ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 28 Мар 2017, 18:55 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 21 Май 2014, 17:05

просто Георги написа:

[b]Stucyte
, благодаря ти за съвета и информацията, братле. Съгласен съм, че то без да е традиция то човек ако обича един човек ще тъжи за него. Просто отвътре, това си е липсата на човека. Вярвам, че мога да помогна на дядо, като се моля за него. Не знам, дали мога, не съм сигурен. Но се моля на БОГ за дядо, да го е спасил или да го спаси, само това ми остана. Между другото не знам дали беше знак от БОГ, но бях помолил БОГ 1-2 дни след, като почина дядо, да ми даде знак за да разбера къде е сега дядо и дали БОГ го е спасил и 1-2 дни след това, тоест онзи ден или по-онзи ден имахме двама гости и купихме бонбони и кола, хапнахме бонбони, после те си отидоха и аз си взех още 5-6 бонбона и викам сега взимам си последен и спирам, да оставя да има бонбони и за друг път и взимам последният бонбон, който бях решил да изям и като го взех погледнах към кутията и се беше образувал кръст от бонбони, кръст точно изпълващ кутията, тоест, перфектно, няма как по-добре да бъде образуван кръста, според празните места на които се слагат бонбоните
Дано ГОСПОД БОГ е простил греховете на дядо и го е спасил.
Благодаря ви за подкрепата, вие сте много дружелюбни братя и сестри !

Георги,

Не се заблуждавай. не може да помогнеш на никого, ако е мъртъв. Това са не само нелогични твърдения, които ти пише Стуците, но са и чист спиритизъм. Да се принася на мъртви каквато и да е храна е съгласие с лъжата на Сатана, че не умираме, която каза още в Едем. Виж какво пишеш:

Между другото не знам дали беше знак от БОГ, но бях помолил БОГ 1-2 дни след, като почина дядо, да ми даде знак за да разбера къде е сега дядо и дали БОГ го е спасил и 1-2 дни след това, тоест онзи ден или по-онзи ден имахме двама гости и купихме бонбони и кола, хапнахме бонбони, после те си отидоха и аз си взех още 5-6 бонбона и викам сега взимам си последен и спирам, да оставя да има бонбони и за друг път и взимам последният бонбон, който бях решил да изям и като го взех погледнах към кутията и се беше образувал кръст от бонбони, кръст точно изпълващ кутията, тоест, перфектно, няма как по-добре да бъде образуван кръста, според празните места на които се слагат бонбоните

Ако дядо ти е спасен, има ли нужда от бонбони и кола? Ако не е, с бонбони ли ще се утешава? Казваш, че си взел пет-шест бонбона. логично е да се предположи, че ще вземеш бонбоните по ред, а не като че събираш камъчета от улицата. Това, че се е получил кръст не означава нищо. Ако Бог говореше чрез бонбоните, щеше да направи сладкарска работилница и нямаше да избира пророци за да запознае света със Себе Си.
Не се заблуждавай. С това, което си направил, ти носиш отговорност за постъпката си, понеже си я извършил след като вече си запознат с истината за състоянието на починалите. Преди да чуеш това, подобно действие е бил неосъзнат грях. Сега обаче положението е съвсем друго. Това е съзнателно признаване на лъжата на Сатана за истина, че имаме вечен живот и без Бога.
Трябва да избереш на кого да служиш - или на Бога, като Го слушаш, или по-добре не се заблуждавай, че Бог ти говори.
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 37 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 17:08

:scratch: ;(
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1124 times
Been thanked: 1030 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот limitless_1986 » 21 Май 2014, 17:57

Ochakvane написа:
Да се принася на мъртви каквато и да е храна е съгласие с лъжата на Сатана, че не умираме, която каза още в Едем.

Винаги съм се чудил, дали това има някаква връзка с Библията... но явно няма.
Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да разясни...
● SEEK JESUS CHRIST TODAY, NO ONE IS PROMISED TOMORROW ●
Аватар
limitless_1986
Преводач
Преводач

Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 21 Май 2014, 18:06

Ochakvane, братко, може би не съм го написал добре разбираемо. Извинявайте !
Имах предвид, че бяхме купили в нас кола и бонбони, не за дядо нещо, като ритуал или нещо такова, просто бяхме купили да почерпиме гостите и да хапнем ние. И се получи кръстът за който споменах в миналият си коментар. Това не е случайност. Няма случайни неща. Бях помолил БОГ, същият ден или един-два дни преди това да ми даде знак, къде е дядо сега, какво е станал с него, дали го е спасил. Мисля, че кръстът в бонбоните беше знак от БОГ. Вярвам, че е така. Не казвам със сигуронст беше така, но така вярвам. Не задължавам никой да ми вярва и да споделя вярата ми относно тази случка. Просто споделям с вас, братя и сестри :).
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 28 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 20:33

limitless написа:
Винаги съм се чудил, дали това има някаква връзка с Библията... но явно няма.
Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да разясни...

Брат, може и да не съм разбрал правилно запитването ти, но ако е за смисъла на раздавките по задушница мога да ти бъда полезен с информация от една моя статия, постната в нашия форум. Миналата година в тази връзка се пусна цяла тема: viewtopic.php?f=11&t=2630&start=30 :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 21:20

Гошко, подобно на твоето лично свидетелство дадох и аз. Не знам дали си го прочел, но ако не си виж тук: viewtopic.php?f=87&t=5157&p=27741#p27741 :friends:
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 21 Май 2014, 22:42

просто Георги написа:Ochakvane, братко, може би не съм го написал добре разбираемо. Извинявайте !
Имах предвид, че бяхме купили в нас кола и бонбони, не за дядо нещо, като ритуал или нещо такова, просто бяхме купили да почерпиме гостите и да хапнем ние. И се получи кръстът за който споменах в миналият си коментар. Това не е случайност. Няма случайни неща. Бях помолил БОГ, същият ден или един-два дни преди това да ми даде знак, къде е дядо сега, какво е станал с него, дали го е спасил. Мисля, че кръстът в бонбоните беше знак от БОГ. Вярвам, че е така. Не казвам със сигуронст беше така, но така вярвам. Не задължавам никой да ми вярва и да споделя вярата ми относно тази случка. Просто споделям с вас, братя и сестри :).

Георги,

Няма значение дали вярваме в нещо, а дали е така. Защото едно е да вярваш искрено, а друго е да вярваш в истината. Защото може искрено да вярваш в нещо, а то да е лъжа.
Бог не се занимава с подобни неща, да ви показва кръстове в бонбоните. Прилича ми на кръста на Константин. Той така победил, понеже видял кръст на небето, а самият той станал християнин преди да умре. Междувременно успял да въведе неделята на мястото на съботата... Как ти се струва подобно християнство и откъде е дошъл този знак на небето?
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 23:27

Това за кръста, който се е явил пред очите на император Константин и войската му е много интересно. Дори под кръста на небесното знамение имало надпис: "с това ще победиш". И Константин наредил на щитовете на войниците да бъдат изобразени кръстове. Историческото предание гласи, че войниците, които отказали да носят на щитовете си кръстове били избити в малвийската битката, а "кръстоносците" оцеляли! :scratch: Интересно е и това, че в едни от най-сюблимните моменти от християнската история имаме свидетелства за появяването на хоризонта на подобни кръстове: първият Вселенски събор 325 г., последния вселенски събор 786 г, разделението на църквата 1054 г., над кладата на Ян Хус, в началото на официалното обявяване на Реформацията. В католическите анали също има описани няколко такива явления на кръстове в небосвода. :good:
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 22 Май 2014, 09:05

stucyte написа:Това за кръста, който се е явил пред очите на император Константин и войската му е много интересно. Дори под кръста на небесното знамение имало надпис: "с това ще победиш". И Константин наредил на щитовете на войниците да бъдат изобразени кръстове. Историческото предание гласи, че войниците, които отказали да носят на щитовете си кръстове били избити в малвийската битката, а "кръстоносците" оцеляли! :scratch: Интересно е и това, че в едни от най-сюблимните моменти от християнската история имаме свидетелства за появяването на хоризонта на подобни кръстове: първият Вселенски събор 325 г., последния вселенски събор 786 г, разделението на църквата 1054 г., над кладата на Ян Хус, в началото на официалното обявяване на Реформацията. В католическите анали също има описани няколко такива явления на кръстове в небосвода. :good:

А за мен е странно, как може да се приема нещо подобно като гаранция, че това е от Бога... Или никой не си спомня как можа змията в Едем "да проговори", или пък поне да се замисли как можа Сатана :

Лука 4:5 Тогава като Го възведе [на една планина] на високо и Му показа всичките царства на вселената, в един миг време, дяволът Му рече:

Какъв е проблемът на Сатана да направи един кръст? Явно е по-важно какво гледаме, а не какво ни казва Бог! Ева също "видя", та сега ние не сме в Божието присъствие.

Библията обаче казва:
2 Коринтяни 5:7 (защото с вярване ходим, а не с виждане).

Който желае да ходи "с виждане", може да прогледне тогава, когато всичко ще е изгубил.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот limitless_1986 » 22 Май 2014, 10:11

stucyte написа:Брат, може и да не съм разбрал правилно запитването ти, но ако е за смисъла на раздавките по задушница мога да ти бъда полезен с информация от една моя статия, постната в нашия форум. Миналата година в тази връзка се пусна цяла тема: viewtopic.php?f=11&t=2630&start=30 :friends:

Правилно си разбрал... изясниха ми се някои неща, но все още съм леко объркан, понеже прегледах цялата тема, а там има и други различни мнения... но още веднъж ще я прегледам внимателно.
● SEEK JESUS CHRIST TODAY, NO ONE IS PROMISED TOMORROW ●
Аватар
limitless_1986
Преводач
Преводач

Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

24 потребители са разглеждали темата: Гост (19), Гост (1), Гост (1), EMK (1), Hatshepsut (2), Mitaroshka (2), Ochakvane (9), Vrinda (1), bolgaroliub (5), georgi_pld (1), if4o (21), ivankara (6), konstanca (1), lazarin1 (9), limitless_1986 (9), rex1978 (1), spravedliv (1), stucyte (52), Александър (4), Георги Георгиев (28), Елеонор (9), Йордан (13), мари (1), стоян2 (2)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение