ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 18:18 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Ариведерчи, отец Паоло!

[ Facebook коментара]

Re: Ариведерчи, отец Паоло!

Мнение Номер:#  Мнениеот garich » 11 Мар 2017, 14:40

мнение на един българин в друг форум:

"Кръстен съм в православието от родителите си в ония мътни времена , когато за кръщаване на дете те уволняваха от работа. Възпитан съм във вяра в Бог и уважение към църквата и служителите и.За първи път се разочаровах, когато през 1990 година в глада , моята църква /която е много богата / не правеше нищо за нас, а едни католически монахини в една църква зад дома на Българо- съветската дружба в София раздаваха всяка сряда пакети със сухо мляко, сухари и ориз на всички дошли.Не ни питаха дали сме католици, просто даваха на всеки дошъл.Взимах тези пакети, защото имах малко дете , а млякото дарено от Европа , тариката Спас Русев/ тогава шеф на Агенцията за приватизация/ го изнасяше за долари и си ги прибираше.Тези жени – монахините говореха български и виждаха , че някои идваха за пакети по два , три пъти, но не ги гонеха .Казваха:Сигурно имат нужда!Тогава разбрах, че има голяма разлика между моята църква и католическата. Тя поставя в центъра ЧОВЕКА и се грижи за него по законите на Бог.
Не се учудвам, че този свещенник е напуснал България.Защото МОЯТА църква също не го харесва.Тя е заета със себе си и своите служители, но не и с нас- нейните чада.Ако можех бих напуснал България също и то веднага.Не мога , защото детето ми още учи тук.
Срам ме е от моята църква и от моят народ, който мълчи , търпи и мрази всички различни.Църквата също мълчи гузно.А ние се наричаме европейци?СРАМ!"
"И преди всичко, обичайте се истински един друг, защото любовта покрива много грехове" (1 Петр. 4:8)
Личният ми блог: http://www.garobg.wordpress.com
Аватар
garich
Редовен
Редовен

Has thanked: 17 times
Been thanked: 186 times
църква: Евангелска Методистка църква

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 11 Мар 2017, 14:47

garich » преди 4 минути написа:мнение на един българин в друг форум:

"Кръстен съм в православието от родителите си в ония мътни времена , когато за кръщаване на дете те уволняваха от работа. Възпитан съм във вяра в Бог и уважение към църквата и служителите и.За първи път се разочаровах, когато през 1990 година в глада , моята църква /която е много богата / не правеше нищо за нас, а едни католически монахини в една църква зад дома на Българо- съветската дружба в София раздаваха всяка сряда пакети със сухо мляко, сухари и ориз на всички дошли.Не ни питаха дали сме католици, просто даваха на всеки дошъл.Взимах тези пакети, защото имах малко дете , а млякото дарено от Европа , тариката Спас Русев/ тогава шеф на Агенцията за приватизация/ го изнасяше за долари и си ги прибираше.Тези жени – монахините говореха български и виждаха , че някои идваха за пакети по два , три пъти, но не ги гонеха .Казваха:Сигурно имат нужда!Тогава разбрах, че има голяма разлика между моята църква и католическата. Тя поставя в центъра ЧОВЕКА и се грижи за него по законите на Бог.
Не се учудвам, че този свещенник е напуснал България.Защото МОЯТА църква също не го харесва.Тя е заета със себе си и своите служители, но не и с нас- нейните чада.Ако можех бих напуснал България също и то веднага.Не мога , защото детето ми още учи тук.
Срам ме е от моята църква и от моят народ, който мълчи , търпи и мрази всички различни.Църквата също мълчи гузно.А ние се наричаме европейци?СРАМ!"

И аз го прочетох това, вероятно от същото място, но МЪЛЧАНИЕТО им е зловещо, това ли е ПРАВДАТА?
"Тук – таме – бисерче. И толкова."
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1466 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 11 Мар 2017, 16:41

Както делата немотивирани от вяра и вярата не проявена чрез дела са мъртви и нямат никаква стойност пред Бога.

Казваме че сме християни а се радваме на нечие нещастие.

Супер християнски девиз – „Нека им, защото не са от нашите!“.
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот AwarriorofChrist » 11 Мар 2017, 18:50

Всеки си мисли, че знае онова което Сатаната му прошепва като "истина". Да се правиш на християнин пред компютъра или на дивана обграден от семейство и приятели е лесно, комфортът които ни предоставя сегашният свят ни създава фалшиво чувство за идеали и вяра. Много е лесно да критикуваш националистите които милеят за страната си, докато си на сигурно място у дома. Но ако за това дали един човек е християнин или не ще се разбере в денят в които тази ислямска измет нахлуе в държавата ни и започни да ни изтребва. Сигурен съм, че повечето християни веднага ще приемат исляма само и само да си запазят уюта и спокойствието в което са свикнали да живеят не желаейки да рискуват живота си за идеали в които не вярват. Както казва нашият пастор: "Да си християнин пред телевизора е лесно, да живееш на място във времена на войни, болести и глад е значително по - трудно за вярващите".
„И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен Вашият Отец Небесен.“
Аватар
AwarriorofChrist
Редовен
Редовен

Has thanked: 13 times
Been thanked: 105 times
църква: Евангелска Баптистка църква
Характер: Спокоен

Мнение Номер:#  Мнениеот Стефан Чаков » 11 Мар 2017, 19:13

Страх лозе пази е казал народът брат Милко.Не може да оставиш вратата отворена само от едното християнско милосърдие,трябва и малко мъдрост и далновидност да има човек.Сами виждате че навсякъде хората са против заселването на бежанци,включително и в моето село.Освен това никой от нас не знае истината ,казал -рекъл ,казали по телевизията и медиите и това е,а кой какви игри играе знае само Бог.Народа масово е против а телевизиите масово пък ни набиват в главите че да си против е лошо.
Пак казвам хората инстинктивно усещат че има заплаха и не приемат туй дето медиите и определени хора се стараят толкова усърдно да им набият в главите.
Аватар
Стефан Чаков
Редовен
Редовен

Has thanked: 0 time
Been thanked: 78 times
църква: Православна църква
Характер: ковач

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 11 Мар 2017, 19:58

На какъв признак можем да делим бежанците у нас? Да ги делим на "добри" и "лоши"? И по-точно КАК може да стане това?
На всички ни е ясно, че измежду тях има почтени хора, почтени семейства. Хора, дълбоко нещастни в себе си и за себе си, чиято съдба е най-меко казано незавидна. Хора, които имат деца и оттам положението им е в пъти по-зловещо. Ако се замислим и за децата, то тогава... в толкова мисловни дилеми, противоречия и главоблъсканици ще изпаднем, че едно е сигурно - няма как да достигнем до еднозначни заключения и оттам лични позиции.

От друга страна обаче можем да погледнем. Ами престъпниците сред тях? На статистика ли ще се доверим, на собствените си очи ли? На кое?

Съвсем наскоро със съпруга ми бяхме по работа на бул. "М. Луиза". Наложи се аз да изчакам около 20 минути в колата, спряна на булеварда. В един момент съвсем наблизо се "паркираха" двама мургави господа, пушеха цигари, застояха си, заоглеждаха се... С вид на престъпници-кокошкари. Стреснах се, признавам си. Заключих колата отвътре. Зная ли какви са, какво правят точно там и пр. Впоследствие ми казаха, че били просто роми /в което все пак се съмнявам/, че нямало вече бежанци в района, полицията ги била подгонила и съответно "изселила" от бул. "М. Луиза" и така.

Добре де, ок. Но ако все пак бяха от гилдията на бежанците, дали нямаше да се притесня и да се заключа в колата? ЩЯХ. Със сигурност.

Нямам нищо против ЧОВЕКА. Имам против гилдията, кастата, прослойката и т.н., към които се числи. Това е притеснителното за мен.

Иначе, не мога да упреквам отеца за постъпките му. Ако евентуално бях на негово място, може би и аз самата щях да постъпя по същия начин. И някой ще каже: "Ни така, ни така". Да, релативизмът къде ли не го търсим... Може би е точно така...
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 11 Мар 2017, 20:26

Всички вие, които ревете за тези навлеци, вземете си ги у дома ! Хранете ги, издържайте ги, носете си ги на рамене !
Престане да проституирате с думите на Левски, като го цитирате избирателно. Левски е казал, че всички ще имат равни права, но само ако припознават българските закони. Иначе ОГЪН И ЖУПЕЛ ДА ГИ ГОРЯТ, турците, евреите и всякакви други етноси !
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 11 Мар 2017, 20:36

Сашо, за себе си ще кажа. Аз не толерирам присъствието на всякакви бежанци тук. В никакъв случай. Както и не толерирам ромската "безработична" престъпност. (Май измислих ново определение току що. :) )

Така и търтеят се насажда на поносим и прекрасен за самия него живот, през неговата призма и портебности. Така и кръвопиецът пие живителната кръв от жертвата си. Паразитират. Това не е редно да се случва. Но понякога човек се размеква, разнежва и пр. Макар че съм ОСОБЕНО наясно, че не бива да го прави. Защото, ако го стори, и неговата ръка ще "отиде" рано или късно...

:friends:
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 11 Мар 2017, 20:57

Как Иисус би посрещнал бежанците?

viewtopic.php?f=11&t=11926&p=85917#p85917
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1466 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 11 Мар 2017, 21:30

Ако всеки ден чуждата преса отбелязва колко престъпления стават у нас и какво опасно племе са това българите, да си запълват вестниците и ефирното време по радиото и телевизията за да отклонят вниманието от своите по важни политически, икономически проблеми, от безотговорния масов грабеж и корупция от мафиотските (патриотични) организации, заграбили властта и желаещи да векуват от грабеж на работниците и пенсионерите.

– Тогава какво биха си помислили хората поддали се на пропагандата (чужденците) за нас Българите?

Нямаше ли вместо да се борят за правата и свободите си, да треперят, да не би от някъде да ги нападнат българи, „това опасно бандитско племе“ и да се прибират рано и заключват отвътре вратите си?

Няма протестиращи, върхушката прави каквото си пожелае.

Такава е целта на пропагандната машина : Да отклони вниманието ти от истинския проблем като те изплаши с фиктивен.

.За сега се радва на пълен успех.

За това писах, че ако се заемат със същия успех с евангелизация(Дай Боже!), ако не целия(да не се изсилваме), то поне половината свят щеше да е християнски.. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

44 потребители са разглеждали темата: Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (2), Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), AwarriorofChrist (22), Blagovest Varbakoff (1), Cyril (34), Hatshepsut (14), Theodora V (9), Todor Andonov (12), anah_su_namun (4), bolgaroliub (18), cool (1), garich (9), messianic (2), no-one (1), spravedliv (40), stucyte (25), yasna (1), Александър (13), Милко (30), Стефан Чаков (2)

Назад към Взаимоотношения