ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 14:44 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Третият Храм и Еврейският Антихрист (видео)

[ Facebook коментара]

Третият Храм и Еврейският Антихрист (видео)

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 07 Апр 2017, 18:55

Здравейте на всички, това е видео което качих на моя Ю-туб канал преди няколко часа, относно Третият Храм и Антихриста което съдържа мои размишления върху тази тема. :friends:

„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Автор на темата
Характер: Християнин

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: Третият Храм и Еврейският Антихрист (видео)

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 08 Апр 2017, 00:56

До половината го изгледах и утре ще продължа....Кириле мисля че си чел светите отци и православно вероучение и няма лошо де напротив...до тук мисля всичко е точно.Даже според светоотческото учение антихриста ще е от дановото коляно евреин.Съвсем логично и точно е всичко в разсъжденията ти за разлика от хилядите противоречия в протестантските деноминационни разбирания за антихриста и второто пришествие и грабването и Съда и тн и тн..
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 08 Апр 2017, 06:42

В интерес на истината не съм чел отците или вероучение за този въпрос брат Българолюб. Бях чел едно преди време на Ириней, мисля че но то не беше така детайлно, а иначе съм чувал от православни че Антихриста ще е от дановото коляно но затова вече нямаме библейска подкрепа и то всъщност не е от значение от кое коляно ще бъде точно.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 08 Апр 2017, 18:26

Изгледах два пъте втората част...втората полвинка на клипа...по скоро изслушах съвсем внимателно. мисля че напълно потвърждава мнението ми което изказах след като изгледах първата половина. перфектни разсъждения и логика брат Кириле....дори и в детайлите. Вникнал си ,чел си ,проучил си много задълбочено и аналитично.Аз като Православен християнин не откривам нещо с което да не съм съгласен.Браво за точния анализ и проучване. явно брате си четящ и търсещ човек и с буден ум и дух....ами от мен съвет чети светите отци....бих ти препоръчал книгата на архимандрид Серафим Алексиев,той е наш съвременник и богослов ,Живот след живота...ще ми е интересен и коментара на брат Стуците след като изгледа клипа какво мисли. Още веднъж мисля че със чиста съвест и най вече от позиция на православен мога да заявя че клипа си струва да се изслуша внимателно, щото е полезен и ни дава душеспасителна информация...препоръчвам го .
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 08 Апр 2017, 20:58

Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 08 Апр 2017, 23:32

bolgaroliub » Днес, , 18:26 написа:Изгледах два пъте втората част...втората полвинка на клипа...по скоро изслушах съвсем внимателно. мисля че напълно потвърждава мнението ми което изказах след като изгледах първата половина. перфектни разсъждения и логика брат Кириле....дори и в детайлите. Вникнал си ,чел си ,проучил си много задълбочено и аналитично.Аз като Православен християнин не откривам нещо с което да не съм съгласен.Браво за точния анализ и проучване. явно брате си четящ и търсещ човек и с буден ум и дух....ами от мен съвет чети светите отци....бих ти препоръчал книгата на архимандрид Серафим Алексиев,той е наш съвременник и богослов ,Живот след живота...ще ми е интересен и коментара на брат Стуците след като изгледа клипа какво мисли. Още веднъж мисля че със чиста съвест и най вече от позиция на православен мога да заявя че клипа си струва да се изслуша внимателно, щото е полезен и ни дава душеспасителна информация...препоръчвам го .

Благодаря за отзива Българолюб. С удоволствие ще прочета нещо и от отците, ще дойде и този момент. Със сигурност има какво да се научи. :friends:
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Автор на темата

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

9 потребители са разглеждали темата: Cyril (14), Todor Andonov (2), Watch (2), bolgaroliub (6), messianic (4), stucyte (1), Александър (2), Георги Георгиев (4), Милко (3)

Назад към Израел

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение