ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 11:11 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Патриарх Неофит ще благослови новоизбрания президент Румен Радев при встъпването му в длъжност

[ Facebook коментара]

Светски новини

Патриарх Неофит ще благослови новоизбрания президент Румен Радев при встъпването му в длъжност

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 21 Яну 2017, 17:07

Изображение

Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит ще благослови новоизбрания президент на Република България генерал Румен Радев при официалното му встъпване в длъжност на 22 януари 2017 г.

След военната церемония на пл. „Св. Александър Невски”, която ще започне в 11 ч., в 11.45 ч. двамата президенти – Росен Плевнелиев и Румен Радев, г-жа Радева, двамата вицепрезиденти, както и бившите президенти, ще се отправят към храм-паметника „Св. Александър Невски“.

Там Светейшият Български патриарх Неофит ще благослови новоизбрания държавен глава и ще отслужи Молебен, за да изпроси Божията благодатна подкрепа в предстоящото отговорно служение на президента Радев.
http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=224200

Светейшият патриарх Неофит благослови новоизбраната президентска двойка при полагането на клетва пред Народното събрание

Новоизбраната президентска двойка - президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова, получиха благословение от Негово Светейшество Българския патриарх Неофит веднага след като положиха клетва пред Народното събрание.

Президентската двойка се закле да спазва Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководи от интересите на народа. След като се подписаха под клетвения лист те целунаха светия Кръст и Евангелието и получиха благословение от предстоятеля на Българската православна църква, който при тържественото полагане на клетва бе редом с тях при трибуната на Народното събрание.

След това новоизбраният пети президент на Република България прочете програмната си реч.

На тържествена церемония на 19 януари присъства целият държавен елит, сред които и президентът Росен Плевнелиев и вицепрезидентът Маргарита Попова, бившите президенти Петър Стоянов и Георги Първанов, както и премиерът в оставка Бойко Борисов, министрите от кабинета в оставка, членовете на Конституционния съд, председателите на ВАС, ВКС, ВСС, главният прокурор, представители на дипломатическия корпус, на държавни институции, на регистрираните в България вероизповедания.
http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=224840

Встъпването в длъжност на новоизбрания президент Румен Радев и вицепрезидента Илияна Йотова на живо по БНТ
http://imedia.bnt.bg/predavanyia/sa-obs ... ivo-po-bnt

Под стрелката "Виж още" е описана цялата церемония

В 11.45 часа двамата президенти и г-жа Радева, двамата вицепрезиденти ще се отправят към храм-паметника "Св. Александър Невски", където ще бъде отслужена литургия и ще запалят свещи.
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1908 times
Been thanked: 1465 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: Патриарх Неофит ще благослови новоизбрания президент Румен Радев при встъпването му в длъжност

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 21 Яну 2017, 22:34

Чудесно..както преди патриарха коронясва царя и го благославя....ами дано генерал президента Радев наистина да направи всичко по силите си за въвеждане на светоотческото ни вероучение в училище като задължителен предмет.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Re: Патриарх Неофит ще благослови новоизбрания президент Румен Радев при встъпването му в длъжност

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 21 Яну 2017, 23:19

bolgaroliub » преди 43 минути написа:ами дано генерал президента Радев наистина да направи всичко по силите си за въвеждане на светоотческото ни вероучение в училище като задължителен предмет.

Това няма как да стане в една светска държава през XXI век.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 22 Яну 2017, 13:24

С Бога напред, г-н президент Радев!
Нека Бог Ви благослови и дава мъдрост и разум!
Амин!
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 22 Яну 2017, 13:36

bolgaroliub » Вчера, , 22:34 написа:Чудесно..както преди патриарха коронясва царя и го благославя....ами дано генерал президента Радев наистина да направи всичко по силите си за въвеждане на светоотческото ни вероучение в училище като задължителен предмет.

Изключено. Това не зависи от президента първо. Мит е също така, че политиците+народа ще/трябва да прегърнат мисленето от преди 1944 г. и така да бъде наложено вероучението в българските училища като задължителен предмет. И такава хипотеза сме слушали, но не може да стане поради различни причини. Първо, няма как да върнем хода на историята; второ, трудно би било да се преструктурират изначално политическата и гражданската мисъл; трето - държавата е светска и оттам вероучението няма място в светското училище. Има място в църквата под формата на неделни училища. В светското училище трябва да бъде застъпен общообразователният предмет религия.
Съпругът ми е бил в комисиите за изработване на концепциите за въвеждане на предмет религия в светските училища, както и е един от 6-те автори на учебниците по религия, които ще излязат на бял свят съвсем скоро. Казва, че точно тази концепция за предмет религия е одобрена от Св. Синод на БПЦ.
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 22 Яну 2017, 18:51

Теди може и така да е но не знам точно какво означава думата "религия",по ясна и разбираема за мен е думата Вероучение ,предпочитам нея да ползвам.Думата религия е някаква нова чуждица в българския език и за много хора е не позната а и тя си е наистина с доста не ясно и смътно значение.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 22 Яну 2017, 19:01

Изображение

http://knizhen-pazar.net/index.php?opti ... 0%B6%D0%B8

Само се офлянкваме, всичко може, стига да има разбиране и споразумение какво точно да се изучава.
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 22 Яну 2017, 19:34

Ето това е .....чудесен пример...Нашата вяра и Закон Божий. Прав си брат Справедлив
че с воля и с Божията помощ всичко е възможно и се надявам новият ни президент да направи каквото може по въпроса...и нещо съвсем прясно по темата:
http://www.zarata.org/%D0%B0%D1%82%D0%B ... %82%D0%B5/
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 22 Яну 2017, 21:00

Аз лично съм преподавал предмет "религия" в началния курс на училищата като СИП. Започнах с 6 ученика, а годината завърших с 38, като в средата на втория срок пусках в часовете и родителите, които чакаха в коридора децата си. Беше забавно и за мен, защото макар, че в часа ми присъстваха две поколения, въпросите на всички тях бяха едни и същи.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1318 times
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот garich » 22 Яну 2017, 21:43

Изображение
Срам! Проявиха силно неуважение към българския Патриарх!

Срам и позор ли е (както пишат в един сайт) да не дадат стол да седне патриарха или заради протокола го оставиха да стои прав?
А може би и самият патриарх не е пожелал да седне?
"И преди всичко, обичайте се истински един друг, защото любовта покрива много грехове" (1 Петр. 4:8)
Личният ми блог: http://www.garobg.wordpress.com
Аватар
garich
Редовен
Редовен

Has thanked: 17 times
Been thanked: 186 times
църква: Евангелска Методистка църква

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

14 потребители са разглеждали темата: Гост (2), Blagovest Varbakoff (3), Cyril (1), Theodora V (15), bolgaroliub (22), for_the_truth (11), garich (2), lazarin1 (1), spravedliv (14), stucyte (17), Александър (16), Галя (2), Милко (2), Теодор77 (9)

Назад към Новини от България и света