ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 26 Фев 2017, 06:15 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ВИЖ ПОВЕЧЕ ОТ ТУК: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Защо в молитвата „Отче наш” казваме „не ни въвеждай в изкушение“?

По-добро възкресение

Тръмп: Светът се превърна в бардак а Европа е катастрофа.

Самоубийствената спирала на Путин

Бог на първо място

Голямото нямане

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Икуменизма - движение на светлината или тъмнината?

Треньорът на националите по карате стана иподякон

АМЕРИКАНСКИ АВИАТОРИ: Ти ще бъдеш ЛИДЕР! Нарекоха го МОЙСЕЙ

Седем жени ще се хванат за един мъж!

Библия

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Библия

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 21:21

Аз Господа не хваля ли? Да хваля себе си или някого другиго? А светците не са ли хвалили Господа?
Апостол Павел не е Господ. Но ти слушаш и правиш това което е казвал, защото казаното е от Свети Дух. Това идолопоклонство ли е?
"Помнете вашите наставници, и като имате пред очи свършека на техния живот, подражавайте на вярата им." (Евр. 13:7)
Аватар
Теодор
Inactive for 16 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
църква: Православна църква

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 11 Сеп 2014, 21:29

Цялата слава да отдадем единствено и само на ВСЕМОГЪЩИЯТ ГОСПОД БОГ !!! И на никой друг !!!

Въпросите които попитах във връзка с православна църква ги попитах, защото до колкото разбрах, някой/някои беше написал, че православната църква е Христовата Църква.

До колкото чета, ако е вярно това, което пише в уикипедия, това се отнася, като цяло за това в което вярва православната църква.

"Православието е едно от най-разпространените вероизповедания на християнството (3-то по брой хора), наброяващо приблизително 225 милиона членове.[1] Неговите последователи смятат единствено Православното Християнство за права вяра и считат църквата си за Единната, Свята, Съборна и Апостолска църква, основана от Иисус Христос и Неговите апостоли."

Тъй, като православната църква, доколкото знам съществува от стотици години реших да попитам за различни неща във връзка с хората, които са били част от православната църква - светците.
БОГ ме привлече към СЕБЕ СИ, даде ми шанс да се спася. Скоро повярвах в БОГ. Слава на БОГ във висините !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Много, много, много слабо познавам Божието Слово, заради, което реших да попитам за православната църква въпросите, които зададох, защото както и което както и да ми изглежда, без да съм убеден и сигурен, не мисля, че имам право да се мятам срещу която и да било църква, особено срещу църква, която съществува от стотици години, като православието, без да съм сигурен дали разпространява ереси и лъжи или говори истината и е напълно в истината и дали както те пишат е църквата Христова.
Затова реших да попитам тези въпроси и да се поинтересувам. Това, че от толкова дълго време съществува, някак си на мен новоповярвалият, не познаващият Божието Слово, не мисля, че е правилно да се противя срещу нея и да заявявам, че грешили или да заявя, че разпространява ереси, без да съм сигурен дали това е така или не, тъй, като съм прочел Библията само веднъж.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 28 times
Been thanked: 34 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 21:34

просто Георги написа:Цялата слава да отдадем единствено и само на ВСЕМОГЪЩИЯТ ГОСПОД БОГ !!! И на никой друг !!!

Разбира се. Защото Нему подобава всяка слава, чест и поклонение во веки веков. Амин.
Само не забравяйте, че Бог казва да почитате баща и майка си (Изход 20:12). Както и да подражавате на живота на светиите. (Евр. 13:7)
Аватар
Теодор
Inactive for 16 months

Мнение Номер:#  Мнениеот стоян2 » 11 Сеп 2014, 21:45

Приятелю ,ти май нещо не разбираш ,никой не казва до сега да не имаме за подражание онези ,които живеят в Христа,повтарям живеят ,дори в повече аз ти казвам че няма как да ми говориш за човек и моето съзнание да не е за Христос ,а не за светии,защото и майка ти и баща ти и Павел и Аполос и Петко и Драган всички сме от Едного ,де е хвалбата ни БЕЗ ХРИСТА , КОЙ живее в теб ,ти ЧИЯ собственост си, .... моля те престани ,не ти прилича огледай се в Словото и виж как изглеждаш и после сподели приличаш ли на Христос поне в зачатък/извинявай за тона ,но не съзнаваш как провокираш малките и неукрепнали/.

Благославям :friends: те в Христа да порастеш все с тази си ревност.
Лк.6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?
Аватар
стоян2
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 6 times
Been thanked: 102 times
църква: Неденоминационна църква
Характер: стоящ

Мнение Номер:#  Мнениеот iolanta » 11 Сеп 2014, 21:48

стоян2 написа:/извинявай за тона ,но не съзнаваш как провокираш малките и неукрепнали/.

Стояне ,Теодор е все още много млад ,така че му е простено .Той самият няма още оня опит на зрял човек ...младо дете е.
Аватар
iolanta
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 259 times
Been thanked: 294 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 21:48

Аз мисля че имам Дух Божий.
Аватар
Теодор
Inactive for 16 months

Мнение Номер:#  Мнениеот стоян2 » 11 Сеп 2014, 21:58

Така е ,но бих те посъветвал като малко по голям батко,не само в годините ,внимавай какво говориш и какво правиш ,защото никой после няма да се нагърби с тежката задача да използва коректор освен Христос и като така го нараняваш Той също страда,защото не напразно е писано че у своите си дойде но своите му го не приеха,това ти го пиша не да е нараня ,а да ти помогна да стъпиш едно стъпало на горе и да виждаш вече в съвсем по друг мащаб.Обичам те братко малки.
Лк.6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?
Аватар
стоян2
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 6 times
Been thanked: 102 times
църква: Неденоминационна църква
Характер: стоящ

Мнение Номер:#  Мнениеот Теодор » 11 Сеп 2014, 22:04

стоян2 написа:Така е ,но бих те посъветвал като малко по голям батко,не само в годините ,внимавай какво говориш и какво правиш ,защото никой после няма да се нагърби с тежката задача да използва коректор освен Христос и като така го нараняваш Той също страда,защото не напразно е писано че у своите си дойде но своите му го не приеха,това ти го пиша не да е нараня ,а да ти помогна да стъпиш едно стъпало на горе и да виждаш вече в съвсем по друг мащаб.Обичам те братко малки.

Не се поставяйте над мен по години или по акъл, нали всички сме едно в Иисус Христос. (Гал. 3:28)
Това ви го казвам за ваше добро.
Аватар
Теодор
Inactive for 16 months

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 11 Сеп 2014, 22:32

стоян2 написа:Приятелю ,ти май нещо не разбираш ,никой не казва до сега да не имаме за подражание онези ,които живеят в Христа,повтарям живеят ,дори в повече аз ти казвам че няма как да ми говориш за човек и моето съзнание да не е за Христос ,а не за светии,защото и майка ти и баща ти и Павел и Аполос и Петко и Драган всички сме от Едного ,де е хвалбата ни БЕЗ ХРИСТА , КОЙ живее в теб ,ти ЧИЯ собственост си, .... моля те престани ,не ти прилича огледай се в Словото и виж как изглеждаш и после сподели приличаш ли на Христос поне в зачатък/извинявай за тона ,но не съзнаваш как провокираш малките и неукрепнали/.

Стоенчо е ти пък какво не редно откри в това което казва брата Теодор....напълно съм съгласен с него ....тебе немога те разбра...
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 489 times
Been thanked: 303 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 11 Сеп 2014, 22:40

iolanta написа:Стояне ,Теодор е все още много млад ,така че му е простено .Той самият няма още оня опит на зрял човек ...младо дете е.

Йоланке аз съм зрял човек и с житейски опит ,брата Теодор може и да е младеж но за мен е пример на вяра и ревност в Христа и Христовата църква и се уча от него за доста неща ...дай Боже да е все така твърд и непоклатим в светата ни вяра и духът му все така да е буден и ревностно да изповядва както до сега чистота на светото ни Православие :good:
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 489 times
Been thanked: 303 times
Характер: твърд

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

12 потребители са разглеждали темата: Гост (1), bolgaroliub (7), iolanta (15), ivankara (1), konstanca (1), lazarin1 (1), mathur (1), spravedliv (2), Георги Георгиев (27), Йордан (14), Теодор (64), стоян2 (11)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение