ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Яну 2017, 09:24 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Участвайте в развитието ни от тук: - КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ВИЖ ПОВЕЧЕ ОТ ТУК: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Удивителната истина за млякото

"Вие пазите дните, месеците, времената и годините..."

Масоните - скритият код в българската история

АЗ ВИ КОРИГИРАМ

Как мравката загуби мотивация за работа

"ЗА ЕДНА ПОЛИТИКА НА РЪЦЕТЕ"

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Национална конференция "Новите религиозни движения в България"

За проклетите новостилци следващи григорианския календар

"Теленор" и Христос

Пчели отдават почит на икони в Гърция ???

Вие имате дете, държавата има проблем, а църквата има кеш - една истинска история в България

[ Facebook коментара]

Re: Вие имате дете, държавата има проблем, а църквата има кеш - една истинска история в България

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 25 Авг 2015, 22:30

bolgaroliub написа:Ами от този материал става ясно че жената е семейна.....а в горния тя твърди че е самотна майка?????? Кога казва истината дамата дето не са я пуснали в храма щото било против канона ?????

Цитат 1:
Парите от майчински са единственият доход за повечето майки. Те са особено важни за жените, които сами отглеждат децата си.

Тук не пише, че тя е самотна майка!

Цитат 2:
Така чувам още, че тях не ги интересува, че сама си гледам детето, защото мъжът ми поне трябва да ходи на работа и докато аз или работодателят не им занесем сметка на крака, пари няма да видя.

Тук вече пише, че тя си гледа сама детето, защото мъжът и е на работа.

Както и да е, ако аз ти напиша какво ми се е случвало в столичен православен храм няма да ми повярваш, но същата случка (става дума за купуване на свещи и книги) в малкия ни град в православен храм е точно на 180 градуса.
Хора работещи там в София, не от свещениците, се държат отвратително с хората за разлика от хора работещи в православните църкви в малките градове.
А, най-после, бъдете всички едномислени, съчувствителни, братолюбиви, милостиви, смиреномъдри.Не въздавайте зло за зло или хула за хула, а напротив благославяйте; понеже на това бяхте призовани, за да наследите благословение.1 Петрово 3:8-9
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 868 times
Been thanked: 752 times
Автор на темата
църква: Евангелска Съборна църква
Характер: търпелив

Re: Вие имате дете, държавата има проблем, а църквата има кеш - една истинска история в България

Мнение Номер:#  Мнениеот iolanta » 25 Авг 2015, 23:00

bolgaroliub написа: Кога казва истината дамата дето не са я пуснали в храма щото било против канона ?????

Ми то се оказва ,че ти като православен дори не познаваш законите на Православието.Не се допускат според указа родилки преди 40-тия ден ,разбира се.Ето според тия тук от форума
на http://forums.pravoslavie.bg/

9456723.png

Копирам текста за всеки случай :

"Re: може ли да се причасти родилка преди 40-я ден
Мнениеот XYZ » 02 яну 2010, 15:38
Приятели, изразявайте се малко по-уважително за практиките в Православната Църква. Тези разпореждания за Причастието не "се промъкват" по търлъци, а се решават от светите отци. Не може жена, докато е в цикъл или в рамките на 40-тте си дни след раждане, да се причастява. Св. Василий Велики изрично говори за това! Мисля, че дори има канон, но това може да си го проверите в Правилата на Православната Църква. Нечиста жена може да се причастява само при тежка болест или страх от смърт! И не бързайте да "настръхвате" като чуете за някоя подобна забрана. Малко уважение и повече четене! И което не разбирате, не бързайте да осъждате! Правилата не са всичко, важна е практиката. А тя е била, че това е забранено. Самата Света Богородица е отишла в Старозаветния храм, за да се очисти чак на 40-тия ден. Която жена мисли, че стои по-високо от Нея - нека се причастява...

751234.png

копирам текста :

"Re: може ли да се причасти родилка преди 40-я ден
Мнениеот The Sentinel » 02 яну 2010, 15:46
Дон Кихот написа:
Самият Христос е отхвърлил подобни възгледи, когато е изцелил жената, кръвоточива от 18 години. За другите тя е била скверна и грешна, но не и за Него.

така е отец, още повече жената е била под Мойсеевия Закон, а в него наистина, кръвоточивата е смятана за нечиста. страшното е, че това полека се прокрадва и настъпва в Св. Православие. когато попитах отеца, защо не може да се причасти жената, той ми отвърна: "ами първо требва да й се прочете очистителната молитва" питах от какво ще я очистваш отец, от това че е родила ли, той отвърна: "а защо е тая очистителна молитва иначе"! "... и чрез почтеното Си свещенство я удостой да влезе в храма на Твоята слава, измий нейната телесна сквернота и душевна нечистота с навършването на четиридесетте дни..." това е част от очистителната молитва, според нея се оказва, че жената не може дори да влиза в храма до навършването на тия 40 дни. или поне много от свещениците така го тълкуват. да не говорим, че доколкото знам, тая молитва я има само в славянските требници, в гръцкия я няма. и така може ли, или не, да се причасти такава родилка, има ли канонична пречка за това?"

Така ,че няма да се правите ,че няма такова нещо!
Файлът е достъпен само за регистрирани потребители. За да се регистрирате кликнете тук: КЛИК.
Аватар
iolanta
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 259 times
Been thanked: 287 times

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 25 Авг 2015, 23:07

Йоланта аз не съм родилка и никога не съм бил....което касае мене го знам и ми стига...а и ако внимателно си чела госпожата не е отишла в храма за причастие а за да палне свещ,така че не и виждам какъв и е проблема...както и да е....
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 435 times
Been thanked: 269 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот iolanta » 25 Авг 2015, 23:16

bolgaroliub написа:Йоланта аз не съм родилка и никога не съм бил....което касае мене го знам и ми стига...а и ако внимателно си чела госпожата не е отишла в храма за причастие а за да палне свещ,така че не и виждам какъв и е проблема...както и да е....

МИ СПОРЕД УСТАВА-НЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ЗАЩОТО Е РОДИЛКА И НЯМА 40 ДЕНА МИНАЛИ, ТОВА Е.
Аватар
iolanta
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 259 times
Been thanked: 287 times

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 25 Авг 2015, 23:34

Ами да е жива и здрава тя и детето и...по описаното разбирам че свещеника и прочел молитва и всичко е вече ОК....със НОИ обаче да гледа да се оправя..
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот garich » 26 Авг 2015, 08:12

bolgaroliub написа:Ами от този материал става ясно че жената е семейна.....а в горния тя твърди че е самотна майка?????? Кога казва истината дамата дето не са я пуснали в храма щото било против канона ?????

Между двата материала има година и нещо разлика - напълно достатъчно време да й се роди дете и да остане самотна майка (по неясна причина). Както и да е :) Наистина, който реши да се разрови може да получи достатъчно информация.

И най-добре вместо да се оплакваме да видим какво можем да променим самите ние. В самите нас и в институциите.
"И преди всичко, обичайте се истински един друг, защото любовта покрива много грехове" (1 Петр. 4:8)
Личният ми блог: http://www.garobg.wordpress.com
Аватар
garich
Редовен
Редовен

Has thanked: 5 times
Been thanked: 41 times
църква: Евангелска Методистка църква

Мнение Номер:#  Мнениеот zdravko1633 » 29 Авг 2015, 14:45

Хайде сега, всички знаем, че православната църква има такса за всичко. Ако искаш да се помолят за тебе, да те кръстят, да те бракосъчетаят, каквото искаш, само че си има такса. Опитвам се да си представя Господ Исус да казва: 200 лева за това изцеление и още 1500 за възкресението от мъртвите. Или апостолите Павел и Петър на заплата. Ама все не успявам да си го представя.
Да не зачекваме темата с кръщения на младенци, или кръщения на невярващи хора. България е пълна с православно кръстени атеисти. Ама това е, можеш ли да промениш някой, който счита, че неговата организация е, а останалите са криви? И те са, но и тя е крива, та крива...
Аватар
zdravko1633
Inactive for 13 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
църква: не посещавам

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 30 Авг 2015, 00:09

zdravko1633 написа:Хайде сега, всички знаем, че православната църква има такса за всичко. Ако искаш да се помолят за тебе, да те кръстят, да те бракосъчетаят, каквото искаш, само че си има такса. Опитвам се да си представя Господ Исус да казва: 200 лева за това изцеление и още 1500 за възкресението от мъртвите. Или апостолите Павел и Петър на заплата. Ама все не успявам да си го представя.
Да не зачекваме темата с кръщения на младенци, или кръщения на невярващи хора. България е пълна с православно кръстени атеисти. Ама това е, можеш ли да промениш някой, който счита, че неговата организация е, а останалите са криви? И те са, но и тя е крива, та крива...

Здравко що да ти река човеко...всичко това не е вярно ...няма такива такси като тия дето си споменал....звучат направо гротестно но няма такса за възкресение от мъртви ,нито такса за изцеление,,,,няма и десятък...виж за венчавка за опело и тн има но тя е по желание и ако нямаш пари и си много закъсал трябва предварително да заявиш и църковното настоятелство на съответния храм ще задели пари за съответната треба която да се отслужи примерно за опело.....катафалка ,раздавка за Бог да прости ,вечеря или обяд в заведение след погребението и тн....съответно и за кщръщенето...и тн ...за кръщенето на младенци в Православието вече сме водили дебат...младенците също не са застраховани от внезапна смърт така че и за тях е нужно кръщене....мисля че си изпаднал в голяма заблуда ако си мислиш че като вълк единак без Църквата и само с Библията и личните ти тълкувания по нея можеш да следваш Христа Бога и да имаш спасение....жестока заблуда породена от лична гордост вдъхновена от сатана...няма спасение извън Църквата Христова
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот garich » 30 Авг 2015, 00:22

bolgaroliub написа:

Може ли православен (кръстен, член на църквата) да се ожени в православен храм без пари? Без наем за сграда, без да се плаща на отец или други служители. Просто да заяви свободен ден и час и да се ожени?

За кръщението на деца и бебета - ако не са застраховани от внезапна смърт (то кой ли е застрахован), това ли е истинската причина да се кръстят толкова малки? Кръщението необходимо и достатъчно условие ли е за да може един вярващ да бъде спасен?
Ако човек, който не е разбрал смисълът на кръщението бъде кръстен, то той истински вярващ ли е?

Според мен едно е родители да заявят на тяхнат църква, че желаят да посветят детето си на Господ, съвсем друго е детето само да вземе решение да предаде живота си в ръцете на Исус Христос. Първото не е гаранция за второто.
"И преди всичко, обичайте се истински един друг, защото любовта покрива много грехове" (1 Петр. 4:8)
Личният ми блог: http://www.garobg.wordpress.com
Аватар
garich
Редовен
Редовен

Has thanked: 5 times
Been thanked: 41 times
църква: Евангелска Методистка църква

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 30 Авг 2015, 01:32

Да може за венчавка и кръщене е по лесно защото могат да се планират за съответна дата за разлика от опело...предварително се заявява пред свещенника който ще отслужи например кръщенето или венчавката че човека и кръстниците му са бедни и не могат да отделят около 30лв и свещеника събира църковното настоятелство и решават да отделят от даренията за храма или от лични дарения на настоятелството за отслужване на съответната треба, за копуването на дребна почерпка да се почерпят венчаните и кръстниците след венчаването и тн...
Относно кръщенето на младенци ...да това е една от истинските причини за кръщене в младенческа възраст,възможноста за внезапна смърт и примера който посочих с момчето на президента което се спомина съвсем изненадващо и неочаквано до последния миг от никого...Бог да го прости...та каква щеше да е участа му ако не е бил кръстен в младенческа възраст. Кръщенето на младенец води до неговото спасение защото той освен първородния грях няма други и кръщенето го освобождава от този грях.....ако е възрастен и е натрупал грехове кръщенето не е достатъчно,но за младенец,пеленаче е достатъчно. Църквата ни Христова Православната е живата Църква и тя е Църквата на живия живот а не някаква теоретична църква на многознайковци които пребивават в не реален и измислен свят.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Предишна

Назад към Взаимоотношения

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

21 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (5), Watch (1), anah_su_namun (1), bolgaroliub (12), elisaveta (5), garich (6), gorki (1), iolanta (14), konstanca (2), lazarin1 (3), plamendrums (1), spravedliv (3), stucyte (2), zdravko1633 (1), Александър (7), Венци Тоневски (2), Галя (2), Георги Георгиев (2), Пламен79 (6)