ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Мар 2017, 04:48 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 20 Май 2014, 17:13

26 и 28 стих по ги разбираме, като чели. Но 27 дано наистина някои се включи да разясним по-подробно какво точно означава написаното.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот if4o » 20 Май 2014, 17:37

Гоше имаме Стар завет с Излаелтяните и Нов завет с всички хора по целия свят.Когато дойде Исус, Той изпълни целия Закон за нас и Той понесе всички наши грехове и прегрешения. За нас остава да приемем жертвата Му за нас, понеже по благодат сме спасени чрез вяра.
виж това
Какво означава, че Исус е изпълнил закона, но не го е отменил?

Въпрос: Какво означава, че Исус е изпълнил закона, но не го е отменил?

Отговор: В сведенията на Матей за това, което обикновено се нарича „Проповедта на планината”, са записани тези думи на Исус Христос: „Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците? Не съм дошъл да разруша, но да изпълня. Защото истина ви казвам: Докато премине небето и земята, нито една йота, нито една чертица от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне” (Матей 5:17-18).

Често се твърди, че ако Исус не е отменил закона, то той все още трябва да е валиден. Съответно, части от закона, като задължението за спазване на съботния ден, трябва все още да са действащи, заедно с много други елементи от Мойсеевия закон. Това неразбиране се дължи на неправилното възприемане на думите и намерението на този пасаж. Христос не казва тук, че обвързващото естество на Мойсеевия закон ще остане завинаги в сила. Този възглед противоречи на всичко, което научаваме от останалата част на Новия Завет (Римляни 10:4; Галатяни 3:23-25; Ефесяни 2:15).

От специално значение при изучаването на този пасаж е думата, която е преведена „отмени”. Тя превежда гръцката дума каталуо, която буквално означава „да разхлаби”. Думата се намира седемнадесет пъти в Новия Завет. Например, тя е използвана, за да опише унищожаването на юдейския храм от римляните (Матей 26:61; 27:40; Деяния 6:14) и за разлагането на човешкото тяло при смърт (2 Коринтяни 5:1). Терминът може да носи допълнителното значение „премахвам”, т.е. „правя невалиден, лишавам от успех”. В класическия гръцки език тази дума е използвана във връзка с институции, закони и пр., за да предаде идеята за „лишава от сила.”

Особено важно е да отбележим как е използвана думата в Матей 5:17. В този контекст „премахвам” се поставя в контраст с „изпълнявам”. Христос дойде „не да премахне, но да изпълни.” Исус не дойде на тази земя с цел да действа като противник на закона. Неговата цел не беше да попречи на неговото изпълнение. По-скоро той го почиташе, обичаше, подчиняваше му се и го доведе до изпълнение. Той изпълни пророческите думи на закона относно Себе си (Лука 24:44). Христос изпълни изискванията на Мойсеевия закон, които налагаха съвършено покорство под заплаха от „проклятие” (виж Галатяни 3:10, 13). В този смисъл божественото намерение на закона винаги ще има обвързваща сила. Той винаги ще изпълнява целта, за която е бил даден.

Но ако законът на Мойсей има същото значение за хората днес, от гледна точка на обвързващия му статус, тогава той не е изпълнен, и Исус се е провалил в задачата, която дойде да изпълни. От друга страна, ако Господ е постигнал Своята цел, тогава законът е бил изпълнен, и той не е обвързваща законна институция днес. Освен това, ако законът на Мойсей не е бил изпълнен от Христос – и така остава като обвързваща законова система за днес – тогава той не е само частично обвързващ. По-скоро, той е напълно действаща система. Исус ясно каза, че „нито една точка, нито една йота” (които представляват най-малките знаци в Еврейската писменост) няма да преминат, докато всичко не се изпълни. Следователно, нищо от закона няма да отпадне докато не извърши напълно своята цел. Исус изпълни закона. Той изпълни целия закон. Не можем да кажем, че Исус изпълни жертвената система, но не изпълни другите аспекти на закона. Исус или е изпълнил целия закон, или не е изпълнил никаква част от него. Това, което означава Исусовата смърт за жертвената система, е същото, което означава за другите аспекти на закона.

Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога; не чрез дела, за да не се похвали никой.

Ефесяни 2:8, 9
http://www.gotquestions.org/Bulgarian/B ... illed.html
Аватар
if4o
Inactive for 20 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
църква: Българска Божия църква
Характер: добър

Мнение Номер:#  Мнениеот if4o » 20 Май 2014, 18:05

ПРЕГЛЕДАЙ ТОЗИ САЙТ ГОШЕ ИМА ДОСТА ОТГОВОРИ НА РАЗЛИЧНИ ВЪПРОСИ . ОТКРИХ ГО С БОЖИЯТА ПОМОЩ ПРЕДИ МАЛКО И МИ ХАРЕСА.

http://www.gotquestions.org/Bulgarian/
Аватар
if4o
Inactive for 20 months

Характер: добър

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 20 Май 2014, 18:38

Гошко, желаеш ли съвет и от мен!!? Естествено че моят съвет ще бъде доста различен от дадените до тук, но... Ако си стигнал до мнението на един православен християнин - кажи. Защото най-малкото аз искам да ти натрапвам каквото и да било в този скръбен за теб момент. Бог да прости дядо ти, а от мен искрени съболезнования. :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1093 times
Been thanked: 1007 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 20 Май 2014, 19:14

Георги, преди всичко приеми моите съболезнования за дядо ти !

Как ще отидеш на погребението няма никакво значение за починалия, защото мъртвите са вече в Божията памет.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 359 times
Been thanked: 257 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 20 Май 2014, 21:11

Благодаря ви за съпричастността и за подкрепата, мили братя и сестри !
Благодаря ви и за отговорите !

Stucyte, искам съветът ти братко, кажи го моля ?

Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Елеонор » 20 Май 2014, 21:21

Помоли се за дядо си Бог да му прости греховете и изобщо споменавай го в молитвите си.А това дали си се обръснал или не няма никакво значение за него.
Аватар
Елеонор
Inactive for 7 months

Характер: Бог знае.

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 20 Май 2014, 23:03

просто Георги написа:Благодаря ви за съпричастността и за подкрепата, мили братя и сестри !
Благодаря ви и за отговорите !

Stucyte, искам съветът ти братко, кажи го моля ?

Гошко, то че за мъртвия няма значение как ще се обхождаш ти след неговата смърт е ясно. Ами дай тогава да отидем на гробовете на своите близки и щом като няма значение да изтропаме по едно хорце. Траурът Гошко е за живите, а не за умрелите. Всеки който обича своите близки е естествено да има някаква тъга в сърцето си във връзка със загубата им. На жалещия не му е до това да облече новите си дрехи, да се обръсне и парфюмира като сватбар и да тръгне в квартала да разправя смешни вицове. Това нито отговаря на обикновената човешка етикеция, морал и възпитание. Мъката в човека не се изразява само само вътрешно, но и външно. Разбира се, че традиционно е прието човек поне 3 дни след смъртта на толкова близки сродници да не се бръсне, да не танцува, да не пее весели песни и въобще да избягва, и то от сърце, по своя воля, а не поради някакви си формални задължения всякаква веселба. Едва ли сега в душата ти е до веселба. Това просто е общоприет в България, пък и не само, знак на траур. В това няма нищо езическо, греховно или недостойно. Напротив! Ако не е така, за всички едно неподходящо поведение еднозначно говори за дълбочината на обичта и въобще синовните ти чувства към твоя дядо. Спомням си, че когато почина моя баща/Бог да го прости/ една седмица след това не ми беше нито до телевизия, нито до радио, нито дори до компютър. Дори веселите църковни химни ме натъжаваха... Тук оставам настрана въпросът, че единственото, което можеш да направиш за доброто на дядо ти е да се молиш искрено пред Бога за спасението на душата му, да не отиде в ада. За Бога невъзможно няма. Винаги помни това. Помни, че Божията любов към грешниците не познава граници. Тоест потвърждавам онова, което по-горе ти е написал с две думи брат Елеонор. Бог с теб! :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1093 times
Been thanked: 1007 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 21 Май 2014, 15:29

Елеонор, благодаря ти за съвета, братко.

Stucyte, благодаря ти за съвета и информацията, братле. Съгласен съм, че то без да е традиция то човек ако обича един човек ще тъжи за него. Просто отвътре, това си е липсата на човека. Вярвам, че мога да помогна на дядо, като се моля за него. Не знам, дали мога, не съм сигурен. Но се моля на БОГ за дядо, да го е спасил или да го спаси, само това ми остана. Между другото не знам дали беше знак от БОГ, но бях помолил БОГ 1-2 дни след, като почина дядо, да ми даде знак за да разбера къде е сега дядо и дали БОГ го е спасил и 1-2 дни след това, тоест онзи ден или по-онзи ден имахме двама гости и купихме бонбони и кола, хапнахме бонбони, после те си отидоха и аз си взех още 5-6 бонбона и викам сега взимам си последен и спирам, да оставя да има бонбони и за друг път и взимам последният бонбон, който бях решил да изям и като го взех погледнах към кутията и се беше образувал кръст от бонбони, кръст точно изпълващ кутията, тоест, перфектно, няма как по-добре да бъде образуван кръста, според празните места на които се слагат бонбоните
Дано ГОСПОД БОГ е простил греховете на дядо и го е спасил.
Благодаря ви за подкрепата, вие сте много дружелюбни братя и сестри !

Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 21 Май 2014, 16:54

просто Георги написа:
Ochakvane, беше написал преди седмици, че няма закон от БОГ, който да е махнат и да не важи вече, тоест всички закони важат, то тогава значи ли, че може и тези закони да важат и да не трябва да правим това, което БОГ е наредил в стиховте, които ми даде ?

Имам предвид тези стихове:

26 Да не ядете месо с кръвта му, нито да си служите с гадания или с предвещания.
27 Да не стрижете косата на главата си кръгло; и никой да не разваля краищата на брадата си.
28 Заради мъртвец да не правите порязвания по месата си, нито да начертавате белези по себе си. Аз съм Господ.

Да, Георги,

Питаш каква е причината да не се стриже косата на кръгло. Мисля, че най-лесно може да погледнеш към папата и кардиналите и ще разбереш :)

Ако някой се съмнява дали трябва да яде месото с кръвта му, е добре да докаже, че между живеещите преди 2000 години и нас има промяна в тялото.
Колкото за гаданията и предвещанията, това е спиритизъм и връзка с демоните. Мисля, че не е нужно да се обяснява причината по-подробно, нали?
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

24 потребители са разглеждали темата: Гост (19), Гост (1), Гост (1), EMK (1), Hatshepsut (2), Mitaroshka (2), Ochakvane (9), Vrinda (1), bolgaroliub (5), georgi_pld (1), if4o (21), ivankara (6), konstanca (1), lazarin1 (9), limitless_1986 (9), rex1978 (1), spravedliv (1), stucyte (52), Александър (4), Георги Георгиев (28), Елеонор (9), Йордан (13), мари (1), стоян2 (2)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение