ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 21 Сеп 2017, 13:26 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Бог върна дете от оня свят и то разказа страшно послание на света!

[ Facebook коментара]

Свидетелства за Божията Слава!

Re: Бог върна дете от оня свят и то разказа страшно послание на света!

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 16 Юли 2017, 20:35

За дебелите не знам дали са от ЦСКА или Дунав Русе....но за руснаците и българите твърдя че са православни. Още Васил Друмев го е казал: Има Православие има и българи и България.....няма Православие няма българи и България.....същото мисля важи и за Русия....аз за който и българин да се сетя все е православен,пък ти ме разбирай както искаш.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 756 times
Been thanked: 508 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 17 Юли 2017, 01:50

Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 772 times
Been thanked: 466 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 17 Юли 2017, 09:07

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти, твърдящи, че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

Верно е брат Милко. За съжаление... :roll_eyes11:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1314 times
Автор на темата
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 17 Юли 2017, 19:05

stucyte » Днес, , 09:07 написа:
Верно е брат Милко. За съжаление... :roll_eyes11:

Ами не не е вярно брат Стоянчо.....днес бях на храмовия празник на монастира в село Карам върбовка.....света Марина.....беше пълен целия двор и храма по време на архиерейската света литургия....възрадва се сърцето ми и духът ми....празни са протестантските събрания....знам и съм сигорен в това...поне в русенско....другаде не знам....
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 17 Юли 2017, 19:09

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

А ти от къде ги знаеш че са атеисти тия дето се самоопределят за православни.....Бог знае....не ти.....същото важи и за така наричащите се протестанти......колкото и разнородни и разнолики и воюващи сами против себе си да са...
Милчо това протестантин е най разноликото и не определено и неясно понятие на света....40хиляди събрания......кой от вас са истинските протестанти та да говорим и дебатираме?
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 17 Юли 2017, 19:19

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

Съвсем не е така. Вчера сутринта влязох в "Света София", след това и на богослужението в Методистката църква "Д-р Алберт Лонг" ( просто от любопитство, защото отдавна не бях ходил там ). Разликата бе е поразителна. "Света София" беше почти пълна, имаше много млади хора и деца. За разлика от Методистката, където не очаквах да видя чак такова малобройно и застаряващо присъствие.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 17 Юли 2017, 23:08

Отново прочетете какво пише брат Милко. Той не сравнява активността между отделните християнски деноминации, но пише, че болшинството от тези, които при преброяванията определят себе си като православни християни в действителност не са такива. За това преди всичко свидетелста живота и разбиранията им, защото Православието не е само гола заявка, но преди всичко то е благодатен живот в Христа. А иначе действително. И друг път съм го заявявал тук. Повече от десет години в България се наблюдава, и това се признава от много специалисти по религията, едно възраждане на Православието. В София има църковни общества, където буквално се чувства духовното съживление - например храмовете в кв. Модерно Преградие и Дружба, пък и не само! Наблюдава се едно зряло и съзнателно завръщане на част от българската младеж към отеческата си вяра. Радвам се! Слава на Бога, че това се случва! Амин! :friends: :good:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1314 times
Автор на темата
Характер: любопитен

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

20 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (2), AwarriorofChrist (1), Cutecnret (1), Galia (2), Hatshepsut (1), Todor Andonov (5), Watch (1), anah_su_namun (4), bolgaroliub (14), cool (1), garich (5), lazarin1 (13), messianic (1), spravedliv (1), stucyte (16), Александър (20), Милко (16), Пламен79 (7)

Назад към Свидетелства