкото и клиширано да ти звучи моят съвет към теб е да вникнеш по-сериозно в същността на християнството и в акта на покаянието да възприемеш, както всички неформални християни, са приели Христос за свой личен Спасител, а като сложиш ръката си на Христовото рало да спреш вече да се обръщаш назад. Да си християнин означава да си осиновен от Бога, а Божите деца не са лишени от нищо, защото Бог е всемогъщ и целия свят е Негов. Бог е нашия най-добър избор, най-добрият ни дял, "шестицата от тотото на живота". Библията казва, че имаме ли Бог всичко останало ще ни се придаде, а най-вече онова, което ако сме изгубили се обезсмисля всичко друго - нашия живот, започващ от земята и преминаващ във вечността в Христовото Царство. Тук в този форум между нас, ако ти постоянстваш, ще имаш възможност да поемеш по пътя към Христос. Понеже въпросът ти е много обширен с няколко думи няма как да ти се отговори и затова за сега ще се огранича до тук. Има и други тук, които могат да се включат в темата ... Благодаря им. :thank_youthank_you:
от stucyte
30 Дек 2016, 00:16

Jump to forum
Jump to topic

Тва не е истина!
Валери,такава ''евангелистка'',дето не може да се събере с ''православен'',не е никаква евангелистка и не ти трябва да жалиш!Сигурно е научена да командва в дома си,да ходи на църква в неделя и да остава до късно следобяд,независимо дали мъжа и има сготвено;да ходи по ''женски'' молитвени сбирки,независимо от несъгласието ти;да ходи по нощни молитвени ,без да се съобразява с теб;да слуша какво говори нейния пастОр,който единствен има право да я съветва.И наверно в това ,че ти е отказала има пръст сам Бог!
от cool
30 Дек 2016, 00:42

Jump to forum
Jump to topic

Моят съвет е да приемеш съвета на брат stucyte. Той е достатъчно аргументиран от общо християнска гледна точка .Първо оправи взаимоотношенията си с Бога след като приемеш Исус Христос за Свой Личен Спасител(да станеш християнин) и само тогава под водителството на Святия Божи Дух ще можеш да осъществиш своите(вече правилно мотивирани) желания,мечти, копнежи. :heart:
от Милко
30 Дек 2016, 00:50

Jump to forum
Jump to topic

Ако те интересува и нехристиянски съвет можеш да послушаш и rain
от Милко
30 Дек 2016, 00:56

Jump to forum
Jump to topic

Моят съвет е да приемеш съвета на брат stucyte. Той е достатъчно аргументиран от общо християнска гледна точка .Първо оправи взаимоотношенията си с Бога след като приемеш Исус Христос за Свой Личен Спасител(да станеш християнин) и само тогава под водителството на Святия Божи Дух ще можеш да осъществиш своите(вече правилно мотивирани) желания,мечти, копнежи. :heart:
Да,потърси Бога,както те съветват по горе.
Но мен ей това изречение ми показва ,че това момче е по близо до Него от много други,вкл. някои от тук съветващите го:''Ходя на църква, но много рядко, не съм чел цялата Библия, но имам много силна вяра и почит към Бог.''
от cool
30 Дек 2016, 00:59

Jump to forum
Jump to topic