ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 30 Май 2017, 16:05 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Отец Иван: Заплашват ме, че ще ме убият!

[ Facebook коментара]

Какво се случва в християнския свят.

Отец Иван: Заплашват ме, че ще ме убият!

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 27 Ное 2015, 02:06

Изображение

"Заплашват ме, че ще ме убият! През последните дни един и същ човек ми звъни по телефона и ми казва, че ще ми отреже главата." Това разкри пред "България Днес" отец Иван, който е известен с благородството си и голямото си сърце към страдащите хора. През последните дни духовникът преживява истински ужас, а тормозът към него е денонощен. Преди малко повече от седмица дядо Иван започва да получава ожесточени заплахи за живота си. "За няколко дни ми се обади 7-8 пъти. Гласът винаги е един и същ, а номерът на телефона, от който звъни, задължително е скрит. Винаги ме псува, а след това започва да ми обяснява, че ще ме убие, ако не изпълня исканията му. Непознатият глас ми казва, че трябва да изгоня жените и децата от приютите си, ако искам да продължа да живея. И това се случва няколко поредни пъти, като винаги говори ожесточено и заплашително", разказа благородният духовник. При едно от последните обаждания непознатият глас го заплашил, че до няколко дни ще го издебне и ще му отреже главата. "Бях за малко в чужбина и пак ми звънна. Каза ми: "Знам кога се прибираш и ще те намеря." Това означава, че този човек ме познава отблизо и знае във всеки момент какво правя. Разбрал е, че съм в чужбина, и знаеше точно кога се връщам обратно в България. Вече имам подозрения за 2-3 души, които може да искат да ми се случи нещо лошо, но не мога категорично да кажа кой точно е", добави отецът, който е спасил живота на стотици хора, изпаднали в затруднено положение. "Не знам по каква причина този човек иска да изхвърля на улицата хора, които нямат дом. Едно е сигурно - няма да ги оставя без покрив над главите си, въпреки че ми говори да се смятам за мъртъв и че няма да му се измъкна. Не ме е страх и не се плаша - няма от какво да се притеснявам, защото имам вярата си. Голяма част от хората, които сипят заплахи по телефоните, само си говорят и не предприемат никакви действия. Няма как да се уплаша от такъв човек и си продължавам по моите дела. Викам му: "Кажи ми кой си?", а той не смее и затваря телефона", добави дядо Иван. Въпреки спокойствието си той призна, че ще подаде сигнал в полицията, тъй като иска телефонният тормоз да бъде прекратен. "Ще им разкажа на полицаите какво ми се е случило и те ще решат какво да правят. Преди това имам работа покрай приюта в монтанското село Якимово - първо нея ще си я свърша, а след това ще ходя да подавам сигнали", заяви със спокойствие в гласа отецът. Добрият старец разказа, че сега повече мисли как да осигури 150 кубика дърва, с които да подсигури отоплението на приютите си в Якимово и елинпелинското село Нови хан. И докато на второто място огревът е осигурен, то за монтанското село трябва да се организира транспорт и е нужно повече време. "Всичко се случва доста бавно, но важното е, че се случва. Положението с храната пък постоянно се променя - ту имаме, ту свършва. Винаги сме в готовност да търсим продукти. Винаги ни трябват и пари, за да си покриваме нуждите за плащане на сметки или купуването на лекарства, тъй като през студените месеци често се случва децата да боледуват. Докато има добри хора да ни помагат, ще се справим", заяви оптимистично отец Иван. Той продължава да се придвижва с патерица след счупването на крака си при тежка автомобилна катастрофа през миналата година. Духовникът признава, че леко куцука и му е трудно да ходи, но може да се справя. Подобрението през последните месеци обаче е видимо, тъй като сам кара колата си, за да може пълноценно да обикаля по задачи - уговаряне на дърва за огрев, осигуряване на храната и ходене до полицейските управления, за да се оплаква от циганските грабежи в Якимово. Както самият той каза - времето му е толкова ангажирано и всекидневието натоварено, че трудно дори заплахи за живота му ще го откажат от благородната кауза, с която се е захванал и ръководи вече толкова години.

Прочети повече на: http://www.novini.bg
Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 421 times
Been thanked: 613 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: Отец Иван: Заплашват ме, че ще ме убият!

Мнение Номер:#  Мнениеот liybo » 27 Ное 2015, 02:10

ЗАЩОТО ДАВА ПОДСЛОН НА МАНГУСТИ
Аватар
liybo
Inactive for 18 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Мнение Номер:#  Мнениеот BgCatholic » 27 Ное 2015, 10:27

liybo написа:ЗАЩОТО ДАВА ПОДСЛОН НА МАНГУСТИ

Църквата е длъжна да даде подслон на всички отхвърлени, преследвани и низвергнати заради своята раса, пол, етническа или религиозна принадлежност.

Една от Божите повели гласи: - "Обичай ближния като себе си" (МАТ. 22:39).

За Да изпита Исус, един фарисей го попитал: „Учителю, коя е най–важната заповед в Закона?“ Както посочих малко по - горе, Исус отговорил, че „най–важната заповед“ е: „Обичай своя Бог, Йехова, с цялото си сърце, с цялата си душа и с целия си ум.“ След това Исус добавил: „Втората като нея е: ‘Обичай ближния си както себе си.’“ (Мат. 22:34–39)
Аватар
BgCatholic
Banned

църква: Католическа църква
Характер: смирение

Мнение Номер:#  Мнениеот liybo » 27 Ное 2015, 12:39

BgCatholic написа:Църквата е длъжна да даде подслон на всички отхвърлени, преследвани и низвергнати заради своята раса, пол, етническа или религиозна принадлежност.

С това темпо на развъждане скоро църквата ще дава подслон и на нашата раса :whistle3:
Аватар
liybo
Inactive for 18 months

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 27 Ное 2015, 15:02

liybo написа:ЗАЩОТО ДАВА ПОДСЛОН НА МАНГУСТИ

Виж какво, аз съм националист, ама дай все пак да се внимава какво се говори. От циганин до циганин има огромна разлика.

Причината за тези заплахи, според мен е, че отец Иван дава "лош" пример как трябва да се помага на ближния. Това явно бърка в здравето на някои.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 432 times
Been thanked: 306 times

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

18 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (5), AwarriorofChrist (1), BgCatholic (4), Michaelhonia (1), anah_su_namun (2), delyan-d (1), georgi_pld (1), konstanca (1), lazarin1 (3), liybo (5), maikyl (1), messianic (1), Александър (5), Венци Тоневски (5), Георги Георгиев (1), Пламен79 (1)

Назад към Християнски Новини

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение