ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Апр 2017, 16:46 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

ЕКСКЛУЗИВНО! Отец Никанор със смразяващ коментар пред ПИК: Краят на света приближава...

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: ЕКСКЛУЗИВНО! Отец Никанор със смразяващ коментар пред ПИК: Краят на света приближава...

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 03 Яну 2017, 16:32

Edi » Вчера, , 22:56 написа:В Библията няма монаси нито манастири, нито храмове, тъй като ние сме храмът на Бога според Библията.

Йоан 21:25
"Има още и много други дела, които извърши Исус; но ако се напишеха едно по едно, струва ми се, че цял свят не щеше да побере написаните книги. [Амин]."

А къде са ония неща, които не са написани в ТАЗИ КНИГА? Ако не бяха важни щеше ли в това евангелие да се упоменат? Защо ти толкова неглижирано се отнасяш и дори отричаш тези "други дела"? Или в човешката си гордост се противиш в сърцето си на Светия Дух? Ти чувал ли си нещо за Свещено Предание? Ако не си прочети тук: viewtopic.php?f=90&t=2951&p=16157#p16157
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1172 times
Been thanked: 1067 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: ЕКСКЛУЗИВНО! Отец Никанор със смразяващ коментар пред ПИК: Краят на света приближава...

Мнение Номер:#  Мнениеот Пресияна » 03 Яну 2017, 17:45

"В Библията няма монаси нито манастири, нито храмове, тъй като ние сме храмът на Бога според Библията."
:good: :good: :good:
Точно така,съгласна съм.Всеки носи частица от Бог в себе си.Така чрез нас той изучава света...
Аватар
Пресияна
Inactive for 3 months

Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 03 Яну 2017, 17:50

Стуци, нямаш ли си друга работа, че само препоръчваш на другите някакви си "чаршафи", пък аз да се ангажирам с четенето им? Имай малко милост към мен :D :friends: ;)
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 787 times
Been thanked: 371 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот Edi » 03 Яну 2017, 19:37

Пресияна » Днес, , 17:45 написа:"В Библията няма монаси нито манастири, нито храмове, тъй като ние сме храмът на Бога според Библията."
:good: :good: :good:
Точно така,съгласна съм.Всеки носи частица от Бог в себе си.Така чрез нас той изучава света...

Последното изречение не отговаря на действителността: Бог знае всичко. Дори от началото знае края на времената! И много повече, понеже е създал всичко и е господар на всичко.

23. И когато беше в Ерусалим по праздника на пасхата мнозина поверваха в неговото име като гледаха знаменията му които правеше.
24. А сам Исус не се доверяваше тем, защото той познаваше всичките,
25. и защото немаше нужда да му свидетелствува некой за человека, понеже той познаваше що има вътре в человека.

А ние сме създадени по Божия образ и подобие и така погледнато носим нещо от Бога в нас. За съжаление повечето сме го загубили в непокорството на Адам и на Ева. В Исус Христос всички ние биваме възстановени и родени отново по образа на Бога и ставаме негови деца. Обаче това изключва всички, а остават само тези, които са повярвали на благовестието, а това далеч не са всички.
Аватар
Edi
Banned

Has thanked: 20 times
Been thanked: 94 times
църква: Неденоминационна църква
Характер: ученик

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 03 Яну 2017, 21:11

Пламен79 » Днес, , 17:50 написа:Стуци, нямаш ли си друга работа, че само препоръчваш на другите някакви си "чаршафи", пък аз да се ангажирам с четенето им? Имай малко милост към мен :D :friends: ;)

Ами той до толкова ми неглижира мнението, че дори не е прочел посочения от мен линк за Свещеното Предание! Нямам думи... и не желая повече да се изказвам, че може да изпусна някоя не на място дума! :D
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1172 times
Been thanked: 1067 times
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 03 Яну 2017, 22:26

И още Йоан 20:30 Имного още чудеса извърши Иисус за които не е писано в тая книга......а протестантите се питат глуповато де е то писано в Библията
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 617 times
Been thanked: 389 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот Natanel » 03 Яну 2017, 22:45

Пресияна » Днес, , 17:45 написа:Точно така,съгласна съм.Всеки носи частица от Бог в себе си.Така чрез нас той изучава света...

Имаш някакво материалистично виждане за Бог. Замисли се, обаче ако си само ''частица'' от твоя бог и в него, то ти не си бога. Поради това си приела още една фалшива доктрина, че бог изучава света. Не знам за какво трето око говориш, но нямаш ''едно духовно око'' да видиш тази обективна истина.
Бог трябва да е Абсолют, неограничен от някаква форма. В Писанията, е писано на много места, че Бог е Дух, а не антропоморфно същество, творение или енергия. Той е едновременно Всеприсъстващ (във всички Е, но и отвъд тях), Всезнаещ, Вседържител. Ти не си такава, нито иконите, нито боговете на езичниците, нито някой от форума.
''Бог е дух: и тия, които Му се покланят, трябва да се покланят с дух и с истина.'' (от Евангелие на Йоан Глава 4 стих 24)
Ние крайните същества може да придобиваме познание за обективния свят, но не и за Същността на Господ. За познаването на Бог е най-добре да се признаем за невежи, защото невежеството ни е най-доброто познание. Вероятно е за добро, защото е писано, че Бог е ''огън, който пояжда'' и никое творение няма да устои в Неговото Присъствие.
Аватар
Natanel
Редовен
Редовен

Has thanked: 0 time
Been thanked: 82 times

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

26 потребители са разглеждали темата: Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Edi (3), Hatshepsut (2), Natanel (8), NikolaV (1), Theodora V (9), Watch (1), anah_su_namun (1), bolgaroliub (12), for_the_truth (9), garich (3), lazarin1 (4), messianic (1), stucyte (7), Александър (4), Венци Тоневски (2), Георги Георгиев (1), Милко (6), Петьо (1), Пламен79 (9), Пресияна (2), Стефан Чаков (1), стоян2 (1)

Назад към Общи християнски теми