ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 22 Окт 2017, 07:39 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Кой превод на Библията е най-близък до оригиналните Книги от Библията

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Re: Кой превод на Библията е най-близък до оригиналните Книги от Библията

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 22 Сеп 2014, 16:00

През последните около 7 дни се помолих на БОГ няколко пъти за помощ относно преводите на Библията. Няколко пъти се молих на БОГ да ми помогне, да ме насочи, да чета най-правилният превод на Библията. Молих се на БОГ да ми помага да разбирам истината, да стоя само в истината, да ме пази от лъжата.
И сега, влиза човек с който не се познаваме, ти Еди, и този човек се регистрира във форума и започва да ми пише обемни коментари, като ми дава информация за преводи на Библията.

Ние, които следваме и вярваме в БОГ, знаем, че няма нищо случайно, а че всичкото добро е единствено и само от БОГ. БОГ е ВЕЛИК !!!!!! СЛАВА НА БОГ !!!

Благодаря ти за всичките ти коментари, Еди, благодаря, че си отделил време да напишеш тези коментари.

БОГ да те благослови.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот nela » 22 Сеп 2014, 16:56

Георги аз вървя по двете Библии на Православните и Протестантската чета протестантски книги и проверявам дали е вярно по Православната и досега не съм открила разлика само един псалм липсва, аз не съм прочела цялата Библия и си прав защото в изданието на Славейков което ми попадна в една болница намерих разминаване изобщо не ми се покри с текстовете дори искаха да ми я подарят но не взех казах на жената да отвори да видим един текст нямаше нищо общо така че проверявай. Срещала съм мнения, че Православната е най- точна и там нещата са писани директно например в един от псалмите не се сещам кой точно пише " и ни избави ат гробовете" а в Протестантската с други думи но не се отклонява от смисъла. Притеснява ме това, че Протестанската са 66 глави, а Православната 77 ако е вярно иначе повече вяра откривам в протестантите-евангелисти. Аз искам да принадлежа на Христос и проверявам коя е Църквата мисля, че няма лошо иначе вярвам във всяка една дума, защото е противоположна на този свят, а този свят нещо не го бива, докато в Библията откривам доброта и смисъл
Аватар
nela
Inactive for 8 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
църква: Православна църква

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 22 Сеп 2014, 17:33

Нела, права си за света. Писано е в Библията.
Яков 4
4 Прелюбодеи и прелюбодейци! не знаете ли, че приятелството със света е вражда против Бога? И тъй, който иска да бъде приятел на света, става враг на Бога.
5 Или мислите, че без нужда казва писанието, че Бог и до завист ревнува за духа, който е турил да живее в нас?

Ако има добавени книги в Библията, плюс 66-те, доколкото съм разбрал от написаното на различни места, тези книги са неканонични. Доколкото знам не ги смятат за Боговдъхновени. Някой друг ако иска, по-запознат от този форум, може да ти отговори на този въпрос, да не би да ти напиша нещо грешно, защото аз съм доста незапознат с тези неща. Поради това, че БОГ се смили над мен, показа милост към мен и ме избави от ямата, спаси ме, повярвах в НЕГО, скоро повярвах в НЕГО.

Йоли, благодаря ти за линка. Мисля, че беше вчера, прочетох в един форум и там бяха предложили точно същият сайт и по същият начин как човек може да проверява един стих от няколко превода наведнъж. Благодаря все пак за линка, можеше и да не го знам и сега да го разбера от теб.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Йордан » 22 Сеп 2014, 18:54

nela написа:Георги аз вървя по двете Библии на Православните и Протестантската чета протестантски книги и проверявам дали е вярно по Православната и досега не съм открила разлика само един псалм липсва, аз не съм прочела цялата Библия и си прав защото в изданието на Славейков което ми попадна в една болница намерих разминаване изобщо не ми се покри с текстовете дори искаха да ми я подарят но не взех казах на жената да отвори да видим един текст нямаше нищо общо така че проверявай. Срещала съм мнения, че Православната е най- точна и там нещата са писани директно например в един от псалмите не се сещам кой точно пише " и ни избави ат гробовете" а в Протестантската с други думи но не се отклонява от смисъла. Притеснява ме това, че Протестанската са 66 глави, а Православната 77 ако е вярно иначе повече вяра откривам в протестантите-евангелисти. Аз искам да принадлежа на Христос и проверявам коя е Църквата мисля, че няма лошо иначе вярвам във всяка една дума, защото е противоположна на този свят, а този свят нещо не го бива, докато в Библията откривам доброта и смисъл

Православния превод на Библията, май е от Септуагинтата. Псалом не липсва (има даже в повече 1), просто не знам защо в православния превод май са съединили 9 и 10 псалом, а са добавили последния псалом (150 при православния превод) от септуагинтата (няма го в еврейските текстове).
Аватар
Йордан
Inactive for 33 months

Been thanked: 3 times

Мнение Номер:#  Мнениеот nela » 22 Сеп 2014, 19:25

Йоли благодаря за многопреводната Библия аз незная на каква съм попаднала може да е Цариградската защото не е близо до съвременния език и аз да съм се объркала , но съм сигурна че човек трябва да проверява
Аватар
nela
Inactive for 8 months

Been thanked: 0 time

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 25 Дек 2014, 20:15

nela написа: Притеснява ме това, че Протестанската са 66 глави, а Православната 77 ако е вярно иначе повече вяра откривам в протестантите-евангелисти.

В православните издания на Библията, Стария завет съдържа 11 допълнителни неканонични книги, а още 151 псалм, както 13 и 14 глава от Книгата на пророк Даниил. При Новият Завет няма никаква разлика.
Коректните православни издатели отбелязват, че въпросните книги, псалм и глави са неканонични и следователно не могат да служат за богопознание.
Колкото до повечето вяра при протестантите - затворихме се по църквите и чакаме хората да дойдат. :roll_eyes11:
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 477 times
Been thanked: 328 times

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

26 потребители са разглеждали темата: Гост (9), Гост (1), Гост (1), Гост (1), bolgaroliub (1), didco07 (2), elisaveta (1), kokolqja (1), kolio1730 (1), mathur (3), nela (4), rex1978 (3), spravedliv (1), stucyte (6), zdravko1633 (2), Александър (9), Венци Тоневски (1), Георги Георгиев (22), Георгиев (1), Еди (3), Йордан (5), Пламен79 (1), Теодор (7), Теодор77 (1), вили иванова (1), стоян2 (2)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение