ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 03:34 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Недопустима намеса в личния живот в предаването „Господари на ефира“

[ Facebook коментара]

Какво се случва в християнския свят.

Недопустима намеса в личния живот в предаването „Господари на ефира“

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 06 Фев 2017, 20:45

Отворено писмо до
продуцентите на предаването „Господари на ефира“,
ръководството на Нова телевизия

Изображение

Уважаеми дами и господа,

Репортаж, излъчен в предаването „Господари на ефира“ по Нова телевизия на 2 февруари 2017 година, представлява недопустима намеса в личния живот на гражданин. Освен че е силно хомофобски по своя характер, репортажът „Гей аферата в църквата се разраства“ е в състояние да съсипе живота на засегнатия.

Припомняме, че чл. 16. (1) от Закона за радио и телевизия изрично забранява на доставчиците на медийни услуги да създават и предоставят за разпространение предавания, съдържащи информация, свързана с личния живот на гражданите, без тяхно съгласие.

Единственото изключение е регламентирано в алинея (2) на същия член, според която доставчиците на медийни услуги могат да включват в предаванията си информация в публичен интерес относно личния живот на граждани, осъществяващи правомощия на държавни органи, или на граждани, чиито решения имат влияние върху обществото.

Едва ли разкриването на интимни подробности от живота на свещеник може да бъде оправдано с легитимен обществен интерес, при условие че той не е извършил никакво закононарушение. Със сигурност, ако целта е била да се извадят на светло разликите между проповедите и начина на живот на определени служители на църквата, това би могло да стане, без да се допуска публично унижение, граничещо с телевизионен линч на засегнатия.

В етичния си кодекс българските медии са се ангажирали да уважават неприкосновеността на личния живот на всеки и да избягват публикуването на снимки и записи, направени извън обществените места, ако засегнатите лица не са съгласни.

Като отбелязваме това, настояваме за:

Отказ от излъчване на обещаното продължение на репортажа в понеделник.

Публичен ангажимент от Ваша страна, че няма да допускате подобен публичен линч в програмата си.

Въпросът е от изключително значение, тъй като „Господари на ефира“ е предаване, което се радва на голям обществен интерес, а неговите разследвания са сред малкото примери за ефективна разследваща журналистика в интерес на обществото. Убедени сме, че е в интерес на медийната среда като цяло предаването да се придържа към етичните стандарти в журналистиката, а не да жертва авторитета си заради трупане на евтина сензационна популярност с пристъпване на законовите и етични норми.

С уважение,
Асоциация на европейските журналисти-България

http://www.aej-bulgaria.org/bul/p.php?p ... 0%BF%D1%80
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times
Автор на темата
църква: Православна църква

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: Недопустима намеса в личния живот в предаването „Господари на ефира“

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 06 Фев 2017, 20:57

Бог да сметне това за публична изповед и да освободи свещеника от тази ужасна болест. Амин!
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 953 times
Been thanked: 514 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 06 Фев 2017, 21:22

Лошото е ето това, което пише тук, ако е вярно:
Съдържанието е видимо за регистрирани потребители. Ако нямате регистрация кликнете ТУК

Съдържанието е видимо за регистрирани потребители. Ако нямате регистрация кликнете ТУК

Видеото от измислените господари не го гледах, защото предаването не го понасям с отвратителния кикот и с тиражираните манипулации.
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1465 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 07 Фев 2017, 13:01

Интересен казус. При всички положения обаче въпросният свещеник повече няма да е свещеник.
Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 431 times
Been thanked: 640 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

Мнение Номер:#  Мнениеот for_the_truth » 07 Фев 2017, 16:39

spravedliv, не знам за теб, но на мен ми е трудно да вярвам на

А по отношение на коментара на брат Пламен(може и някой да не знае де), хомосексуализма се причинява от блудни хомосексуални бесове. Изобщо не е "по рождение" или поради други неща, както са ни лъгали. Знам за човек, който е бил освободен от такъв бяс и след това се е оженил и има дете.
А също, доколкото знам, може и да е вследствие от развращаването(вкл. и ранното) и като резултат погнуса от контакти с различния пол. Но и тук мисля, че става въпрос за бесове.
Аватар
for_the_truth
Inactive for 6 months

Has thanked: 89 times
Been thanked: 187 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 07 Фев 2017, 19:06

for_the_truth » Днес, , 16:39 написа:spravedliv, не знам за теб, но на мен ми е трудно да вярвам на

Пик, миг, все новинарски сайтове търсещи сензации, това ми попадна най-напред като търсех информация за случая, но не мога да "вдена" ето това друго мнение към какво ни насочва, потвърждава ли това от Пик:

А до горното мнение стигнах от тук:

И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1465 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 07 Фев 2017, 20:14

spravedliv » Вчера, , 21:22 написа:Видеото от измислените господари не го гледах, защото предаването не го понасям с отвратителния кикот и с тиражираните манипулации.

Също така и аз не мога да понасям и не гледам това просташко предаване.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Galia » 07 Фев 2017, 22:53

Theodora-Theo » Вчера, , 20:45 написа:
репортажът „Гей аферата в църквата се разраства“ е в състояние да съсипе живота на засегнатия.

На този "свещеник" да му е съсипан в този свят живота ще му е най-малкият проблем. :roll_eyes11:
Въобще как може такъв да е "свещеник"? Явно няма никакъв страх от Бога! Да знае и да върши такива неща.
Аватар
Galia
Любител
Любител

Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 07 Фев 2017, 23:23

Първо: Това е публикуван материал, а не мои думи. Моля да бъде поставяно отграничение.
Второ: Кой какво прави... Това НЯМА да събори Църквата. Напротив, нашата Православна Църква Е и ЩЕ Е пълна повече отвсякога. Времето го доказва.
Трето: Цинизмът на режисьорите на определени ТВ предавания е пословичен. И тук не става дума за прикриване на истини, в случая на битие.

Така че, моля с подобни реплики се обръщайте към когото евентуално би било нужно.

П.С. Те много са нямащите страх от Бога. ;)
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот cool » 08 Фев 2017, 00:13

И днес водещата на сутрешния блок на Нова пита свещеник С.Янакиев дали сега,като е по ново време вече не се проявява търпимост...не сме ли узряли християните за толерантност:д Добре че той е мъж бавен да говори и бърз да мисли.
Вярата е за всички,но вярващ не може да бъде всеки.
Аватар
cool
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 257 times
Been thanked: 83 times
Характер: надежда

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

32 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (4), Гост (1), Гост (1), Cyril (5), Galia (5), Hatshepsut (7), NikolaV (2), Theodora V (13), Todor Andonov (2), Watch (1), Yoanna93 (1), anah_su_namun (1), bolgaroliub (9), cool (9), crosswalk (2), danikyndela (1), for_the_truth (17), garich (4), lazarin1 (3), messianic (12), spravedliv (17), stucyte (13), yasna (2), Александър (5), Венци Тоневски (2), Галя (6), Милко (11), Пламен79 (22), Стефан Чаков (1)

Назад към Християнски Новини