ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 20 Сеп 2017, 12:19 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Защо българите допускат да се подиграват с православната църква?

[ Facebook коментара]

Разговори, новини, дискусии.

Защо българите допускат да се подиграват с православната църква?

Мнение Номер:#  Мнениеот hans » 02 Авг 2015, 21:43

Ако подобен клип се пусне в мюсюлманска държава, ще има жертви. В България никой не изявява отношение или протест. Всички в предаването са весели и доволни от себе си, а режисьора сигурно е най-горд от себе си.

Аватар
hans
Нов Потребител
Нов Потребител

Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: Защо българите допускат да се подиграват с православната църква?

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 02 Авг 2015, 22:33

Не само с православна църква, но с БОГ се подиграват.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 02 Авг 2015, 23:24

Българският народ, включително и някои, които се наричат християни са твърде невежи по отношение на Православието. В мен винаги ще изплуват спомените когато за пръв път се регистрирах във форума. Аз наистина не съм очаквал такова невежество по отношение на Православието каквото видях тогава тук - и то от уж неформални български християни, независимо от деноминационната им принадлежност/не са православни/. Нали са българи, израстнали в една уж православна среда... Ако дори те имат толкова погрешни представи за всичко свързано с Православието, какво трябва да очакваме от всички останали... Традиционализмът до такава степен ги е обхванал, че вече е преминал в антицърковност, а както се писа по-горе и безбожие. За съжаление за повечето българи вече не съществува нищо свято. А щом няма нищо свято то подлежи на ирония и подиграване. Това е логиката. Дали един артист би изиграл скечове, в които има сквернословие ако той самият вярваше в Бога, ако в неговото сърце имаше страх от Бога?!!! Съмнявам се, че истински християнин ще направи това дори за пари... Проблем според мен е не само, че се играят подобни скечове, но че се разрешава показването им в публичното пространство. А това вече е държавна политика... Не се разрешава преподаването на вероучение, но се позволяват излъчването на скверноти срещу Бога и Църквата Му в публичното пространство... А може би това са някакви евродемократични ценности....
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1309 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 03 Авг 2015, 02:05

Аз също не очаквах хората да се толкова зле настроени срещу БОГ и вярата в НЕГО. Поради БОЖИЯТА безкрайна милост, вярвам БОГ ме доведе до СЕБЕ СИ, да повярвам в НЕГО и да приема спасението МУ, преди около 1 година и половина. От тогава досега единствено за един човек си спомням, който не познавам лично, ами от интернет, който човек ми каза, че се е покаял и е приел спасението на нашият СПАСИТЕЛ ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС. За друг не се сещам да е приел спасението на БОГ през тази около 1 година и половина. А какво да кажем за това, че от всичките ми бивши съученици, бивши съотборници и познати, с които съм имал поне някакъв кратък контакт през последната година и половина, не съм усетил или видял някой от тях да е приел спасението на БОГ, както и отпреди още, когато сме били заедно, не си спомням някой от тях да е говорил много за БОГ и да ГО е следвал. Дано някой от тях е повярвал в БОГ сега. Амин.
Такава безбожност има и такива подигравки, както е пророкувано в Библията, че ще дойдат подиграватели в последното време, че вярвам, че само ако ходим с БОГА в любящи и интимни отношения и ГО търсим с цялото си сърце, ум, душа и сила, и уповаваме постоянно на НЕГО, с НЕГОВАТА помощ и сила ще устоим докрай. Започнем ли да се отдалечаваме от БОГ, да ГО пренебрегваме, да охладняваме към НЕГО и да не уповаваме на НЕГО, става много страшно и опасно за нас и за това дали ще устоим докрай.
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 12 Ное 2016, 02:35

Така е Йоланта, в продължение на десетилетия българските деца бяха обработвани по този начин. Нещо повече - в христоматиите по литература бяха подбирани тенденциозни текстове, показващи свещениците в отрицателна, да не кажа карикатурна светлина. Малкото изключения като отец Паисий или Матей Преображенски, не можеха да променят цялостната негативна нагласа, която се оформяше по отношение на клира и църквата. Така, че каквото е посято, това се жъне днес. 8-)
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Мнение Номер:#  Мнениеот dacheva.denica » 14 Ное 2016, 20:24

Подиграват се, защото не са научени да гледат гредата в собственото око, а търсят треската в чуждото! :bored:
Аватар
dacheva.denica
Inactive for 8 months

Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
църква: Православна църква

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

20 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (5), Гост (1), Гост (2), anah_su_namun (1), bolgaroliub (5), dacheva.denica (1), for_the_truth (2), garich (2), lazarin1 (3), messianic (3), spravedliv (3), stucyte (12), zdravko1633 (1), Александър (5), Венци Тоневски (1), Галя (4), Георги Георгиев (8), Милко (7), Пламен79 (12)

Назад към Политика