ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 27 Мар 2017, 13:42 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Кой е виновен Адам или Ева?

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Кой е виновен Адам или Ева?

Мнение Номер:#  Мнениеот liybo » 02 Дек 2015, 17:41

Кой е виновен? Евата, че грабва да яде ябълката на греха или Адама, че не я спира па и яде с нея? Искам само сериозни отговори, да не виждам никой да се смее!!!!!!
Аватар
liybo
Inactive for 16 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: Кой е виновен Адам или Ева?

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 02 Дек 2015, 17:56

И двамата са виновни.
Първа обаче съгреши Ева и след това Адам.

Битие 3
6 И като видя жената, че дървото беше добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде.

1 Тимотей 2
11 Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение.
12 А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.
13 Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
14 И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.
15 Но пак тя ще се спаси чрез чадородието, ако пребъдат във вяра, в любов и в светост с целомъдрие.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 03 Дек 2015, 19:17

Георги Георгиев написа:И двамата са виновни.
Първа обаче съгреши Ева и след това Адам.

Битие 3
6 И като видя жената, че дървото беше добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде.

1 Тимотей 2
11 Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение.
12 А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.
13 Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
14 И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.
15 Но пак тя ще се спаси чрез чадородието, ако пребъдат във вяра, в любов и в светост с целомъдрие.

Така е. Най-напред съгреши Ева, а след това - Адам. Но докато жената се излъга, мъжът разбра какво е станало, но понеже не можеше да си представи как ще живее без съпругата си, предпочете да сподели участта й.

Що се отнася до 15 стих обаче, думите на апостола се отнасят и за църквата. Защо? Защото ще излезе много нелогично една жена да се предаде изцяло на Исус, но да не може да стане майка, поради което да бъде погубена. Или пък някоя да не стане майка на десет деца, да ги отгледа като истински Божии деца, но да живее двойнствен живот и да бъде спасена. Това библейско ли е?
Ако обаче църквата "ражда" истински християни, тя ще се спаси.
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот Галя » 06 Дек 2015, 09:35

Ще задам един въпрос, не знам дали това е подходящата тема.
Питам се аз следното-защо след като мъжът е сътворен първи, а жената от неговото ребро раждането е от жената, при положение, че тук отговорността е изцяло върху жената, а би следвало да е точно обратното. :angel:
Аватар
Галя
Редовен
Редовен

Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times
църква: не посещавам
Характер: странен

Мнение Номер:#  Мнениеот hans » 06 Дек 2015, 11:36

Галя написа:Ще задам един въпрос, не знам дали това е подходящата тема.
Питам се аз следното-защо след като мъжът е сътворен първи, а жената от неговото ребро раждането е от жената, при положение, че тук отговорността е изцяло върху жената, а би следвало да е точно обратното. :angel:

Защото Създателя използва жената и чрез нея и нейното земно потомство, да създаде предизвикателство, което да предизвика духовен растеж у хора и англели. Да научат и почувстват любовта, първо любовта между хората, между деца и родители, между небесен отец и хора, между англели и хора, между ангели и небесен отец. :angel:
Аватар
hans
Нов Потребител
Нов Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 06 Дек 2015, 13:49

И аз да добавя, жената е дарена с качества, които мъжете нямат. Като например майчински истинкт. Всеки си има определена роля и ако живеем според Божията воля ще сме щастливи. Ноо в днешно време всичко се обръща с главата надолу
Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 395 times
Been thanked: 580 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 07 Дек 2015, 23:17

iolanta написа:

:) Ами...ъъъ ...понеже жената е ПОМОЩНИК на мъжа , щото той ...не може без помощник де. А помощникът винаги е ПО ПО от оня на когото помага , просто щото е ПОМОЩНИК.

Тооочно както ние помагаме на старците -те без нас няма как да се справят.
Така и мъжа. Та ПОМОЩНИКЪТ, на когото мъжа трябвало да разчита , бил атакуван от сатана ( нарочно именно ПОМОЩНИКА !!) и така и двамата съгрешили-първо ПОМОЩНИКА, а после и оня на когото ПОМАГАЛ.
Точно както ако някой ме подмами мен , като помощник на старица, да отида в блатото ей там и аз отивам и водя и старицата с мен , тя идва защото ми вярва, въпреки че някой и е казал , че блатото е опасно, но...тя ми вярва и идва с мен.( и двете ще ...умрем, нали, а вината ще е моя- аз съм Помощника на когото разчита )

Сатана добре е преценил кого от двамата да атакува ,за да падне Цялото по грях , а не само единият.
Жената въобще не е за подценяване с нейните "инструменти за подходяща компания и подходящ помощник на мъжа".Тя е убедила успешно мъжа да съгреши с нея.Защото ако не беше успяла и беше съгрешила само тя но не и мъжа, то Бог просто щеше да я унищожи нея , да създаде друга жена за мъжа, а сатана нямаше да завладее света на име Земя , просто защото Адам не се е поддал .
Но жената беше достатъчно убедителна и за това спомогнаха нейните инструменти за подходяща компания и помощ за оня ,за когото беше създадена.( сатана внимателно е наблюдавал двойката , разбрал е кой е силния от двамата и ще убеди и другия да съгреши)

И така БОГ видя голямата заплаха именно в тия инструменти ,с които ТОЙ снабди жената , та веднага я подчини на мъжа -сичките и желания подчини на мъжа.

Все е дно да подчиниш реактивен самолет на трактор...

Това е мое разсъждение .

Ева изобщо не е убедила Адам да съгреши. Ако беше, библията щеше да посочи това, защото Адам щеше да бъде излъган. Но Павел пише:

1 Тимотей 2:14 И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.

Адам обичаше съпругата си и не можеше да си представи как ще живее без нея. Затова предпочете да умре с Ева. Това е съвсем друго от "Ева го убеди". Разбира се, не е оправдание решението на Адам, но като факт е съвсем различно положението от това Ева да го е убедила.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 11 Дек 2015, 18:11

iolanta написа:Това :
1 Тимотей 2:14 И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.

иска да каже ,че Жената първа се подлъга да съгреши ,а не Мъжа .
В крайна сметка и той се е подлъгал , та съгрешил, понеже знаел че не трябва , но ...ял .И тя знаела , че не трябва -но яла. Направила ей това:

6 И като видя жената, че дървото беше добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде
Дала на мъжа си и той ял!

Именно. Ева се излъга. А Адам не се излъга. Двамата са виновни, но като факт само жената беше измамена.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот 123 » 11 Дек 2015, 19:45

Хайде пак си прочетете Битие, глава трета.Къде става дума за вина?
И защо непрекъснато се търси някаква вина, така Бог е предопределил, така е трябвало да стане!
Аватар
123
Нов Потребител
Нов Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 11 Дек 2015, 20:39

123 написа:Хайде пак си прочетете Битие, глава трета.Къде става дума за вина?
И защо непрекъснато се търси някаква вина, така Бог е предопределил, така е трябвало да стане!

Нима Господ не каза на Адам и Ева да не ядат от плода на дървото? Какво е непослушанието?
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

13 потребители са разглеждали темата: Гост (2), Гост (4), Ochakvane (4), anah_su_namun (2), lazarin1 (2), liybo (2), skywatch (1), stucyte (3), Александър (4), Венци Тоневски (7), Галя (5), Георги Георгиев (12), Пламен79 (7)

Назад към Общи християнски теми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение