ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 27 Юли 2017, 01:27 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Мнение Номер:#  Мнениеот Todor Andonov » 25 Мар 2017, 01:57

Живеем в последните времена според белезите които ни казва Божието Слово. Цялото човечество живее в страх за утрешния ден,какво ли ще се случи?
Дори и хора,които не изследват писанията разбират че краят на човечеството е много близо!!!
Ще се случи това което ни казва Божието Слово,ще дойде Иисус Христос да вземе Своите Си (грабването на църквата),а после ще дойде антихрист и ще настъпи голяма скръб,която никога не е имало на земята,описана в откровението на Йоана.

Мисля,че трябва да правим разлика между грабването на църквата и второто пришествие на нашият Господ Иисус Христос, които са две различни неща.
Кога ли ще стане грабването е един от въпросите,който вълнува всеки един новороден християнин,защото ако изтървем този ценен миг....значи ще изгубим почти всичко!
Нека да видим някои стихове чрез които можем да твърдим,че първо ще стане грабването и после ще се появи антихрист.

Лука 17 глава

34 Казвам ви, в онази нощ двама ще бъдат на едно легло; единият ще се вземе, а другият ще се остави.

35 Две жени ще мелят заедно; едната ще се вземе, а другата ще се остави.

36 Двама ще бъдат на нива; единият ще се вземе, а другият ще се остави.

Възможно ли е да работят (стих 35,36) хората (вярващите) по времето на антихрист без да приемат неговият белег(микро чип)? Отговорьт е НЕ...
Защото в този микрочип ще бьдат сьбрани всички данни за даден човек,документи за самоличност,банкови сметки и т.н.
Следователно няма да се е появил антихрист преди грабването.
А знаем много добре, че този който вземе белега на звяра,Божият гняв ще бъде вьрху него!
Тук мисля, че много ясно се вижда, че ПЪРВО е грабването на църквата и след това ще се появи антихриста.

2Сол.2гл.

6 И сега знаете, какво Го ВЪЗПИРА , да не се откриете в своето си време.

7 Защото оная тайна, сиреч, беззаконието, вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я ВЪЗПИРА;

8 и тогава ще се яви беззаконният,

Кой ли ВЪЗПИРА антихриста да се появи?
Разбира се че това е Святият дух,който няма да бъде на земята след грабването на църквата и тогава ще се появи антихрист.
"Ето, идвам скоро; и у Мене е наградата, която ще дам и ще отплатя на всекиго, според каквито са делата му.
Аз съм Алфа и Омега." (откр.22:12,13)
Аватар
Todor Andonov
Любител
Любител

Has thanked: 70 times
Been thanked: 64 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Ск

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 25 Мар 2017, 14:31

Това е интересна гледна точка, аз честно казано не съм сигурен дали нещата ще са преди или след Голямата Скръб - остава да видим според мен, но аз вярвам че е по-възможно да преминем през Голямата Скръб.

Имаше едно изказване на един брат относно последните времена, където беше казал: "Ако апостолите са живяли във последните времена още преди 2000 години, ние трябва да сме във последните секунди"... Времето е близко, и то доста. Остава да видим какво ще стане със Соломоновия Храм, защото според мен едва ли Храма ще бъде построен и чак след 300 години да се появи Антихриста, няма такова нещо.

Нека бдим!
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Watch » 25 Мар 2017, 21:40

Павел пише, че ще има живи светии, когато Исус дойде, а знаем, че всички, които не приемат белега ще бъдат обезглавени. Вероятно ще видим антихриста и скоро след това ще бъдем взети:

2 Солунци 2:1 А колкото за пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя,
2 да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или от послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настанал денят на Господа.
3 Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта,
4 който така се противи и се превъзнася над всеки, който се нарича Бог, или на когото се отдава поклонение, щото той седи [както Бог] в Божия храм и представя себе си за Бог.

Както писах вече в темата за храма, в Бразилия построиха реплика на Соломоновия храм. У нас през ноември миналата година приеха документите да са с чипове. Господ скоро ще се върне, въпросът е ние готови ли сме?!...
Аватар
Watch
Любител
Любител

Has thanked: 64 times
Been thanked: 50 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Todor Andonov » 26 Мар 2017, 00:49

Брат Watch мисля,че
Божието Слово ни говори за две различни времена,преди грабването, което е времето на езичниците,но и за времето след грабването- седем скръбни години в които Бог ще "работи" с народа Израел и ще се спасят 144 000 от този народ (а от езичниците тези който не вземат белега).Трябва да правим разлика,иначе ще си направи някой извод, че Божието Слово си противоречи.
Както казах по горе в темата,това са две различни неща "Грабването на църквата" и"Второто пришествие на Иисус Христос".
"Ето, идвам скоро; и у Мене е наградата, която ще дам и ще отплатя на всекиго, според каквито са делата му.
Аватар
Todor Andonov
Любител
Любител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 26 Мар 2017, 17:52

Е как преди антихриста ще бъде грабването....след антихриста ще е ...при второто пришествие на Христа което няма как да бъде преди властването на антихриста!
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 700 times
Been thanked: 467 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот Todor Andonov » 26 Мар 2017, 22:59

"Бьлгаролюб" как можеш да обясниш стиховете,които посочих по горе в темата, ако грабването е след антихриста?
Самата дума "грабване" е използвана,защото наистина Господ ще ни грабне от ръцете на антихриста. Бог няма да ни остави в "голямата скръб",ще ни избави както избави и Лот-няма да остави праведния да загине заедно с направеният!
Аватар
Todor Andonov
Любител
Любител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 27 Мар 2017, 00:32

Е ако ни грабне преди антихриста с какво ще сме заслужили Христа да ни грабне....ти над това мисли ли?....мисля че никого няма да грабне преди царуването на антихриста.....само който е останал твърд е непоколебим във вярата при царството на антихриста него ще грабне......да се молим ако дочакаме тия времена да сми от грабнатитете......че зле им се пише на другите...дето при антихриста ще бпаженстват.....мое лично виждане
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 27 Мар 2017, 00:46

Само за едното отстояние на вярата ще бъдем грабнати..по икономия...по най висшата Божия милост Само да изповядваме вярата си Православна...и да не отстъпваме от нея.....няма друго.......аз така си мисля и няма кой да ме разколебае във вярата ми ..само светото Православие дава спасение на нашите грешни души!
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Todor Andonov » 27 Мар 2017, 09:38

Всеки човек,но и всеки християнин е свободен да вярва в каквото си иска!
Аз пък не искам да защитавам само моята петдесятна цьрква,грабнати и спасени ще бьдат не тези които ходят в определена цьрква, но тези които имат чист и свят живот според Божието Слово!
(от всички християнски цьркви ще има спасени)
Аватар
Todor Andonov
Любител
Любител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 27 Мар 2017, 20:38

Todor Andonov » Днес, , 09:38 написа:Всеки човек,но и всеки християнин е свободен да вярва в каквото си иска!
Аз пък не искам да защитавам само моята петдесятна цьрква,грабнати и спасени ще бьдат не тези които ходят в определена цьрква, но тези които имат чист и свят живот според Божието Слово!
(от всички християнски цьркви ще има спасени)

Че колко са тия дето имат чист и неопетнен и свят живот?....аз се сещам за Един само.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

16 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), AwarriorofChrist (1), Cyril (14), Kolyo.Slavov (1), Todor Andonov (32), Watch (6), anah_su_namun (1), bolgaroliub (12), garich (2), messianic (3), rex1978 (2), stucyte (37), Георги Георгиев (6), Милко (11)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение