ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 09:15 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Когато ние станем бежанци

[ Facebook коментара]

Re: Когато ние станем бежанци

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 10 Мар 2017, 20:24

Извинявай брат Стефане, но според държавното ръководство и средствата за „масова дезинформация“ , до неотдавна християнството беше голяма заплаха за „народа“ (имайки предвид само себе си) и ликвидираха доста народ (дебили и фанатици според тях), Четейки твоето мнение се убеждавам че много хора изпитват носталгия за това време. „ Нет человек (иностранец) – нет проблем!“ :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот AwarriorofChrist » 10 Мар 2017, 21:41

Ние вече сме бежанци в собствената си страна, същото е и с християните в Европа, а и в САЩ. Те също са своего рода бежанци бягащи от гнета на либерализма и тоталитарният мултикултурализъм налаган чрез недемократични средства натрапвани пропагандно като "право на избор". Ако не ти харесва да ти натрапват хомосексуализма като нещо нормално, содомията като съвсем естествено човешко състояние, инцестите като нещо разумно за човеците, ислямският тероризъм като част от западната цивилизация; то тогава си "ксенофоб", антидемократ, "фашист", "нацист" , "престъпник", "ретрограден" и пр.

В този ред на мисли, нека някой от братята ми припомни кога например християни - бежанци бягащи от война са били приютявани в мюсюлмански държави където са получавали всички социални придобивки без да работят?
„И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен Вашият Отец Небесен.“
Аватар
AwarriorofChrist
Редовен
Редовен

Has thanked: 13 times
Been thanked: 105 times
църква: Евангелска Баптистка църква
Характер: Спокоен

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 10 Мар 2017, 23:21

Ами радвам се много зо тоя пастор че е решил да се оттегли от службата си в България и да се прибере в родната си Италия където ще може неограничено да приема емигранти мюсюлмани от мюсюлманския свят.....много благородно дело....тука нашите хора българи са много закостенели и не щат да се съешват с мюсюлмани.....лоши българи....ами дано не станем емигранти ние българите от собствения си дом и отечество....както пророкуват в тая статия уж от православен сайт...да е жив и здрав падрето....да си ги приема в дома .....ние добре ги познаваме мюсюлманите....да не ни съдят...да ни покажат как ги интегрират в Италия и в западна Европа
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот garich » 11 Мар 2017, 01:19

Дядо ми и баба ми също са били бежанци ... от турските кланета 1915г. Явно трябва да съм благодарен, че не са били мюсюлмани, защото иначе нямаше да се родя тук (или може би не). Фамилията ми Одабашян е с турски корен и на български би трябвало да звучи Ханджиев.

В Библията се говори много за чужденците и никъде не се конкретизира с каква вяра са. Но като се има предвид, че евреите са били уникални с вярата си, едва ли чужденците са споделяли един и същ бог с евреите. Та да питам българофилите, това ли ни е християнството?
"И преди всичко, обичайте се истински един друг, защото любовта покрива много грехове" (1 Петр. 4:8)
Личният ми блог: http://www.garobg.wordpress.com
Аватар
garich
Редовен
Редовен

Has thanked: 17 times
Been thanked: 186 times
църква: Евангелска Методистка църква

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 11 Мар 2017, 02:43

Много станаха българофилите но се радвам че има все още и ТЕОФИЛИ. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот AwarriorofChrist » 11 Мар 2017, 13:41

Кортези е извършил едно добро дело - напуснал е България. Наистина Бог работи в полза на българският народ. :)
„И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен Вашият Отец Небесен.“
Аватар
AwarriorofChrist
Редовен
Редовен

Has thanked: 13 times
Been thanked: 105 times
църква: Евангелска Баптистка църква
Характер: Спокоен

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 11 Мар 2017, 14:04

Прав си AwarriorofChrist.

Сега остава да разкараме тази деградирала демокрация и да върнем Комунизма - Единствения спасител на Българската Нация. Ще отворим тамън реактора в Белене, ще построим по-добри затвори и по-огромни и почваме инфилтрация в църквите, агенти ще пуснем навсякъде и който се противи на майка Расия и светия Комунизъм, го пращаме в "изправителните" (по-скоро смъртните) лагери в Белене да го научим ние колко блестящ е Комунизма на Майка Расия и колко "славни" бяха дните когато Комунизма беше в България.

За тези които няма да разберат горния ми коментар, това е сарказъм.

Този човек е искал да направи добро дело - да се възпоменат жертвите на комунистическия режим на Русия, същата държава която някой сега тачат като велика нация. Целия свят признава и възпоменава жертвите на този безбожен режим само ние българите не си знаем историята или някой знаейки я, искат пак да се върнат славните дни... Направо без коментар...
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 11 Мар 2017, 14:14

AwarriorofChrist » преди 29 минути написа:Кортези е извършил едно добро дело - напуснал е България. Наистина Бог работи в полза на българският народ. :)

Войне, Христов, ако си сериозен баптист, както си записал, че си в такава църква, би трябвало да знаеш че Бог не обича България, поне така твърдят едни баптисти от Уестборо...
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1465 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 11 Мар 2017, 14:22

spravedliv » преди 5 минути написа:Войне, Христов, ако си сериозен баптист, както си записал, че си в такава църква, би трябвало да знаеш че Бог не обича България, поне така твърдят едни баптисти от Уестборо...

Те Уестборо имат табели от рода на "Бог мрази теб", "Слава на Бога за 11 Септември" и прочие...
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 11 Мар 2017, 15:21

Cyril » преди 53 минути написа:
Те Уестборо имат табели от рода на "Бог мрази теб", "Слава на Бога за 11 Септември" и прочие...

Не знам дали имат точно такива или са монтаж, но е възможно някой да ги пародира или пък да им придават точно определен смисъл "Бог мрази теб(не като човек и дете Божие, а защото... без уточнения).".
Преди на сайта им имаше страница "God Hates Bulgaria".
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1465 times
Автор на темата

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

18 потребители са разглеждали темата: Гост (3), Гост (2), Гост (1), Гост (3), AwarriorofChrist (14), Cyril (13), Hatshepsut (6), Theodora V (2), Todor Andonov (2), anah_su_namun (2), bolgaroliub (7), garich (4), spravedliv (29), stucyte (18), Александър (16), Милко (26), Пламен79 (1), Стефан Чаков (2)

Назад към Взаимоотношения