ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 27 Юли 2017, 01:23 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Виното на Вавилон

[ Facebook коментара]

Виното на Вавилон

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 05 Апр 2014, 19:06

Това е една тема, която е свързана с последните събития на земята - създаването на духовния Вавилон.

Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 38 times
Автор на темата
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: Виното на Вавилон

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 05 Апр 2014, 19:59

Леле Боже! Пак Уолтър Файт... Нищо - ще го чуем, макар и предварително да се досещаме какво има да ни казва... :D :D :D
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1384 times
Been thanked: 1230 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 05 Апр 2014, 23:27

Добре де, добре! Всички клипчета, които е пуснал моя човек Очко съм ги гледал. И това няма да пропусна... :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1384 times
Been thanked: 1230 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 06 Апр 2014, 19:50

iolanta написа:Очакване ,само с едно нещо не се съгласих от клипа -в Саудитска Арабия ,люлката на исляма и родина на Абу Касим ибн Абдаллах ( Мухамад ) няма ни една християнска църква ! Ни една ,нито католическа нито никаква друга ...там е абсолютно забранено християнството .

Ще има, ще има. Или вече има, но е тайна. След като Исус каза, че "И това евангелие ще се проповядва по целия свят за свидетелство на всичките народи и тогава ще дойде свършекът", значи това ще стане. Въпросът е дали се разбира какво означава "това евангелие", а не дали в Саудитска Арабия ще има църква.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 07 Апр 2014, 20:51

iolanta написа:То там се е проповядвало преди векове от първата църква ! Инак от де са насъбрали а от тук ,а от там моменти от истинското Слово ,че и закона за храните ,че и още някои други неща ,та да направят корана ?

Преди Мохамед навсякъде се е проповядвало истинското Слово. След това с насилие е прокарана тази "мирна" религия.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 09 Апр 2014, 16:05

iolanta написа:Имам колежка ,която преди е била мюсюлманка ,сега е християнка . Посещават нашата църква .Майка и ( и тя християнка сега ,но бивша мюсюлманка ) знае корана .Много пъти казва -сякаш Мухамад е слушал Словото и си е избрал някои моменти ,та направил корана ...

Сатана би бил много глупав, ако измени всичко от Библията. Един лъжец е лош лъжец, ако лъже така, че всеки да го хване.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 09 Апр 2014, 16:10

iolanta написа:Когато видя ,че и в саудитска Арабия ,люлката на исляма ,открият някоя ЦАСД -ще повярвам ,че само папството ще е гонител на християните .Дотогава смятам че исляма е един основен инструмент на сатана и Антихриста

Кога съм писал, че само папството ще е гонител на християните? Библията не казва нещо такова. Напротив. Говори за Вавилон Велики. Вавилон са всичките християнски деноминации, които са прибавили или извадили нещо от Божието слово, като към тях са прибавени и другите религии. Атеистите. Както и отстъпилите от истината.

Изображение
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Natanel » 31 Май 2017, 06:28

Файт проучил няколко парченца окултизъм, които не знае или не казва за какво се използват, но въпреки това прави увлекателни лекции. Невъзможно е да разгледам всеки един от пропуските, които допуска. Един пример за 52:20:

''Подобието на лицето им бе: лице човешко и лице лъвско от дясна страна у всички четири; а от лява страна - лице телешко у всички четири и лице орлово у всички четири.'' - Йезекиил
1:10
''първото животно приличаше на лъв, второто животно - на теле, третото животно имаше лице като на човек, а четвъртото животно приличаше на хвърчащ орел.'' – Откровение 4:7

Което от Йереней насам различните автори и църковни отци означават 4-мата евангелисти (не могат да се разберат кой точно образ на животно или зодия е всеки един от тях), ''както са четирите посоки, ветрове и зони на света''...

Изображение

Или се e объркал с езическите сфинксове на хилядолетия като Ламасу или орфическия бог Фанес.

Изображение
Изображение

Телец, Лъв, Скорпион, Водолей = Телец, Лъв, Орел, Човек

Тропически знаци - Овен, Рак, Везни, Козирог - бързи, променящи се, начало на нов сезон
Фиксирани знаци - Телец, Лъв, Скорпион, Водолей - постоянни, бавно променящи се, средата на всеки сезон
Двойни знаци - Близнаци, Дева, Стрелец, Риби - нестабилни, двойнствени, предхождащи нов сезон

Част от астрономическия ключ към Писанията, но защо скорпионът е орел езотерично?
Аватар
Natanel
Редовен
Редовен

Has thanked: 0 time
Been thanked: 105 times

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

27 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (8), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Hatshepsut (1), Natanel (16), Ochakvane (5), bolgaroliub (4), cool (2), ivankara (2), lazarin1 (2), rex1978 (1), spravedliv (4), stucyte (11), Венци Тоневски (7), Галя (1), Милко (1), Пламен79 (2)

Назад към Уолтър Файт

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение