ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Мар 2017, 04:51 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Правилно ли е пред БОГ и пред починалият човек или е само човешки закон ?

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 21:20

Гошко, подобно на твоето лично свидетелство дадох и аз. Не знам дали си го прочел, но ако не си виж тук: viewtopic.php?f=87&t=5157&p=27741#p27741 :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1093 times
Been thanked: 1007 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 21 Май 2014, 22:42

просто Георги написа:Ochakvane, братко, може би не съм го написал добре разбираемо. Извинявайте !
Имах предвид, че бяхме купили в нас кола и бонбони, не за дядо нещо, като ритуал или нещо такова, просто бяхме купили да почерпиме гостите и да хапнем ние. И се получи кръстът за който споменах в миналият си коментар. Това не е случайност. Няма случайни неща. Бях помолил БОГ, същият ден или един-два дни преди това да ми даде знак, къде е дядо сега, какво е станал с него, дали го е спасил. Мисля, че кръстът в бонбоните беше знак от БОГ. Вярвам, че е така. Не казвам със сигуронст беше така, но така вярвам. Не задължавам никой да ми вярва и да споделя вярата ми относно тази случка. Просто споделям с вас, братя и сестри :).

Георги,

Няма значение дали вярваме в нещо, а дали е така. Защото едно е да вярваш искрено, а друго е да вярваш в истината. Защото може искрено да вярваш в нещо, а то да е лъжа.
Бог не се занимава с подобни неща, да ви показва кръстове в бонбоните. Прилича ми на кръста на Константин. Той така победил, понеже видял кръст на небето, а самият той станал християнин преди да умре. Междувременно успял да въведе неделята на мястото на съботата... Как ти се струва подобно християнство и откъде е дошъл този знак на небето?
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 37 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 21 Май 2014, 23:27

Това за кръста, който се е явил пред очите на император Константин и войската му е много интересно. Дори под кръста на небесното знамение имало надпис: "с това ще победиш". И Константин наредил на щитовете на войниците да бъдат изобразени кръстове. Историческото предание гласи, че войниците, които отказали да носят на щитовете си кръстове били избити в малвийската битката, а "кръстоносците" оцеляли! :scratch: Интересно е и това, че в едни от най-сюблимните моменти от християнската история имаме свидетелства за появяването на хоризонта на подобни кръстове: първият Вселенски събор 325 г., последния вселенски събор 786 г, разделението на църквата 1054 г., над кладата на Ян Хус, в началото на официалното обявяване на Реформацията. В католическите анали също има описани няколко такива явления на кръстове в небосвода. :good:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 22 Май 2014, 09:05

stucyte написа:Това за кръста, който се е явил пред очите на император Константин и войската му е много интересно. Дори под кръста на небесното знамение имало надпис: "с това ще победиш". И Константин наредил на щитовете на войниците да бъдат изобразени кръстове. Историческото предание гласи, че войниците, които отказали да носят на щитовете си кръстове били избити в малвийската битката, а "кръстоносците" оцеляли! :scratch: Интересно е и това, че в едни от най-сюблимните моменти от християнската история имаме свидетелства за появяването на хоризонта на подобни кръстове: първият Вселенски събор 325 г., последния вселенски събор 786 г, разделението на църквата 1054 г., над кладата на Ян Хус, в началото на официалното обявяване на Реформацията. В католическите анали също има описани няколко такива явления на кръстове в небосвода. :good:

А за мен е странно, как може да се приема нещо подобно като гаранция, че това е от Бога... Или никой не си спомня как можа змията в Едем "да проговори", или пък поне да се замисли как можа Сатана :

Лука 4:5 Тогава като Го възведе [на една планина] на високо и Му показа всичките царства на вселената, в един миг време, дяволът Му рече:

Какъв е проблемът на Сатана да направи един кръст? Явно е по-важно какво гледаме, а не какво ни казва Бог! Ева също "видя", та сега ние не сме в Божието присъствие.

Библията обаче казва:
2 Коринтяни 5:7 (защото с вярване ходим, а не с виждане).

Който желае да ходи "с виждане", може да прогледне тогава, когато всичко ще е изгубил.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот limitless_1986 » 22 Май 2014, 10:11

stucyte написа:Брат, може и да не съм разбрал правилно запитването ти, но ако е за смисъла на раздавките по задушница мога да ти бъда полезен с информация от една моя статия, постната в нашия форум. Миналата година в тази връзка се пусна цяла тема: viewtopic.php?f=11&t=2630&start=30 :friends:

Правилно си разбрал... изясниха ми се някои неща, но все още съм леко объркан, понеже прегледах цялата тема, а там има и други различни мнения... но още веднъж ще я прегледам внимателно.
● SEEK JESUS CHRIST TODAY, NO ONE IS PROMISED TOMORROW ●
Аватар
limitless_1986
Преводач
Преводач

Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 22 Май 2014, 11:13

limitless написа:

Правилно си разбрал... изясниха ми се някои неща, но все още съм леко объркан, понеже прегледах цялата тема, а там има и други различни мнения... но още веднъж ще я прегледам внимателно.

Мнението на Стуците може да изглежда интересно... в неговите очи, но е в разрез с Божието слово. Това е чисто езичество и идва от такива религии, като египетската. Там са погребвали фараоните с храна, за да имат "за из път".
Но дори да оставим това, излиза, че Бог е останал без възможности, та понеже сме му много седем милиарда живи на земята, не може да изхрани и мъртвите... които нищо не ядат! Поради тази причина се налага ние да подпомагаме отишлите в Рая, понеже там си нямат ядене и е настъпил невероятен глад и нечувана суша...
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 22 Май 2014, 11:19

Брееей Очко, ти си бил много ентелегентен бе! :D
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 22 Май 2014, 11:21

Ochakvane написа:Георги,

Няма значение дали вярваме в нещо, а дали е така. Защото едно е да вярваш искрено, а друго е да вярваш в истината. Защото може искрено да вярваш в нещо, а то да е лъжа.
Бог не се занимава с подобни неща, да ви показва кръстове в бонбоните. Прилича ми на кръста на Константин. Той така победил, понеже видял кръст на небето, а самият той станал християнин преди да умре. Междувременно успял да въведе неделята на мястото на съботата... Как ти се струва подобно християнство и откъде е дошъл този знак на небето?

Братко, така е, едно е да вярваш, друго е да е така. Затова написах, че вярвам, че е знак от БОГ. Но не мога да кажа със сигурност. Вярвам, че БОГ ще ми изясни това и ще разбера, дали е бил знак от НЕГО или не.
Последно редактиран от Георги Георгиев на 22 Май 2014, 12:08, редактиран 1 път общо.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 28 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 22 Май 2014, 11:26

Ochakvane написа:Който желае да ходи "с виждане", може да прогледне тогава, когато всичко ще е изгубил.[/align]

"Вие знаете да разтълкувате лицето на небето, а знаменията на времената не можете!" Мат. 16:3
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот limitless_1986 » 22 Май 2014, 20:31

Ochakvane написа:

Точно твоите изказвания ме вкараха в размисли и сега съм малко фифти - фифти...
● SEEK JESUS CHRIST TODAY, NO ONE IS PROMISED TOMORROW ●
Аватар
limitless_1986
Преводач
Преводач

Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

24 потребители са разглеждали темата: Гост (19), Гост (1), Гост (1), EMK (1), Hatshepsut (2), Mitaroshka (2), Ochakvane (9), Vrinda (1), bolgaroliub (5), georgi_pld (1), if4o (21), ivankara (6), konstanca (1), lazarin1 (9), limitless_1986 (9), rex1978 (1), spravedliv (1), stucyte (52), Александър (4), Георги Георгиев (28), Елеонор (9), Йордан (13), мари (1), стоян2 (2)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение