ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 27 Юли 2017, 01:33 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

[ Facebook коментара]

Видео свидетелства

ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 07 Дек 2015, 05:05

Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 430 times
Been thanked: 631 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: ВИДЕО СВИДЕТЕЛСТВО: БЯХ В АДА

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 07 Дек 2015, 23:10

Венци Тоневски написа:

Явно е чел Библията с разбирането, което е насадено от езичеството, а не както Бог казва:

Йоан 5:28. Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,
29. и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.

Ако са при Бога, няма как да излязат от гробовете...
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 38 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 08 Дек 2015, 03:34

и сега.. какво да прави човека? да севърне отново в света ли? Идва новоповярвал, Очакване не проявява разбиране заради доктрините си и го изкарва езичник, човекът се обижда и нормалната реакция е да отхвърли християнството и да се върне в света. Очакване е доволен, че е изпълнил "дълга си" а една душа е затрита. Разбираш ли сега защо учението на сектата "очаквизъм" е толкова опасно или да го обяснявам по друг начин :)
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 08 Дек 2015, 13:46

iolanta написа:Оня ден един православен пък ми писа ,че съм изповядвала "йолантийство" , а не християнство...
Това го споменавам заради онова "Очаквизъм".

Какви са изискванията за членство да станеш йолантист?
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 11 Дек 2015, 18:53

Венци Тоневски написа:и сега.. какво да прави човека? да севърне отново в света ли? Идва новоповярвал, Очакване не проявява разбиране заради доктрините си и го изкарва езичник, човекът се обижда и нормалната реакция е да отхвърли християнството и да се върне в света. Очакване е доволен, че е изпълнил "дълга си" а една душа е затрита. Разбираш ли сега защо учението на сектата "очаквизъм" е толкова опасно или да го обяснявам по друг начин :)

Ако не греша, ти си пуснал този материал. Между другото, това не са "мои" доктрини, а е библейската истина. Ако не беше, нямаше да има значение дали "този човек" е повярвал и или не е, защото така или иначе щеше да си живее след смъртта.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 12 Дек 2015, 03:04

Ochakvane написа:Ако не греша, ти си пуснал този материал. Между другото, това не са "мои" доктрини, а е библейската истина. Ако не беше, нямаше да има значение дали "този човек" е повярвал и или не е, защото така или иначе щеше да си живее след смъртта.

Е ние редовно получаваме подобни свидетелства от българи. Някои са се обърнали към Бога заради сънища от този род. Ако дойдат при теб в Очаквантийската църква ще ги изгониш ли? или ще им обясниш в едночасов разговор някоя докткрина? Бог е извън време и пространство, може да показва каквото реши на когото реши и от където реши, това е положението.
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 12 Дек 2015, 09:23

Венци Тоневски написа:

Е ние редовно получаваме подобни свидетелства от българи. Някои са се обърнали към Бога заради сънища от този род. Ако дойдат при теб в Очаквантийската църква ще ги изгониш ли? или ще им обясниш в едночасов разговор някоя докткрина? Бог е извън време и пространство, може да показва каквото реши на когото реши и от където реши, това е положението.

Аз не гоня никого. Казвам това, което е в Библията. За съжаление повече от хората не само в България, но и в света са възприели вярването, че има задгробен живот. Невъзможно е да се вярва, че след смъртта има живот и същевременно да се вярва в Живия Бог. Исус дойде не за да се разходи и да отиде обратно на небето, а да ни даде живот. Защо ще ни е този подарък, ако ние го имаме? Ако си жив, ще ти е необходимо ли някой да те съживява или да ти дава живот? Дори златният стих на Библията гласи:

Йоан 3:16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

Да има не означава "има", а че ще имаме. Кога? В момента на смъртта ли? Не.

Матей 7:14 Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.

Ако имаме живот в себе си, за какво ни е този път?

Матей 19:16 И ето един момък дойде при Него и рече: Учителю, какво добро да сторя, за да имам вечен живот?
Ако този момък имаше живот, нямаше да пита как да го получи.

Матей 19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

Марко 10:29. Исус каза: Истина ви казвам: Няма човек, който да е оставил къща, или братя, или сестри, или майка, или баща, или чада, или ниви, заради Мене и заради благовестието,
30. и да не получи стократно сега, в настоящето време, къщи и братя, и сестри, и майки, и чада, и ниви, заедно с гонения, а в идещия свят {Или: Век.}* вечен живот.

Кога ще има вечен живот? След Второто пришествие. Не сега. не след смъртта. Когато Исус отново дойде, за да възкреси праведните:

Матей 3:12 Лопатата е в ръката Му, и Той здраво ще очисти гумното Си, и ще събере житото Си в житницата, а плявата ще изгори в неугасим огън.

Матей 24: 30. Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31. Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.

Всичко е в бъдеще време. Защо ще събира спасените ТОГАВА, ако те са в Небето?
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 12 Дек 2015, 16:53

Тъй де. Че нали и тези, които разпнаха Христос постоянно говореха какво има в Библията. Ама за да разбираш Библията се изисква мъдрост :)
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 12 Дек 2015, 17:21

Венци Тоневски написа:Тъй де. Че нали и тези, които разпнаха Христос постоянно говореха какво има в Библията. Ама за да разбираш Библията се изисква мъдрост :)

Венци,

Ще ми обясниш ли какъв е смисълът Исус да възкресява починалите на земята, ако те са в Небето? До този момент не даваш отговор на нито един въпрос.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Дек 2015, 17:37

Абе Очко, защо така усърдно лъжеш хората тук, че след смъртта на човека от него не оставало нищо? Преди всичко това не е библейско, нито е правилно, нито е практически вярно, абе от където и да го погледнеш е все невярно. Лъжа на Сатана, та хората да си мислят, че като умрат от тях няма да остане нищо и да си живеят по своему, пък съдния ден... я камилата, я камилара. Това е разпространение на духовна прелест всред хората, за което ти и тия, които я разпространяват ще си понесете отговорността. Това да го знаеш!
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1384 times
Been thanked: 1230 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

22 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (10), Гост (1), NikolaV (4), Ochakvane (13), Theodora V (3), Watch (1), anah_su_namun (3), bolgaroliub (2), cool (4), skywatch (1), stucyte (15), Венци Тоневски (18), Георги Георгиев (8), Пламен79 (5)

Назад към Видео