ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Окт 2017, 10:56 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

НИКОЙ НЕ ДОШЪЛ

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

НИКОЙ НЕ ДОШЪЛ

Мнение Номер:#  Мнениеот anah_su_namun » 29 Авг 2016, 19:03

„Внимавайте да не вършите делата на правдата си пред човеците, за да ви виждат.“ (Матей 6:1)

За прочит: Битие 16-17; Матей 5:27-48

Една зимна вечер композиторът Йохан Себастиан Бах трябвало да представи за първи път свое ново произведение. Той пристигнал в църквата като очаквал тя да бъде пълна с хора. Но никой не бил дошъл. Без да губи време Бах казал на музикантите си, че ще свирят както са планирали. Те заели местата си. Бах вдигнал палката си и празната църква се изпълнила с величествена музика.
Този разказ ме накара да се запитам: „Дали щях да пиша, ако Бог беше единственият ми читател? По какъв начин щеше да се различава писането ми?“
Съмнявам се, че Давид,който разкрива сърцето си в псалмите, станали за нас източник на утеха и насърчение, е имал пред вид определени читатели. Единственият читател в ума му е бил Бог.
Независимо дали нашите „дела“, споменати в Матей глава 6, са произведения на изкуството или дела на служение, трябва да помним, че всъщност те засягат отношенията ни с Бога. Дали някой друг ги вижда или не, няма значение. Той е нашата публика.

„Моят живот да показва Твоята слава,
това е, което, Спасителю, ти заслужаваш,
защото с кръвта Си безценна от смърт ме спаси.
На Теб посвещавам с признателност своите дни!“
Сомървил

СЛУЖЕТЕ НА ПУБЛИКА ОТ ЕДИН ЧОВЕК.

http://monbon245.blog.bg/drugi/2016/08/ ... yl.1473293
Аватар
anah_su_namun
Преводач
Преводач

Has thanked: 139 times
Been thanked: 390 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи