ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Сеп 2017, 19:34 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Ариведерчи, отец Паоло!

[ Facebook коментара]

Re: Ариведерчи, отец Паоло!

Мнение Номер:#  Мнениеот AwarriorofChrist » 13 Мар 2017, 20:56

Погрешно е да се отъждествява етноса с религията. Все да кажеш, че всички турци или араби са мюсюлмани, а всички руснаци са православни. Религията не определя етноса, както и обратното. Това, че си роден в страна в която основна религия е православието не означава, че не можеш да си избереш друга вяра. Доста често български революционери - католици и евангелисти са извършвали патриотични подвизи прославящи България и българщината. Онзи който е осъдил Левски на бесилото Иванчо Хаджипенчович е бил православен българин. В този контекст, човек се учи на родолюбие от малък, първите седем години са най - важните от интелектуалното и духовно развитие на детето.
„И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен Вашият Отец Небесен.“
Аватар
AwarriorofChrist
Редовен
Редовен

Has thanked: 13 times
Been thanked: 105 times
църква: Евангелска Баптистка църква
Характер: Спокоен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 14 Мар 2017, 00:27

AwarriorofChrist » Вчера, , 20:56 написа:Погрешно е да се отъждествява етноса с религията. Все да кажеш, че всички турци или араби са мюсюлмани, а всички руснаци са православни. Религията не определя етноса, както и обратното. Това, че си роден в страна в която основна религия е православието не означава, че не можеш да си избереш друга вяра.

Няма такъв филм в България!
Щом си българин значи си православен, ако не си православен значи не си българин (аз не го мисля това, но това е масовото мнение, дори и на православните атеисти), не знам дали знаеш за евангелската общност в Банско през 19 век, които са имали кмет и са били отделени от останалите православни.
Достатъчно красноречиви са думите на Митрополит Климент Търновски (Васил Друмев) "Има Православие у нас, има български народ; няма Православие — няма български народ!"
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1891 times
Been thanked: 1456 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 14 Мар 2017, 01:17

Да, не забравяме и Русия. Кажеш ли нещо, ти си враг номер едно и си американофил.

Нека оставим сарказма за момент но аз наистина не харесвам Америка като държава по редица причини. Така че нито Русия нито Америка са добри или велики нации във моите очи. Като българин съм българофил и българолюб. Мисля че във това се състои патриотизма - да обичаш и издигаш своята държава а не чужди.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 14 Мар 2017, 11:04

Cyril » Днес, , 01:17 написа:Да, не забравяме и Русия. Кажеш ли нещо, ти си враг номер едно и си американофил.

Нека оставим сарказма за момент но аз наистина не харесвам Америка като държава по редица причини. Така че нито Русия нито Америка са добри или велики нации във моите очи. Като българин съм българофил и българолюб. Мисля че във това се състои патриотизма - да обичаш и издигаш своята държава а не чужди.

Християнско обаче, е да бъдеш признателен към онзи, който ти е сторил добро. :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1490 times
Been thanked: 1316 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 14 Мар 2017, 13:43

stucyte » Днес, , 11:04 написа:
Християнско обаче, е да бъдеш признателен към онзи, който ти е сторил добро. :friends:

Разбира се!
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 14 Мар 2017, 16:21

Наистина дължим благодарност но на Бога, че освобождавайки ни Русия не е успяла напълно да ни зароби, както другите народи „освободени“ от нея, според намеренията си. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 778 times
Been thanked: 466 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 14 Мар 2017, 18:51

stucyte » Днес, , 11:04 написа:

Но е християнско и този който ти е сторил добро, да не го натяква и да злоупотребява и като добър Християнин, ако е наистина такъв и се чувства, че е по-големия брат да помага въпреки всичко.
Решетников казва: Не българите ни предадоха, а ние ги предадохме, предадохме своите и чехите и поляците, но сред българите имахме най-много приятели, повече от където и да било другаде...
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 14 Мар 2017, 21:24

spravedliv » Днес, , 18:51 написа:
Но е християнско и този който ти е сторил добро, да не го натяква и да злоупотребява и като добър Християнин, ако е наистина такъв и се чувства, че е по-големия брат да помага въпреки всичко.
Решетников казва: Не българите ни предадоха, а ние ги предадохме, предадохме своите и чехите и поляците, но сред българите имахме най-много приятели, повече от където и да било другаде...

Има една друга отворена тема, която ми се струва, че импонира с тази: "Кой е виновен"...
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1490 times
Been thanked: 1316 times
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 14 Мар 2017, 21:53

stucyte » преди 26 минути написа:
Има една друга отворена тема, която ми се струва, че импонира с тази: "Кой е виновен"...

Леонид Решетников: «Болгары никогда не предавали Россию!»
http://www.stoletie.ru/slavyanskoe_pole ... -03-03.htm

Леонид Решетников: Болгария никогда не предавала Россию
http://www.novinite.ru/articles/13514/% ... 0%B8%D1%8E
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 15 Мар 2017, 20:55

Най-новата статия на Кеворк Кеворкян: Чалгата Паоло Кортезе. Скотско говорене

Прочети повече в Blitz.bg: http://www.blitz.bg/analizi-i-komentari ... 95983.html

Докато Поптодорова омаза с кремчето си цялата публика, друго остана на заден план – сквернословията на Паоло Кортезе, наглият католически поп от Белене. „В Белене умря България“ – тъй рече той. Ние пък трябва да му кажем: „Ей, нещастник, много си дребен, за да мелиш в смрадливата си уста България!“ *** А пък защитник му беше един друг нахалник – небезизвестният Дионисий. Той пък се изрепчи /пак по Нова телевизия/- чуйте го само! – че ония, които прогонили Паоло, били същите, които прогонили и Христос! Христос, чието Възнесение попчето Дионисий честваше в „Ал. Невски“ с фойерверки, сякаш е някаква фолкзвезда. Подобни дивотии са направо нетърпими – но ние ги търпим и блажено пропадаме. Крайно време е повече да обичаме себе си и изобщо Българското – иначе сме свършени. *** Човек се пита, дали в Нова телевизия не са по-католици и от Папата. След фалшиво-оперетното „бягство“ на Паоло-сквернословецът, ни показаха един отвратително пристрастен репортаж. Видяхме католическия храм - но не чухме нито един местен човек, сякаш се пазеха от Българската Болка. Пазете си го този репортаж – за да си го гледате, когато Ордите пристигнат. *** Обаче идеята е преди това да се разобщим – включително и с нахални акции като тия на Паоло. Пак натъкмяват скверна история по наш адрес – както преди, при покушението срещу Папата. Паоло – новият Агджа. *** И защо мълчи Светият Синод – особено, когато ортак на Паоло е Дионисий, когото натириха от „Ал. Невски“. Фойерверки ли трябва да се изсипят пак над главите на Владиците, за да кажат поне две думи на уплашените хора от Елин Пелин и Белене? *** Да припомня още нещо за Паоло, новият Христос на Дионисий. Преди около две години, той направи една нелепа „възстановка“, в която деца, въоръжени с пистолети /дървени/, представяха издевателствата в Лагера Белене. Тази дивотия скандализира обществото – само късната антикомунистка Цецка Цачева, която присъстваше, се разплака – без да си дава сметка, че неприлично се осквернява самата История. Беше направо жалко да се слушат обясненията тогава на Паоло/Христос, който се правеше на Фелини - на едно място, където човешката природа е стигнала до дъното си. Чуйте го попа: „Това при нас в Европа се казва театър, култура. При нас във всяко училище през месец февруари за Холокоста се правят пиеси с деца. Може би е изненада за България, защото тук не са правени такива неща, но при нас е култура, театър“. Ето, това е – някакъв тип опошлява/опозорява Островът на страданието, и отгоре на всичко ви казва, че сте малокултурни, че не сте европейци. И сега този тип отново ни проглушава с фалцетното си гласче – поредният „европейски“ бърборко, който безсрамно се разгащва. *** Ей, нещастник, много си дребен, за да мелиш България и Българското!
ПС Кеворкян е един от любимите ми журналисти и мисля един от най добрите....и е крайно време от американските секти да спрат да плюят българите.
Прочети повече в Blitz.bg: http://www.blitz.bg/analizi-i-komentari ... 95983.html
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
Характер: твърд

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

44 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (2), Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), AwarriorofChrist (22), Blagovest Varbakoff (1), Cyril (34), Hatshepsut (14), Theodora V (9), Todor Andonov (12), anah_su_namun (4), bolgaroliub (18), cool (1), garich (9), messianic (2), no-one (1), spravedliv (40), stucyte (25), yasna (1), Александър (13), Милко (30), Стефан Чаков (2)

Назад към Взаимоотношения