ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 21 Юли 2017, 11:52 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Бог върна дете от оня свят и то разказа страшно послание на света!

[ Facebook коментара]

Свидетелства за Божията Слава!

Re: Бог върна дете от оня свят и то разказа страшно послание на света!

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 16 Юли 2017, 20:35

За дебелите не знам дали са от ЦСКА или Дунав Русе....но за руснаците и българите твърдя че са православни. Още Васил Друмев го е казал: Има Православие има и българи и България.....няма Православие няма българи и България.....същото мисля важи и за Русия....аз за който и българин да се сетя все е православен,пък ти ме разбирай както искаш.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 694 times
Been thanked: 462 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 17 Юли 2017, 01:50

Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 635 times
Been thanked: 376 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 17 Юли 2017, 09:07

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти, твърдящи, че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

Верно е брат Милко. За съжаление... :roll_eyes11:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1369 times
Been thanked: 1196 times
Автор на темата
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 17 Юли 2017, 19:05

stucyte » Днес, , 09:07 написа:
Верно е брат Милко. За съжаление... :roll_eyes11:

Ами не не е вярно брат Стоянчо.....днес бях на храмовия празник на монастира в село Карам върбовка.....света Марина.....беше пълен целия двор и храма по време на архиерейската света литургия....възрадва се сърцето ми и духът ми....празни са протестантските събрания....знам и съм сигорен в това...поне в русенско....другаде не знам....
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 17 Юли 2017, 19:09

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

А ти от къде ги знаеш че са атеисти тия дето се самоопределят за православни.....Бог знае....не ти.....същото важи и за така наричащите се протестанти......колкото и разнородни и разнолики и воюващи сами против себе си да са...
Милчо това протестантин е най разноликото и не определено и неясно понятие на света....40хиляди събрания......кой от вас са истинските протестанти та да говорим и дебатираме?
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 17 Юли 2017, 19:19

Милко » Днес, , 01:50 написа:Ако става въпрос за атеисти твърдящи че са православни защото са българи, съгласен съм че са преобладаващата част от българите. Но ако говорим за вярващи християни, православните са най-малката и застаряваща част от тях, далеч по-малко дори от българомохамеданите.

Съвсем не е така. Вчера сутринта влязох в "Света София", след това и на богослужението в Методистката църква "Д-р Алберт Лонг" ( просто от любопитство, защото отдавна не бях ходил там ). Разликата бе е поразителна. "Света София" беше почти пълна, имаше много млади хора и деца. За разлика от Методистката, където не очаквах да видя чак такова малобройно и застаряващо присъствие.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 497 times
Been thanked: 360 times

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 17 Юли 2017, 23:08

Отново прочетете какво пише брат Милко. Той не сравнява активността между отделните християнски деноминации, но пише, че болшинството от тези, които при преброяванията определят себе си като православни християни в действителност не са такива. За това преди всичко свидетелста живота и разбиранията им, защото Православието не е само гола заявка, но преди всичко то е благодатен живот в Христа. А иначе действително. И друг път съм го заявявал тук. Повече от десет години в България се наблюдава, и това се признава от много специалисти по религията, едно възраждане на Православието. В София има църковни общества, където буквално се чувства духовното съживление - например храмовете в кв. Модерно Преградие и Дружба, пък и не само! Наблюдава се едно зряло и съзнателно завръщане на част от българската младеж към отеческата си вяра. Радвам се! Слава на Бога, че това се случва! Амин! :friends: :good:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1369 times
Been thanked: 1196 times
Автор на темата
Характер: любопитен

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

19 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), AwarriorofChrist (1), Cutecnret (1), Galia (2), Hatshepsut (1), Todor Andonov (5), Watch (1), anah_su_namun (4), bolgaroliub (14), cool (1), garich (5), lazarin1 (13), messianic (1), spravedliv (1), stucyte (16), Александър (18), Милко (16), Пламен79 (7)

Назад към Свидетелства