ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 24 Сеп 2017, 17:03 Разширено търсене

Търсенето върна 39 резултата

Return

Re: Покривалото вьв молитва

Пламене може би малко ще се отклоним от темата,но мисля че много добре си разбрал за Господната вечеря.Исус Христос каза за хляба и за виното "това е моето тяло и това е моята крьв" и това трябва да се приеме сьс вяра а не за символи и не трябва да се взимат с "лекота".Ако наистина бяха символи нямаше да дойдат последствията (осьждението) за тези които вземат недостойно!!!!!
от Todor Andonov
05 Фев 2017, 02:25

Jump to forum
Jump to topic

Покривалото вьв молитва

Моля ако можете да коментирате това: 1кор.11глава. Всяка жена когато се моли или пророкува да има покривало на главата си!!! А на староГръцки език се казва думата "катакалиптесте" което означава да си покрие главата с покривало много добре!!! Какво ще кажете благоволи ли Бог вьв подробностите...А и как тълкуваме словото..Ако не е нужно покривалото,защо е писана тази половина ГЛАВА.. Нима Божието слово не е и за днес??? Да не бъде!!!
от Todor Andonov
03 Фев 2017, 00:14

Jump to forum
Jump to topic

Благодаря на всички които коментират и разглеждат тази тема! Както писа "stucyte" вьв доста църкви вьв други дьржави жените имат покривало...Питам се защо вьв България не е така?!! а и не само за тази тема.Не искам да обвинявам никого за това.Бьлгария.....страната в която имаше сьживление,повярваха толкова много хора,станаха толкова много чудеса и изцеления!!! А сега къде е сьживлението? Защо няма такива чудеса? А и колко хора отстъпиха от вярата!! Сега ние вярващите може би се задоволяваме с малки благословения които ни дава Бог...Мисля че трябва да вникнем по добре вьв БОЖИЕТО СЛОВО и да го изпълняваме за можем да видим отново благословенията Му.
от Todor Andonov
06 Фев 2017, 03:37

Jump to forum
Jump to topic

Искам да кажа че цвета на покривалото няма никакво значение какъв ще е..но в Италия например (така беше поне вьв църквите които бях посетил) всички жени имаха бяло покривало!! А вьв Гьрция жените носят различни цветове..Когато посетих църквите вьв тези две дьржави за първи път сьс страх вьв сърцето си сьм си казвал "сега вьв каква ли цьрква ще попадна?!! Мога да ви кажа че първите ми впечатления(както са и сега)бяха много добри..Да какво да кажеш когато всяка службата започва първо с 1 час молитва а и да гледаш всички жени да имат покривало ??!! Просто славиш Бога
от Todor Andonov
07 Фев 2017, 02:00

Jump to forum
Jump to topic

Някой беше споменал че Бог не гледа на покривалото или на облеклото,а на сърцето! А пък аз мисля че кой каквото има вьв сърцето си това и показва.Когато мием една чаша мием я от вътре и отвън.Когато казваме че сме новородени вече имаме нов живот (старото премина).Промяната си личи както вьв поведението така и в облеклото! Ако някоя жена се облича неприлично както се е обличала преди да познае Христа тогава къде е делото на Бога,само вьв сърцето ли?!!
от Todor Andonov
08 Фев 2017, 01:47

Jump to forum
Jump to topic

Re: ТБ Джошуа - Божи човек или измамник?

По тази тема трябва да бьдем много внимателни с отговорите! Да видим някои стихове от Библията:
22 Тогава доведоха при Него един хванат от бяс, сляп и ням; и го изцели, тъй щото немият и проговори и прогледа.
23 И всичките множества се смаяха и думаха: Да не би Този да е Давидовият син?
24 А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула.
25 А Исус, като знаеше техните помисли, рече им: Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои.
26 Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?
27 При това, ако аз чрез Веелзевула изгонвам бесовете, чрез кого ги изгонват вашите възпитаници? Затова, те ще ви бъдат съдии.(мат.12гл.)
Божието слово казва и за тези които вършат чудеса но живеят вьв беззаконие! Чудесата и знаменията не са тези които ще ни представят пред Бога в онзи ден,а дали сме имали един чист и свят живот според Божието Слово!!!
Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца ми, Който е на небесата.

В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонихме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?

Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.

Библия - Матей - Глава 7:21,22,23
от Todor Andonov
13 Фев 2017, 01:19

Jump to forum
Jump to topic

Re: Християнско ли е да приемаме САМО това, което пише в Библията?

"Καταραμενος ο λαρυγγας που καταλυει κρεας και ψαρι Τεταρτη και Παρασκευη."
"Stucyte" не знам до колко знаеш Грьцки език,но ще преведа това- "проклето е гърлото което яде месо и риба в сряда и петьк" което е противно на Божието Слово.Това именно казва една от книгите(преданията) в Гръцката православна цьрква.Не те подценявам напротив много от мненията ти ми харесват!
от Todor Andonov
20 Фев 2017, 11:33

Jump to forum
Jump to topic

Чиста вода и истинска храна е само Божието Слово "Библията ".
от Todor Andonov
20 Фев 2017, 10:00

Jump to forum
Jump to topic

Брат Милко напълно сьм съгласен с това което казваш по горе,но това обхваща сьщо и християнската литература(книги) писана от новородени Християни,които много от тях изкривяват Божието Слово.Трябва да внимаваме какво четем,защото в доста книги (християнски) за съжаление има ако мога да кажа "отрова".Това се отнася и за нас "петдесятниците".За съжаление ние Християните си предлагаме кой и каква книга да прочете, а едно е нужно Божието Слово.Аз лично сьм стигнал до този извод след четенето на много книги.
от Todor Andonov
20 Фев 2017, 18:27

Jump to forum
Jump to topic

Re: За повторния брак на свещенниците

Вярно е това слово: Ако се ревне някому епископство, добро дело желае.
2 Прочее, епископът трябва да бъде непорочен, мъж на една жена , самообладан, разбран, порядъчен, честолюбив, способен да поучава,
3 не навикнал на пияни разправии, не побойник, а кротък, не крамолник, не сребролюбец;
4 който управлява добре своя си дом и държи чадата си в послушание с пълна сериозност;
5 (защото човек ако не знае да управлява своя си дом, как ще се грижи за Божията църква?)
6 да не е нов във вярата, за да се не възгордее и падне под същото осъждане с дявола.
7 При това, той трябва да се ползува с добри отзиви и от външните, за да не падне в укор и в примката на дявола.
8 Така и дяконите трябва да бъдат сериозни, не двоезични, да не обичат много вино, да не бъдат лакоми за гнусна печалба и т.н.
****Свещеникът(епископа) пастирьт или дякона трябва да има семейство,жена и деца. Мьж на една жена. Ако овдовее трябва да "слезе"от това служение,но има пълното право да се ожени.. А втори брак не е позволен на никого докато сьпругьт или съпругата са живи!!!!
от Todor Andonov
20 Фев 2017, 19:26

Jump to forum
Jump to topic

Има (бивши)пастири и дякони в Гьрция който сами са се отстранили от служението което са имали именно поради тази причина(защото са овдовели) или децата им или жените им са отстъпили от Бога.
Много пъти някои Християни си мислят как ще стане това или онова,мислим по човешки,а не по Божията воля.
В момента се сещам какво стана сьс един пастир на цьрква в Гьрция който беше много благословен.Сьпругата му се разболя и почина,а той слезе от това служение да е пастир.Много хора си казваха какво ще стане сега...сьс църквата,но и със самият брат..?!!!
Но да не забравяме че Божията нива принадлежи на Господа.Той е този който се грижи за нея
Бог постави един нов пастир,а братьт който остави поста си като пастир Господ го призова като апостол в Африка(с големи резултати).
от Todor Andonov
21 Фев 2017, 00:38

Jump to forum
Jump to topic

Re: Какво иска Святия Дух днес от тебе?

"Еди"темата ти е интересна и заслужава да се замислим върху всичко това!!
от Todor Andonov
21 Фев 2017, 11:25

Jump to forum
Jump to topic

Бог е добър работодател и възнаграждава щедро тези които изпълняват Словото Му (или тези които се стремят да го изпълняват).А тези които имат знание и пренебрегват Словото си навличат неприятности
от Todor Andonov
21 Фев 2017, 02:06

Jump to forum
Jump to topic

Re: Съботата без Йоланта

Еди темата ти е добра,но ако "Йоланта " е име на потребител от форума (до колкото разбирам),не мисля че е редно да се използва вьв заглавието на темата ти.Мисля че трябва да се уважават всички вьв форума. Аз лично нямам нищо против теб!
Бог да те благослови.
(ако греша моля поправите ме)
от Todor Andonov
23 Фев 2017, 11:19

Jump to forum
Jump to topic

Re: ИСУС СЕ ЗАВРЪЩА! (История по действителен случай!)

Чух за този случай преди около 2 месеца.Мисля че е станало в Италия.
от Todor Andonov
25 Фев 2017, 18:09

Jump to forum
Jump to topic

Re: Музикални инструменти в ранната цьрква?!!

Мнение от Милко » Днес, , 17:11

Аз също смятам че църква е събрание на спасените чрез вяра в Христос (християните).

Много е ясно че цьрква сме ние вярващите!!!
Когато казваме че Христос ще дойде да вземе църквата Си,не мислим че ще вземе сградите (на цьрквите).
Искам да попитам тези които смятат че трябва да изпълняваме Стария и Новият завет....
Ако някой изпьлнява днес 10-те Божии заповеди,оправдан ли е...не мисля!!! Сьщо и ако някой пренася жертви за греховете си оправдан ли е... сьщо не мисля.
Така е и със човека които смесва заветите.
НЕОПРАВДАН.!!!
Музикалните инструменти по принцип ОТМИНАХА както стария завет...
Да не говорим за танците защото се харесват само на "пльтските "християни!!!!!!!!
от Todor Andonov
22 Фев 2017, 19:13

Jump to forum
Jump to topic

Re: Музикални инструменти в ранната цьрква?!!

Брат Милко Бог е същият винаги,не се променя, както и казваш! Само хората се променят и то не кьм добро за сьжаление,а кьм зло (в повечето случай).А църквата която посещава всеки един от нас на къде отива???
От когато влезе "модернизьма" вьв всички цьркви нещата не вьрвят на добре!!!
ЗАЩО НЕ СИ ГО ПРИЗНАЕМ!!!!
Стига сме се оправдавали!!!!
от Todor Andonov
22 Фев 2017, 23:59

Jump to forum
Jump to topic

ГОСПОДНА ВЕЧЕРЯ И ПЪРВИЯТ ДЕН НА СЕДМИЦАТА

Знаем ли че първият ден на седмицата е неделя?
Задавам този въпрос,защото много хора от които даже и Гьрци не знаят кой е първият ден на седмицата,но не се и замислят какво означава самата дума.
Огромна е привилегията която имат пред останалите народи ,да четат Божието Слово на собственият си език,(староГръцки език)истинско богатство

Неделя на грьцки език е"Κυριακή"-думата означава ден посветен на възкръсването на Господ Иисус Христос ( или Господния ден).

Лука 22 глава
15 И рече им: Твърде много съм желал да ям тази пасха с вас преди да страдам;

16 защото ви казвам, че няма вече да я ям докле се не изпълни в Божието царство.

17 И като прие чаша, благодари и рече: Вземете това и разделете го помежду си;

18 защото ви казвам, че няма вече да пия от плода на лозата, докато не дойде Божието царство.

19 И взе хляб, и, като благодари, разчупи го, даде им, и рече: Това е Моето тяло, което за вас се дава; това правете за Мое възпоменание.

20 Така взе и чашата подир вечерята, и рече: Тази чаша е новият завет в Моята кръв, която за вас се пролива.

**** Знаем,че всички новородени християни обръщат голямо внимание вьрху тези думи на нашият Господ Иисус Христос,защото това е негова заповед и изпълнявайки това имаме живот в себе си.

"Това ПРАВЕТЕ за Мое възпоменание"...,но кога да правим това?
Някои вярват,че трябва да вземат Господна вечеря(Причастие) един път в годината, други в първата неделя на всеки месец,а други всяка неделя- в първият ден на всяка седмица.
Но кой и кога ще прави това, е решение и отговорност на всеки един пастир или ръководител на цьрква!
Да ви кажа аз виждам,че в новият завет апостолите са вземали Господна вечеря в първият ден на седмицата(значи всяка седмица),а не в първата неделя на месеца! Всяка седмица също вземат Господна вечеря православните,но и много петдесятни християни в Гьрция и не мисля, че те по малко от нас изследват писанията !!!

Деян.20 глава
7 И в първия ден на седмицата, когато бяхме събрани за разчупването на хляба, Павел беседваше с тях понеже щеше да отпътува на сутринта; и продължи словото си до среднощ.
**** Кое е по правилно?
(не искам да засягам никого с темите си,но мисля дали трябва да погледнем по дълбоко вьрху писанията. Когато правим нещо,защо го правим,казва ли го Божието Слово.? )
от Todor Andonov
01 Мар 2017, 02:08

Jump to forum
Jump to topic

Re: ГОСПОДНА ВЕЧЕРЯ И ПЬРВИЯТ ДЕН НА СЕДМИЦАТА

42 И те постоянствуваха в поучението на апостолите, в общението, в преломяването на хляба, и в молитвите.

Едва ли ще кажеш "постоянство " на нещо което става един път в месеца.
от Todor Andonov
02 Мар 2017, 11:32

Jump to forum
Jump to topic

"Stucyte" Aз сьм "петдесятник",но не мога да приема всичко "американско" което са ни учели някога!!!
от Todor Andonov
02 Мар 2017, 12:55

Jump to forum
Jump to topic

Амин брат stucyte! Независимо от разликите и репликите които имаме по между нас вьв форума ,които по някога са доста по остри отколкото трябва,ние сме братя и сестри в Господа и не трябва да престанем да се обичаме и уважаваме въпреки че повечето от нас не се познаваме лично.
Мисля,че целта на форума и на всички участници в него е че трябва да си помогнем взаимно за нашето духовно изграждане,да споделим и изказваме мнения и неща които ни назидават и насърчават да вървим напред!
Бог да благослови този форум и всички които работят в него.
от Todor Andonov
03 Мар 2017, 02:05

Jump to forum
Jump to topic

Re: Да се научим на мълчание

Мълчанието е много добро,но и то си има граници, а когато говорим по добре е да първо да мислим какво ще кажем!
от Todor Andonov
04 Мар 2017, 14:23

Jump to forum
Jump to topic

Re: КОЙ Е ВИНОВЕН

Кой е виновен? е въпросът които си задаваме за много неща, за които са станали или стават в животът ни.Много е лесно да обвиняваме или да сочим с прьст другите за неща които стават около нас,а колко е трудно да наведе човек глава пред хората,а дори и пред Бога за неща които наистина сме виновни и причината е САМО в нас,а не в другите!
от Todor Andonov
14 Мар 2017, 11:50

Jump to forum
Jump to topic

Re: Поредица: Вълци в овча кожа! Коя всъщност е Жана?

Според мен една жена може да говори тоест да свидетелства какво Бог е направил в животьт и,но само извън църквата ,но е и да поучава както писа брат Александър.
Не е дадено от Бога на жената да бьде нито "пасторка" нито "апостолка".
А женските конференции по цьрквите от къде доидоха по не мога да разбера?!
от Todor Andonov
17 Мар 2017, 23:47

Jump to forum
Jump to topic