ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 21 Сеп 2017, 00:56 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

[ Facebook коментара]

Видео свидетелства

ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 07 Дек 2015, 05:05

Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 431 times
Been thanked: 638 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 07 Дек 2015, 23:10

Венци Тоневски написа:

Явно е чел Библията с разбирането, което е насадено от езичеството, а не както Бог казва:

Йоан 5:28. Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,
29. и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.

Ако са при Бога, няма как да излязат от гробовете...
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 40 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 08 Дек 2015, 03:34

и сега.. какво да прави човека? да севърне отново в света ли? Идва новоповярвал, Очакване не проявява разбиране заради доктрините си и го изкарва езичник, човекът се обижда и нормалната реакция е да отхвърли християнството и да се върне в света. Очакване е доволен, че е изпълнил "дълга си" а една душа е затрита. Разбираш ли сега защо учението на сектата "очаквизъм" е толкова опасно или да го обяснявам по друг начин :)
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 08 Дек 2015, 13:46

iolanta написа:Оня ден един православен пък ми писа ,че съм изповядвала "йолантийство" , а не християнство...
Това го споменавам заради онова "Очаквизъм".

Какви са изискванията за членство да станеш йолантист?
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 11 Дек 2015, 18:53

Венци Тоневски написа:и сега.. какво да прави човека? да севърне отново в света ли? Идва новоповярвал, Очакване не проявява разбиране заради доктрините си и го изкарва езичник, човекът се обижда и нормалната реакция е да отхвърли християнството и да се върне в света. Очакване е доволен, че е изпълнил "дълга си" а една душа е затрита. Разбираш ли сега защо учението на сектата "очаквизъм" е толкова опасно или да го обяснявам по друг начин :)

Ако не греша, ти си пуснал този материал. Между другото, това не са "мои" доктрини, а е библейската истина. Ако не беше, нямаше да има значение дали "този човек" е повярвал и или не е, защото така или иначе щеше да си живее след смъртта.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 12 Дек 2015, 03:04

Ochakvane написа:Ако не греша, ти си пуснал този материал. Между другото, това не са "мои" доктрини, а е библейската истина. Ако не беше, нямаше да има значение дали "този човек" е повярвал и или не е, защото така или иначе щеше да си живее след смъртта.

Е ние редовно получаваме подобни свидетелства от българи. Някои са се обърнали към Бога заради сънища от този род. Ако дойдат при теб в Очаквантийската църква ще ги изгониш ли? или ще им обясниш в едночасов разговор някоя докткрина? Бог е извън време и пространство, може да показва каквото реши на когото реши и от където реши, това е положението.
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 12 Дек 2015, 09:23

Венци Тоневски написа:

Е ние редовно получаваме подобни свидетелства от българи. Някои са се обърнали към Бога заради сънища от този род. Ако дойдат при теб в Очаквантийската църква ще ги изгониш ли? или ще им обясниш в едночасов разговор някоя докткрина? Бог е извън време и пространство, може да показва каквото реши на когото реши и от където реши, това е положението.

Аз не гоня никого. Казвам това, което е в Библията. За съжаление повече от хората не само в България, но и в света са възприели вярването, че има задгробен живот. Невъзможно е да се вярва, че след смъртта има живот и същевременно да се вярва в Живия Бог. Исус дойде не за да се разходи и да отиде обратно на небето, а да ни даде живот. Защо ще ни е този подарък, ако ние го имаме? Ако си жив, ще ти е необходимо ли някой да те съживява или да ти дава живот? Дори златният стих на Библията гласи:

Йоан 3:16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

Да има не означава "има", а че ще имаме. Кога? В момента на смъртта ли? Не.

Матей 7:14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.

Ако имаме живот в себе си, за какво ни е този път?

Матей 19:16 И ето един момък дойде при Него и рече: Учителю, какво добро да сторя, за да имам вечен живот?
Ако този момък имаше живот, нямаше да пита как да го получи.

Матей 19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

Марко 10:29. Исус каза: Истина ви казвам: Няма човек, който да е оставил къща, или братя, или сестри, или майка, или баща, или чада, или ниви, заради Мене и заради благовестието,
30. и да не получи стократно сега, в настоящето време, къщи и братя, и сестри, и майки, и чада, и ниви, заедно с гонения, а в идещия свят {Или: Век.}* вечен живот.

Кога ще има вечен живот? След Второто пришествие. Не сега. не след смъртта. Когато Исус отново дойде, за да възкреси праведните:

Матей 3:12 Лопатата е в ръката Му, и Той здраво ще очисти гумното Си, и ще събере житото Си в житницата, а плявата ще изгори в неугасим огън.

Матей 24: 30. Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31. Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.

Всичко е в бъдеще време. Защо ще събира спасените ТОГАВА, ако те са в Небето?
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 12 Дек 2015, 16:53

Тъй де. Че нали и тези, които разпнаха Христос постоянно говореха какво има в Библията. Ама за да разбираш Библията се изисква мъдрост :)
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 12 Дек 2015, 17:21

Венци Тоневски написа:Тъй де. Че нали и тези, които разпнаха Христос постоянно говореха какво има в Библията. Ама за да разбираш Библията се изисква мъдрост :)

Венци,

Ще ми обясниш ли какъв е смисълът Исус да възкресява починалите на земята, ако те са в Небето? До този момент не даваш отговор на нито един въпрос.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Дек 2015, 17:37

Абе Очко, защо така усърдно лъжеш хората тук, че след смъртта на човека от него не оставало нищо? Преди всичко това не е библейско, нито е правилно, нито е практически вярно, абе от където и да го погледнеш е все невярно. Лъжа на Сатана, та хората да си мислят, че като умрат от тях няма да остане нищо и да си живеят по своему, пък съдния ден... я камилата, я камилара. Това е разпространение на духовна прелест всред хората, за което ти и тия, които я разпространяват ще си понесете отговорността. Това да го знаеш!
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1312 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

23 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (10), Гост (1), Гост (1), Гост (1), NikolaV (4), Ochakvane (13), Theodora V (3), Watch (1), anah_su_namun (3), bolgaroliub (2), cool (4), skywatch (1), stucyte (15), Венци Тоневски (18), Георги Георгиев (8), Пламен79 (5)

Назад към Видео