ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 26 Юни 2017, 20:30 Разширено търсене

Търсенето върна 298 резултата

Return

Re: ГРАБВАНЕТО НА ЦЪРКВАТА И ОСТАВЕНИТЕ ХРИСТИЯНИ

Ами ..хмммм честно казано не мога да приема съня на този бразилски травестит за нещо сериозно....звучи толкова не сериозно и налудничево. Абе като куриоз може да се види до къде довежда прелеста и заблудата и липса на елементарна духовна образованост
от bolgaroliub
11 Май 2016, 22:32

Jump to forum
Jump to topic

Re: Самоубийствената спирала на Путин

Относно това за къде сме изнасяли през комунизма...макар че то не е било баш комунизъм като ученик а по късно и като почнах работа ни водиха в един завод в моя град за производство на електроника и електронни печатни платки за различни машини и техники. Завода беше супер модерен и обурудван с машини последна дума на техниката и продукцията му над 90% беше за износ за Западна Германия...така беше и с много други заводи...при демокрацията тоя завод го купи един чужденец на безценица и наскоро го обяви във фалит....имам съзнателен живот от така наречения комунизъм и честно да ти кажа нямам лоши спомени точно напротив. Да подчертая че никога не съм симпатизирал на болшевишката идиология на циониста Маркс и Троцки
от bolgaroliub
15 Май 2016, 21:51

Jump to forum
Jump to topic

Re: Самоубийствената спирала на Путин

Чудесно...на мен ми е любимата тема за спор :good:
от bolgaroliub
16 Май 2016, 22:40

Jump to forum
Jump to topic

Re: Почина Чичко Филипов

Бог да го прости.....много българи ще го помнят
от bolgaroliub
17 Май 2016, 20:49

Jump to forum
Jump to topic

Re: Бедните пред храма..

Да,може и да има такива християнки,пред съответния храм,тъй не се казва кое е името му ,ако е действителност наистина. Ами сигурен съм че това е картинката пред всеки молитвен дом бил той евангелски,адвентен протестантски и тн. Ако пред тия инославни домове беше по добра картинката тия нещастни хора щяха да просят пред тях.....а щом стоят и просят само пред Православния явно там най много получават.....да съдим всъщност себе си и какво всеки един от нас е сторил за полза на тия хора а не да съдим така лекомислено хората както въпросният господин. Пред моя енорийски храм има и циганки които просят има и едно момче на около 30 години което почти всеки ден е там и събира пари за лечението на детето си и е от ЕПЦ и никой не го гони и всеки дава колкото може. Храма е Успение Богородично в Русе а аз гарантирам с честната си християнска дума като Православен че това е истина. Не така анонимно като горния автор.
от bolgaroliub
18 Май 2016, 22:29

Jump to forum
Jump to topic

СЛУЖБА В ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ БАТАШКИ НОВОМЪЧЕНИЦИ 17 май

http://www.youtube.com/watch?v=MS2NZnZDoO8
В чертога небесен възлязоха те, в мъки очистени, в кърви умити, в сълзи озарени — момци и моми, старци и младенци, сила еднаква явили в търпение, с мъките си
сломиха агарянската злоба, с кървите си изсушиха греховните потоци — те сяха със сълзи, но сбираха с радост на живота ръкойките в Царството Христово. (Дважди)

Защо мълчат сега баташките хълми? Защо тъмна тъмнее Стара река? Весело рипнете, лъгове баташки, сладко запейте, вие горски птици — безоръжни чедата ви
крепко надвиха лютите агаряни — с българската Вяра. Лицата им вече не ще да съзрете, закрилата тяхна над вас е навеки.
Бащи нам навеки и майки грижовни, о, чедолюбни и бързи ходатаи! Бога умолявайте, Света Троица молете, всякога малкото си стадо пазете от врагове защитено,
от лъжа несмутено, във вярата истинска да стои надеждно, че вас като богатство от
Бога приехме — като злато духовно в съдове чисти....
Баташки и Новоселски мъченици молете Бога Нашаго о нас и о болгарска го народа!
от bolgaroliub
16 Май 2016, 22:26

Jump to forum
Jump to topic

Re: Може ли да се замени думата "кръст" в Библията с някаква друга дума ?

Явно сайта от който си смъкнал това на някоя юдействаща секта. Никой християнин не би премахнал Кръста и да го замини с друга дума....мюсюлманите,иудеите и демоните презират Кръста и искат да го премахнат...както и някой секти представящи се за християнски доминации
от bolgaroliub
20 Май 2016, 22:18

Jump to forum
Jump to topic

Re: Притча за вечния живот

Чудесен и поучителен разказ. С интерес го прочетох. Правилно тълкуване.
от bolgaroliub
22 Май 2016, 16:39

Jump to forum
Jump to topic

Re: Абсурдите на "българщината" достигнаха невиждани висоти

Виж сега... И ти, и аз имаме картони жълти, както е видно. Явно, защото сме по-емоционални някак... ;)

Зная, че си ми обиден от дебатите в другата тема още, но ще ти кажа, че всичко много лично приемаш. Тук (не става дума за тези тема, не) няма сблъсък на хора. Има сблъсък на идеи. А идеите са НА и ЗА хората. Но те НЕ СА самите хора, все пак. ;)
Тео мила не си ме разбрала,критиките и упреците ми са единствено към автора на тази статия Ясен Бояджиев,не към теб....държа да се изясни. :good:
от bolgaroliub
23 Май 2016, 22:55

Jump to forum
Jump to topic

Re: Абсурдите на "българщината" достигнаха невиждани висоти

Theodora-Theo » преди 12 минути написа:
Много се радвам, че не ми се сърдиш ти. Разбрах те. Прегръщам те. :friends: :)

С нищо лично не си ме засягала ,а и аз не се засягам от лични нападки. Единствено възставам когато някой охулва Православието!
:friends:
от bolgaroliub
23 Май 2016, 23:18

Jump to forum
Jump to topic

Re: Патриарх Неофит откри православен медицински център

Това е чудесна новина. Линка си го записвам в архива
от bolgaroliub
23 Май 2016, 22:36

Jump to forum
Jump to topic

Re: Ученията на Петър Дънов: Част 4 - За Душата

Но в такъв случай ще излезе, че всеки от нас има освен душата с която се е родил, още други толкова души, колкото пожелаят да се заселят в него; тогава, пита се, колко души има сам Дънов? Да не би легион!?... :D
Тоест като оня бесноватия от Капернаум дето се криел в гробището от когото Христа изгонил цял легион бесове....ами чудесна статия Никола...препоръчвам я на всеки заблуден дъновист да я прочете и да се отърси от заблудите на Дънов.
от bolgaroliub
24 Май 2016, 00:29

Jump to forum
Jump to topic

Re: Къде, кога, защо и кой е създал българската азбука?

Вече в близкото историческо минало, но знаково:

24 май - Съслужение на патриарх Неофит и Кирил в Москва

www.vbox7.com Video from : www.vbox7.com

жалко само че в този откъс от Светата литургия ги няма словата,проповедите на двамата наши патриарси дядо Неофит и дядо Кирил руския патриарх,а служението е от московския катедрален храм Христос Спасител.
Аз искам да дам по долу последното честване на 24ти Май в Москва от вчера и Тео обърни внимание на текста че е дадена думата единствено на българския посланик да произнесе тържествено слово и първо българската делегация е поднесла венци пред паметника на братята. Това мисля не двусмислено говори за признанието и ролята на България в създаването на славянското писмо и разпространението му ,както и на Божието Слово чрез него по славянските земи и в Русия разбира се . И чрез делото на Методий и Кирил и техните ученици Сава,Климент,Наум,Ангеларий ,Гораст и още пък стотици техни ученици из цялото българско царство през девети и десети век ,се стигна до разпространението на Словото и на вярата Христова в славянския свят. Та не са успели болшевиците да изтрият историческата памет на Русия и нейната признателност към България ,че са получили от нея писмото и Словото преведено на разбираем език и Вярата....

Москва също отбеляза празника на Светите братя Кирил и Методий
Публикувано на 24.05.2016 в Свят
Пред паметника на Светите равноапостолни братя Кирил и Методий в Москва се събраха наследниците на тяхното дело, които активно пазят и развиват славянската азбука и писменост, съобщи БНР. Точно по обяд дипломати от България, Македония, Черна Гора, Чехия, Словакия, Беларус, Русия и Гърция поднесоха цветя пред паметника на светите братя в Москва.

Първа обаче по традиция това направи България и нашата група сънародници, които се поклониха пред делото им. Единствен, които произнесе слово в този тържествен ден бе българския посланик Бойко Коцев, който очерта значението на делото на светите братя и техните ученици, които спасяват славянската азбука в България.
На Червения площад в Москва пред паметника на Кирил и Методий патриарх Кирил произнесе слово, в което отбеляза голямото значение, което има този ден за всички славяни, и че създателите на азбуката са успели да съединят в едно духовното и културното развитие на просвещението. По късно президентът на Русия Владимир Путин прие патриарх Кирил за именният му ден, подарявайки му картина с най-големият православен храм „Христос Спасител“. Близо 2000 изпълнители изнесоха музикална програма на Червения площад, като имаше преки включвания от Казан, Калининград и Новосибирск.

Празникът, посветен на светите братя за българите живеещи в руската столица, както и за приятелите на страната ни, започна още вчера, когато актьорът Николай Урумов представи моноспектакъла: „Ние българите – открит урок за чужденци“. След което, по традиция, бяха раздадени дипломите на завършилите курсове по български език и в края кръшно хоро се изви по повод този най хубав български празник.

В Русия този празник започва да се отбелязва едва след разпадането на СССР, като държавен характер му се предава през 1991 г.
http://frognews.bg/news_112524/Moskva-sashto-otbeliaza-praznika-na-Svetite-bratia-Kiril-i-Metodii/
от bolgaroliub
25 Май 2016, 22:17

Jump to forum
Jump to topic

Re: ТОВА, КОЕТО НАШИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ НЕ ПОКАЗАХА – РУСИЯ ПРАЗНУВА ГРАНДИОЗНО 24 МАЙ!

Благодаря брат Венци за тази новина която признавам си и аз не знаех,дори в първия момент помислих че е от миналата година. Наистина пълно затъмнение по повод на това наистина чудесно събитие...разбрах от един сайт че е имало някакво честване и поднасяне на венци пред паметника на светите братя в Москва но и дума за това наистина грандиоизно отбелязване на тяхното църковно честване и на това велико шествие. Дори не споменаха по така наречените национални телевизии че нашият Патриарх е бил отново в Москва в храма Христос Спасител и е съслужил заедно с руския и украинския патриарси. Наистина съм много приятно изненадан като прочетох туко що и пуснах да слушам православните песнопения от този двухиляден детски хор. Настръхнах от възторг като запяха Христос возкресе из мертвих....велика страна. И същевременно се възмущавам и ядосвам за информационното затъмнение от уж българските казионни телевизии и медии. Защо не показват тези тържества и чествания в памет на св свд равноапостолни Кирил ш Методий в Русия.....защо...може би защото хората ще ги сравнят с гей шествията в така наречения свободен запад и кървавите протести на веганите опаковани като пържоли и плашешти децата....шествия на разврата и пошлоста и кича сравнени с този духовен подем в Русия....наистина май губят така наречената от тях хибридна война за душите и симпатиите на обикновените нормални хора и християни. Пускам си клипа да го изгледам целия и да се възрадва духа ми .
от bolgaroliub
26 Май 2016, 00:06

Jump to forum
Jump to topic

Re: Ученията на Петър Дънов: Част 5 - За Половете

Всеки, който вижда Бога в друго лице - дали ще е на мъжът и жената като "раждащи" или на материята, или на волята, или на социума, или на икономиката, или на друго - каквото и да е - е отстъпник от истинската вяра в Бога. Когато ползваш ЗАМЕСТИТЕЛИ на Бог - не става. Ти редуцираш - до нещо много по-малко и незначително, много далеч от Бога НАДОЛУ и се мъчиш да го натъпчеш в една кутия - на знание и обяснителни механизми - на вечните истини в света. Дали... Да, натъпкваш го някак, но неминуемо оставаш със собствените си възгледи си извън кутията. Защото собствените ти възгледи се самоопровергават, така поставени. Просто в СОБСТВЕНИТЕ си сметки не включваш тях самите. А ти какъв си тогава... Извън нормите, извън правилата отгоре??.. Какъв...

Казват някои: няма абсолютна истина, истината е релативна. Това постмодернистите го настояват. Добре, а това твърдение - значи И ТО САМОТО е релативно . Тоест няма как да бъде абсолютна истина. В контекста на социума откъм времевост е. Тоест те претендират за истинност, която СЪЩО е релативна. Е, тогава къде е абсолютната истинност на настояването им? Ето я антиномията (противоречието).

Когато приемеш Бог за първоизточник и движеща сила в света, подобни противоречия просто отпадат.
Ами няма как да не кликна едно благодарско....супер
от bolgaroliub
27 Май 2016, 02:43

Jump to forum
Jump to topic

Re: Музикален поздрав

И нещо автентично и истинско....Лавер Бариу.....харесвам истинското...преоткрих Албания....това лято съм на Албания.....красива страна и бели хора....влюбих се в Албания с толкова български старини...и с толкова български църкви от девети век...колко мили кътчета носещи нашата история и нашия генетичен код.....и Православието....и дух има в тази забравена от света страна....вижте филма на Пловдивска Православна телевизия на негово преосвещенство митрополит Николай.....Албания страна на светлосенки.....това лято съм на адриатика на албанското крайбрежие.....майната им на коша дасъ
https://www.youtube.com/watch?v=t0XkfPXuYXw&list=RDTFc0IiBSbx8&index=27
от bolgaroliub
27 Май 2016, 05:14

Jump to forum
Jump to topic

Re: Как се живее с... множествена личност?

Името ни е легион.....
"И преплуваха [Иисус и учениците Му] в Гадаринската страна, която е срещу Галилея.

А когато излезе на брега, срещна Го от града един човек, който от много години имаше бесове и не обличаше дреха и в къща не живееше, а по гробищата.

Той, като видя Иисуса, извика, падна пред Него и с висок глас рече: какво имаш Ти с мене, Иисусе, Син на Бога Всевишний? Моля Ти се, не ме мъчи! Защото Иисус бе заповядал на нечистия дух да излезе от тоя човек; понеже от дълго време го мъчеше, тъй че го вързваха с вериги и окови и го пазеха; но той разкъсваше оковите, и гонен биваше от беса по пущинаците.

Иисус го попита и рече: как ти е името? Той рече: легион; защото много бесове бяха влезли в него. И те молеха Иисуса да не им заповядва да идат в бездната.
от bolgaroliub
31 Май 2016, 00:45

Jump to forum
Jump to topic

Re: Как се живее с... множествена личност?

За бесовете - да, наскоро имаше подобно... в Старостилната православна църква - едно момче, беше дошло с майка си..., ужас... :( Те бесовете могат да се заселят и в психичноболните, и в напълно здравите и оттам трудно се преценява за какво става дума точно... Освобождаването е поетапно. Дали в дни, месеци, години... Но става...
Да по принцип хора с ментални увреждания на централната нервна система и на мозъка следствие заболяване или наследствено са много по лесна плячка на демоните за завземане от колкото здравите,но и те не са застраховани разбира си. такива хора с мозъчни заболявания станали жертва и превзети от бесове са били например Вангелия и Е.Вайт.....Съвсем не съм сигурен че така лесно става да се освободи човек от демонско въздействие както е описала Йоланта. И апостолите не са успявали да ги изгонят по някога. а Христа казва че тоя род по друг начин не излиза освен с пост и молитва ....
от bolgaroliub
31 Май 2016, 22:52

Jump to forum
Jump to topic

Японски актьор прие Православието

Cary-Hiryoki-Tagawa-as-Shang-Tsung.jpg [attachment
Известен холивудски екшън актьор Хироюки Тагава прие православно кръщение и стана руски гражданин и Православен "свещенник" -

http://siryx.ru/_ph/21/496612129.png Актьорът Кери-Хироюки Тагава, участващ в главната роля в новия руски филм „Йерей-сан: изповедта на самурая“ е приел св.Кръщение в православната вяра, съобщават руските медии, позоваващи се на руския актьор и приятел на Тагава, Иван Охлобистин.
В своя профил в социалната мрежа „Фейсбук“, Иван Охлобистин е публикувал кратък клип от тайнството св. Кръщение, извършено над японския актьор, приел името Пантелеймон, от Волокамския митрополит Иларион (Алфеев).

Според Охлобистин, причината за приемането на Православието от страна на Кари Тагава, е участието му във филма „Йерей-сан: изповедта на самурая“. По време на филма и след края на снимките, Тагава е бил дълбоко впечатлен от православната тематика на филма и като цяло от Православието, тъй като снимките се провеждат в Русия. Самият Тагава споделя пред руското издание Кинопоиск през 2013 следното: „Не може просто току-така да схванеш същината на руското Православие... Когато дойдох за пръв път в Русия, не разполагах с достатъчно време да вляза напълно в ролята си. И затова посетих редица църкви в Ярославъл и Ростов. Само присъствието ми вътре в тях оказа върху мен много силен ефект.“
Самият Тагава обмисля да приеме руско гражданство, съобщава самият той на пресконференция. „Не следвам последната тенденция“ - заявава той, визирайки приемането на руско гражданство от Жерар Депардийо и американския боксьор Рой Джоунс-младши и продължава - „Следвам сърцето си. Лесни решения не съществуват никъде – нито в САЩ, нито някъде другаде по света. Просто за мен това е едно ново предизвикателство.“

„Както също така не е лесно да станеш православен, когато днес в света съществуват толкова много религиозни конфликти. Но за мен възможността да открия Православието и своите съмишленици в лицето на православните е знак от Бога. И каквито и да са трудности пред мен, няма значение, защото ще ги посрещна като истински японски войн.“, допълва господин Тагава.

Момент от извършването на св. Миропомазване над японския актьор, приел името Пантелеймон, от Волокамския митрополит Иларион (Алфеев).

Кратка биографична справка:
Кери-Хироюки Тагава е американски актьор от японски произход, роден в Токио през 1950 година. Известен е с участията си във филмите „Пърл Харбър“, Мемоарите на една гейша“, „Мортал Комбат“ и други. Участвал е и в редица телевизионни сериали като „Стар Трек: Нова генерация“, „Спасители на плажа“, „Вавилон 5“, „Гръм в Рая“ и други.
Новият руски филм „Йерей-сан: изповедта на самурая“, в който тагава играе главната роля, на японски спортист, брат на могъщ водач на клан на Якудза, който приема Православието и става свещеник, бягайки в Русия, където защитава населението в малкото градче, в което се установява, от местната мафия е по идея на Иван Охлобистин и е заснет в студио „Ортодокс“. Във филма участва и известният на българската публика актьор Пьотр Мамонов, изиграл отец Анатолий във филма „Остров“.
Очаква се премиерата на филма „Йерей-сан: изповедта на самурая“ в Русия, да бъде на 26 ноември тази година.

Единствено в "Добротолюбие" ще видите и видео от кръщението на американския актьор.
http://dobrotoliubie.blogspot.bg/2015/11/blog-post_15.html
и на долния линк също по подробно за карирерата и живота на Тагава и пътя му към Православието и Христа в неделната проповед от днес на отец Кираджиев
https://www.ataka.tv/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD-13-12-2015%D0%B3-c14438.html
от bolgaroliub
13 Дек 2015, 21:39

Jump to forum
Jump to topic

Re: Десет чуждестранни знаменитости, изповядващи православието

Браво щом са православни.Животът им отговаря на конфесията им.Примерно Дженифър Анистъън вече два пъти се е омъжвала и един път развеждала...
да не ровим и за другите ,дето и те "от малки са православни"...
Какво означава живота им отговаря на конфесията?2....протестанти да не би да няма разведени?...даже и еднополови връзки венчаят и благославят.
от bolgaroliub
02 Юни 2016, 22:51

Jump to forum
Jump to topic

Re: Къде, кога, защо и кой е създал българската азбука?

КОГА БИБЛИЯТА Е ПРЕВЕДЕНА В ЗАПАДНА ЕВРОПА?
Дейността на братята Константин и Ми­хаил (Кирил и Методий) се състои не само в създаването на азбуката. Българите са пишели с почти същите букви векове пре­ди Константин и Михаил. Но светите братя оформят буквите в такъв вид, за да могат да бъдат употребени, да могат да служат за бо­гослужебни цели. Защото тогава словесната дейност се е състояла главно в богослужеб­ни текстове и тяхното преписване на ръка – един труден, дълъг и мъчен процес, но по този начин се е разпространявало словото. И за да може то да пасне на говоримия бъл­гарски език Константин е нагодил първо глаголицата.
Кога за първи път Библията е преведена в държавите, които днес сочим за център на цивилизацията, демокрацията, прогреса или т. нар. държави в Западна Европа.
Светото писание е преведено
НА ФРЕНСКИ ЕЗИК 700 ГОДИНИ СЛЕД НАС.
Другите цивилизатори – англичаните по­лучават Библията пет века след българите. В Полша е преведена от латински на разби­раемия полски език – XVI-ти век или 700 години след българите.
ИТАЛИАНЦИТЕ – 900 ГОДИНИ СЛЕД НАС.
Кой е европеец и кой не е? И кой е закъснял европеец? Ние сме европейците, те са закъс­нели – едните със 700, другите с 500, другите с 900 години след нас. Защото достъпът до Светото писание е бил пътят към просветле­нието на всеки един. Затова Запада се развива много по-материалистично от нас.
През IX-ти век, когато ние имаме достъп до Светото писание хиляди преписвачи рабо­тят по нашите земи, чиято периферия е била днешна Хърватия, Словакия, Чехия и Унга­рия.
Периодът наречен Златен век на българска­та култура и писменост се състои в просвеща­ване на народите, които са ни сродни. Всички тези, които приемат от нас писмеността са наши братовчедски народи – това са сърби, хървати, босненци, словаци, чехи, руснаци, власи и т.н. Всички те приемат от нас позна­нието и го развиват кой както може и разбира.
През IX-ти век азбуката на Константин Ки­рил Философ и неговия брат Методий, разби­ват различната норма, догмата на латински, гръцки и еврейски и слага и поставя българ­ският език като богослужебен език в тогаваш­на Европа.
http://www.vestnikataka.bg/2016/05/%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/
от bolgaroliub
02 Юни 2016, 23:41

Jump to forum
Jump to topic

С участие на руската военна авиация ИЗВЪНРЕДНО! Падна столицата на "Ислямска държава"!

Сирийската правителствена армия влезе в Ракка, която от няколко години бе под контрола на „Ислямска държава” и се смяташе за столица на терористите, съобщи „Ройтерс”, като се позова на информация от Сирийската асоциация по правата на човека.
Успехът на сирийската армия идва след няколко седмици ожесточени боеве и участие на руската военна авиация в ударите срещу терористите. Преди ден от Министерството на отбраната на Русия съобщиха, че самолетите им са унищожили десетина важни обекти на „Ислямска държава”, намиращи се на северо-запад от Ракка и служили за опорни пунктове на отбраната.
Забравих линк да дам......
http://www.bnews.bg/article/210087
от bolgaroliub
05 Юни 2016, 21:07

Jump to forum
Jump to topic

Re: Швейцарците гласуваха против идеята да получават заплата, без да работят

Ами мисля че добре са гласували швейцарците.....който не иска да работи няма право да яде....подчертавам, че който не иска да работи.
от bolgaroliub
05 Юни 2016, 22:03

Jump to forum
Jump to topic