ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 22 Окт 2017, 05:42 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Марк Зукърбърг облече костюм за среща с папата

[ Facebook коментара]

Какво се случва в християнския свят.

Re: Марк Зукърбърг облече костюм за среща с папата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 15 Сеп 2016, 09:39

Не зная. Ако е рекъл Бог и сме живи и здрава ще видим. Благодаря ти за отговора.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1266 times
Been thanked: 1108 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 15 Сеп 2016, 15:48

stucyte » Днес, , 08:39 написа:Не зная. Ако е рекъл Бог и сме живи и здрава ще видим. Благодаря ти за отговора.

Стуците,

Може би клипът, който предлагам на теб и всички във форума, ще даде яснота по въпроса кой е антихристът:

Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 3 times
Been thanked: 27 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 15 Сеп 2016, 22:36

Значи така очакващий.....антихриста няма да бъде конкретна личност а институция и държава едновременно.....е те това е ...ново пет.....
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 659 times
Been thanked: 427 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 16 Сеп 2016, 10:35

bolgaroliub » Вчера, , 21:36 написа:Значи така очакващий.....антихриста няма да бъде конкретна личност а институция и държава едновременно.....е те това е ...ново пет.....

Аз казах какво ми е мнението. Според Адвентната църква Ватикана е антихристът. Аз смятам, че трябва да има конкретно лице. Не отхвърлям адвентното разбиране. Само казвам, че от католическата църква определена личност трябва да изпълни ролята. Франциск до този момент на 100% я играе. Не случайно дори Шимон Перес каза, че папата трябва да застане на второ, РЕЛИГИОЗНО, ООН.

До този момент нито един папа не е бил йезуит. А йезуитите са доста "особени" католици. Девизът "Целта оправдава средствата", Инквизицията и още ред техни "отличителни" черти ги различават дори от най-висшестоящите католически лидери.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 16 Сеп 2016, 11:30

Добре де, но нали вие там правите разни изчисления, особено според книгата Данаил. Според тях този ли е последния папа? Ти гледал ли си в предаването на Стойчо Керев "Въпрос на гледна точка" как един писател на книгата "Империя на времето" - Пламен Иванов, интерпретира Третата тайна от Фатима и предсказанието на Малахи. Ти съгласен ли си, или поне до каква степен си съгласен с това? Ако не си го гледал ти предлагам линк към предаването: http://www.vbox7.com/play:8976c3369a То е в две части. Там като напишеш в търсачката ще намериш и втората част. Мисля че ще ти бъде интересно да го прегледаш. Просто ми е интересно как се съвместява това мислене с доктрините по същия въпрос на адвентистите. Имат ли допирни точки в изложената фактология или не.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1266 times
Been thanked: 1108 times
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 16 Сеп 2016, 11:53

stucyte » преди 16 минути написа:Добре де, но нали вие там правите разни изчисления, особено според книгата Данаил. Според тях този ли е последния папа? Ти гледал ли си в предаването на Стойчо Керев "Въпрос на гледна точка" как един писател на книгата "Империя на времето" - Пламен Иванов, интерпретира Третата тайна от Фатима и предсказанието на Малахи. Ти съгласен ли си, или поне до каква степен си съгласен с това? Ако не си го гледал ти предлагам линк към предаването: http://www.vbox7.com/play:8976c3369a То е в две части. Там като напишеш в търсачката ще намериш и втората част. Мисля че ще ти бъде интересно да го прегледаш. Просто ми е интересно как се съвместява това мислене с доктрините по същия въпрос на адвентистите. Имат ли допирни точки в изложената фактология или не.

Благодаря ти за линка. Но това са светски разсъждения. Иначе "тайната на Фатима" ми е добре известна: не забравяй, че излязох от Католическата църква. Прези 100 години никаква Дева Мария не се явява на хората. Това е Сатана, който ужасява присъстващите с действията си. Нима мислиш, че майката на Исус би могла да върши такива чудеса, каквито изобщо не емогла да върши и още повече, че действията й не насочват хората към Исус, а ги довеждат до припадък. Кой би могъл да приеме спокойно как слънцето пада към земята? това не евидение, това е ХИПНОЗА.
Понеже не съм гледал клипа ще кажа, че още докато бях в Католическата църква, интерпретацията на третата "тайна" не ми изглеждаше правилна. Сега, гледайки на събитията, а също и на това, което ми е останало от "пророка" Нострадамус, мисля, че е напълно възможно да се стигне дори до покушение срещу Франциск. От една страна за Сатана няма любимци. От друга, подобен атентат би убедил света, че Католическата църква е страдаща и гонена и всички, дори тези, които не могат да я понасят, ще я последват. На страдащите винаги се съчувства.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

17 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Ochakvane (7), Theodora V (8), anah_su_namun (1), bolgaroliub (5), lazarin1 (1), messianic (2), spravedliv (2), stucyte (20), Александър (4), Венци Тоневски (5), Галя (2), Милко (1)

Назад към Християнски Новини