ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 28 Апр 2017, 18:59 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Библия

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Библия

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 11 Сеп 2014, 21:29

Цялата слава да отдадем единствено и само на ВСЕМОГЪЩИЯТ ГОСПОД БОГ !!! И на никой друг !!!

Въпросите които попитах във връзка с православна църква ги попитах, защото до колкото разбрах, някой/някои беше написал, че православната църква е Христовата Църква.

До колкото чета, ако е вярно това, което пише в уикипедия, това се отнася, като цяло за това в което вярва православната църква.

"Православието е едно от най-разпространените вероизповедания на християнството (3-то по брой хора), наброяващо приблизително 225 милиона членове.[1] Неговите последователи смятат единствено Православното Християнство за права вяра и считат църквата си за Единната, Свята, Съборна и Апостолска църква, основана от Иисус Христос и Неговите апостоли."

Тъй, като православната църква, доколкото знам съществува от стотици години реших да попитам за различни неща във връзка с хората, които са били част от православната църква - светците.
БОГ ме привлече към СЕБЕ СИ, даде ми шанс да се спася. Скоро повярвах в БОГ. Слава на БОГ във висините !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Много, много, много слабо познавам Божието Слово, заради, което реших да попитам за православната църква въпросите, които зададох, защото както и което както и да ми изглежда, без да съм убеден и сигурен, не мисля, че имам право да се мятам срещу която и да било църква, особено срещу църква, която съществува от стотици години, като православието, без да съм сигурен дали разпространява ереси и лъжи или говори истината и е напълно в истината и дали както те пишат е църквата Христова.
Затова реших да попитам тези въпроси и да се поинтересувам. Това, че от толкова дълго време съществува, някак си на мен новоповярвалият, не познаващият Божието Слово, не мисля, че е правилно да се противя срещу нея и да заявявам, че грешили или да заявя, че разпространява ереси, без да съм сигурен дали това е така или не, тъй, като съм прочел Библията само веднъж.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 29 times
Been thanked: 39 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 21:34

просто Георги написа:Цялата слава да отдадем единствено и само на ВСЕМОГЪЩИЯТ ГОСПОД БОГ !!! И на никой друг !!!

Разбира се. Защото Нему подобава всяка слава, чест и поклонение во веки веков. Амин.
Само не забравяйте, че Бог казва да почитате баща и майка си (Изход 20:12). Както и да подражавате на живота на светиите. (Евр. 13:7)
Аватар
Теодор
Inactive for 18 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
църква: Православна църква

Мнение Номер:#  Мнениеот стоян2 » 11 Сеп 2014, 21:45

Приятелю ,ти май нещо не разбираш ,никой не казва до сега да не имаме за подражание онези ,които живеят в Христа,повтарям живеят ,дори в повече аз ти казвам че няма как да ми говориш за човек и моето съзнание да не е за Христос ,а не за светии,защото и майка ти и баща ти и Павел и Аполос и Петко и Драган всички сме от Едного ,де е хвалбата ни БЕЗ ХРИСТА , КОЙ живее в теб ,ти ЧИЯ собственост си, .... моля те престани ,не ти прилича огледай се в Словото и виж как изглеждаш и после сподели приличаш ли на Христос поне в зачатък/извинявай за тона ,но не съзнаваш как провокираш малките и неукрепнали/.

Благославям :friends: те в Христа да порастеш все с тази си ревност.
Лк.6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?
Аватар
стоян2
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 6 times
Been thanked: 106 times
църква: Неденоминационна църква
Характер: стоящ

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 21:48

Аз мисля че имам Дух Божий.
Аватар
Теодор
Inactive for 18 months

Мнение Номер:#  Мнениеот стоян2 » 11 Сеп 2014, 21:58

Така е ,но бих те посъветвал като малко по голям батко,не само в годините ,внимавай какво говориш и какво правиш ,защото никой после няма да се нагърби с тежката задача да използва коректор освен Христос и като така го нараняваш Той също страда,защото не напразно е писано че у своите си дойде но своите му го не приеха,това ти го пиша не да е нараня ,а да ти помогна да стъпиш едно стъпало на горе и да виждаш вече в съвсем по друг мащаб.Обичам те братко малки.
Аватар
стоян2
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 22:04

стоян2 написа:Така е ,но бих те посъветвал като малко по голям батко,не само в годините ,внимавай какво говориш и какво правиш ,защото никой после няма да се нагърби с тежката задача да използва коректор освен Христос и като така го нараняваш Той също страда,защото не напразно е писано че у своите си дойде но своите му го не приеха,това ти го пиша не да е нараня ,а да ти помогна да стъпиш едно стъпало на горе и да виждаш вече в съвсем по друг мащаб.Обичам те братко малки.

Не се поставяйте над мен по години или по акъл, нали всички сме едно в Иисус Христос. (Гал. 3:28)
Това ви го казвам за ваше добро.
Аватар
Теодор
Inactive for 18 months

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 11 Сеп 2014, 22:32

стоян2 написа:Приятелю ,ти май нещо не разбираш ,никой не казва до сега да не имаме за подражание онези ,които живеят в Христа,повтарям живеят ,дори в повече аз ти казвам че няма как да ми говориш за човек и моето съзнание да не е за Христос ,а не за светии,защото и майка ти и баща ти и Павел и Аполос и Петко и Драган всички сме от Едного ,де е хвалбата ни БЕЗ ХРИСТА , КОЙ живее в теб ,ти ЧИЯ собственост си, .... моля те престани ,не ти прилича огледай се в Словото и виж как изглеждаш и после сподели приличаш ли на Христос поне в зачатък/извинявай за тона ,но не съзнаваш как провокираш малките и неукрепнали/.

Благославям :friends: те в Христа да порастеш все с тази си ревност.

Стоенчо е ти пък какво не редно откри в това което казва брата Теодор....напълно съм съгласен с него ....тебе немога те разбра...
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 626 times
Been thanked: 402 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 11 Сеп 2014, 22:40

iolanta написа:Стояне ,Теодор е все още много млад ,така че му е простено .Той самият няма още оня опит на зрял човек ...младо дете е.

Йоланке аз съм зрял човек и с житейски опит ,брата Теодор може и да е младеж но за мен е пример на вяра и ревност в Христа и Христовата църква и се уча от него за доста неща ...дай Боже да е все така твърд и непоклатим в светата ни вяра и духът му все така да е буден и ревностно да изповядва както до сега чистота на светото ни Православие :good:
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 626 times
Been thanked: 402 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот стоян2 » 12 Сеп 2014, 09:40

bolgaroliub написа:Стоенчо е ти пък какво не редно откри в това което казва брата Теодор....напълно съм съгласен с него ....тебе немога те разбра...

Не се напъвай да ме разбереш,просто се научи да говориш само онова което е говорил Христос,защото специално теб те чета от много време и да ти кажа до като не се оставиш от политическата си обвързаност на,с, този комуто е дадена властта на този свят,няма как да ми правиш забележка,сега схвана ли.Когато се научиш да бъдеш покорен само на този ,Който е определен от Бога за съдия без да се съобразяваш с този век и неговото уж учение за равенство и братство основано на закона на антихризма ,тогава може да ме съветваш кое е Божие и кое не.Сега вече се надявам ме разбра .А относно Теодорчо аз специално нямам нищо против ,ако съм имал нещо на въпреки то е не срещу самата личност Теодор ,а срещу убежденията които споделя,мисля че и това вече ти стана ясно.Хайде остани си с мир и да вземеш да порастнеш ,щото май според изтеклото време трябваше да сме/си/ :friends: пример и свидетелство ,а то какво излиза,сега на 5 ще сина първа линия ,нали/това последното го написах според твоите постове свързани с тази уникално гнусна дума най-вече по садържание"политика"/.
Аватар
стоян2
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 12 Сеп 2014, 10:41

стоян2 написа:А относно Теодорчо аз специално нямам нищо против ,ако съм имал нещо на въпреки то е не срещу самата личност Теодор ,а срещу убежденията които споделя,мисля че и това вече ти стана ясно.

стоян2 написа:Така е ,но бих те посъветвал като малко по голям батко,не само в годините

Какво лошо съм казал? Стига ме наричал Теодорчо или малчо, ''батко''. Според теб съм по-малък от теб не само в годините, а в Христа всички сме равни и едно. От къде това самочувствие да си ми батко ''не само в годините''?
Блажени бедните духом, защото тяхно е царството небесно. (Матей 5:3)

стоян2 написа:внимавай какво говориш и какво правиш ,защото никой после няма да се нагърби с тежката задача да използва коректор освен Христос и като така го нараняваш

Старая се.
Аватар
Теодор
Inactive for 18 months

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

14 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (15), bolgaroliub (7), ivankara (1), konstanca (1), lazarin1 (1), mathur (1), spravedliv (2), Георги Георгиев (27), Йордан (14), Теодор (64), стоян2 (11)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение