ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 20 Сеп 2017, 12:21 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Отново за Православната църква - вярно или не?

[ Facebook коментара]

За интересни материали

Re: Отново за Православната църква - вярно или не?

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Яну 2017, 12:22

bolgaroliub » Днес, , 00:04 написа:Хе брат Стоянчо хубаво ме каниш ти ама ако дойда до Софето да се видим ще искам първо в св Александър Невский да ме заведеш и в св София и в св Седмочисленици и в св Неделя .....и не знам дали ще ни остане време за протестантските деноминации :friends:

Там задължително ще отидем. Но на теб там всичко ти е ясно и няма какво ново да видиш, което не си виждал и не си осмислял до сега. На литургия ти присъстваш всяка седмица и в Русе. Въпросът е да отидеш и за твое лично религиозно обогатяване, с моето съдействие и опит да се запознаеш с "онова", "различното", което добре не познаваш. Та утре ако някой те пита: "ти ходил ли си там и там, или само си говориш наизуст?" - ти да можеш от личен опит да му отговориш смислено и начетено. :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1309 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Яну 2017, 13:52

Някой знае ли дали, точно къде в София и каква протестантска община се намира някъде около булевард Константин Величков? Предполагам, че е някаква парапетдесятна църква, но не зная нищо повече. :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 12 Яну 2017, 15:03

Аз мога ли да се самопоканя :D Ще бъде интересно хем да се запознаем извън форума и хем може да отидем на някое събрание православно и после на протестантско. За Константин Величков не съм сигурен да има протестантска църква. Нашата беше на Опълченска но се преместихме в Люлин.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот NikolaV » 12 Яну 2017, 15:04

Бих дошъл и аз, но не знам кога ще се връщам в България още
Аватар
NikolaV
Banned

Has thanked: 57 times
Been thanked: 156 times
църква: не посещавам

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Яну 2017, 17:47

Брат Българолюб е на ход! Той ще води хорото и ще развява байрака! ;) :friends:
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 12 Яну 2017, 21:38

Ето адресите на две евангелски петдесятна църкви, ако религиозния дух ви позволи да посетите. :heart:

ЕПЦ."Подуяне"

кв."Хаджи Димитър"
гр. София

тел. 02/ 859-24-40
GSM: 0897-868-040
E-mail: church@poduene.org
www.poduene.org

ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ:

Автобус-85. от кв."Надежда VI"; Центр. гара; “Лъвов мост”; Сточна гара; кв."Х. Димитър.
Автобус-120. от кв."Хладилника"; пл."Ситняково"; ул."Черковна"; кв."Х. Димитър.
Тролейбус-1. от V-та гр.болница; пл.Руски паметник; НДК; СУ; пл."Левски"; кв."Х.Димитър.
Тролейбус-2. от кв."Бъкстон"; НДК; СУ; пл."Левски"; кв."Х.Димитър.
Тролейбус-4. от ж.к."Дружба-1"; х-л “Плиска”; СУ; пл."Левски"; кв."Х. Димитър.

Първа евангелска петдесятна църква

Контакти
Телефон: 02/ 80 140 40
@ Имейл: mail@viara.bg
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 768 times
Been thanked: 465 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 12 Яну 2017, 21:52

Отново питам. Знае ли някой около бул. Константин Величков дали има някакво евангелско събрание? По-рано имаше такова в кино мисля, че се казваше "Аура". Сега има ли там? И кои са евангелистите?
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 12 Яну 2017, 23:24

bolgaroliub » Днес, , 00:04 написа:Хе брат Стоянчо хубаво ме каниш ти ама ако дойда до Софето да се видим ще искам първо в св Александър Невский да ме заведеш и в св София и в св Седмочисленици и в св Неделя .....и не знам дали ще ни остане време за протестантските деноминации :friends:

stucyte » Днес, , 17:47 написа:Брат Българолюб е на ход! Той ще води хорото и ще развява байрака! ;) :friends:

Изображение

:heart: :friends:
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1878 times
Been thanked: 1435 times
Автор на темата
Характер: одобрен

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

28 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (5), Гост (1), Гост (2), Cyril (37), Hatshepsut (3), NikolaV (12), Theodora V (3), battle_joy (7), bolgaroliub (18), for_the_truth (12), garich (2), lazarin1 (5), messianic (9), spravedliv (15), stucyte (41), yasna (13), Милко (24), Петьо (1), Пламен79 (12), Теодор77 (48)

Назад към Интересни статии