ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Сеп 2017, 19:17 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Отново за Православната църква - вярно или не?

[ Facebook коментара]

За интересни материали

Re: Отново за Православната църква - вярно или не?

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 10 Яну 2017, 19:34

Cyril » преди 30 минути написа:Отново, цифрата е много по-малка. Числото 30-000 е католическа презумция а пък 40-000 дори не знам откъде Стуци намери тази цифра. Казах горе, Църквата която проповядва истината в Божието Слово тя е истинска Божия църква основана върху Апостолите с крайъгълен камък Христос. Ако Църква не следва Библията а следва своите изопачения, това не е истинска църква. А и многото църкви са в следствие на изопачения и изкривявания НЕ в следствие на "Сола Скриптура" (Само Писанието). Нека дам няколко примера. Уилиам Милър който е като пра-дядо на адвентисткото движение, е проповядвал че Христос ще се завърне през 1844г. Според вас този човек следвал ли е Библията? По-късно, основателят на Свидетелите на Йехова - Чарлз Тейз Ръсел, който е бил адвентист е напуснал църквата, понеже не е вярвал в Триединството, и затова започнал свое библейско училище което по-късно прераснало в богохулната секта която днес знаем. Според вас този човек следвал ли е Библията? Църквата на мормоните, техният основател Джоузеф Смит е бил масон, и неговата църква е отвсякъде вплетена с окултизъм и окултни учения, дори първите мормони са упражнявали многоженството, да не говорим за богохулната Книга на Мормон... Според вас този човек следвал ли е Библията? Отговора е НЕ, те НЕ са следвали Библията, следвали са свои изопачения и илюзии!

Това за сола скриптула е такава сектантска нелепост, че не може да има по голяма .....къде го пише, че само сола скриптула...ами преданията.....ами че те протестантите ако наистина четат Библията щяха да знаят поне, че самата Библия отрича тази тъпотия сола скриптула.....
"Има и много други работи, които извърши Иисус и за които, ако би се писало подробно, чини ми се, и цял свят не би побрал написаните книги. Амин."
и още: "И много други чудеса направи Иисус пред учениците Си, за които не е писано в тая книга."
от Евангелие на Йоан....за сетен път се убеждавам, че протестантите много обичат да се бият по гърдите, че четат и са по Библията, и за сетен път се убеждавам, че лъжат най вече себе си. Единствено в светото Православие е Истината.
Затова лесно изпадат в заблуди, защото нищо не четат, а са станали жертва на внушенията на лъжепастирите им и на техните лъжи и внушения
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 10 Яну 2017, 19:43

Кириле, броят на църковните деноминации е трудно установим, защото всеки ден някъде по света някой получава собствено откровение в тълкуванието на Библията и създава нова деноминация, амбициозно наричайки я пред повярвалите му "църква". Все пак отвори "Советская Энциклопедия" - 20-тина тома са, още от преди 20 години и ще прочетеш, че броя е 40 000. Имам и един "Словарь атеиста" - пак от тези години. И там се твърди това. При всички положения сега е и повече. А това е атеистическа "презумция", дали е католическа не зная. Без значение дали са 40 000 или както твърдиш ти 30 000. Дори 10 000, 5 000, 500 да са, това е колосална бройка за една "истинска и автентична" Църква Христова.
Коя е Кирчо, тази Църква, която проповядва "истината в Божието слово"? Как да докажем това? Ти отричаш Уйлям Милър, но той и адвентистите са убедени, че точно те проповядват "истината в Божието слово", а такива като теб "глосолали" и харизматици имат дарбата си от дявола. Още по-убеден в личните си тълкувания на Библията е Чарлс Ръсел и йеховистите. Всички те имат своите "библейски" доводи за "православие" и отстъпление от тяхното православие на всички останали.
Кириле, какво да ти кажа... Вярвай на когото и в каквото смяташ за правилно. След толкова години аз благодаря на Бога, че още в юношеска възраст Бог отговори на непрестанните ми молби и помагайки ми да преодолея наглед непреодолими прегради - приятелски, църковни и семейни връзки, ме насочи към истината, за да дам възможност на себе си и на семейството си да се надяват на Царство Божие. Това е. Всичко останало е философии от лукаваго. Млад си още. Има време. :friends:
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1490 times
Been thanked: 1316 times
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 10 Яну 2017, 20:01

bolgaroliub » преди 21 минути написа:Това за сола скриптула е такава сектантска нелепост, че не може да има по голяма .....къде го пише, че само сола скриптула...ами преданията.....ами че те протестантите ако наистина четат Библията щяха да знаят поне, че самата Библия отрича тази тъпотия сола скриптула.....
"Има и много други работи, които извърши Иисус и за които, ако би се писало подробно, чини ми се, и цял свят не би побрал написаните книги. Амин."
и още: "И много други чудеса направи Иисус пред учениците Си, за които не е писано в тая книга."
от Евангелие на Йоан....за сетен път се убеждавам, че протестантите много обичат да се бият по гърдите, че четат и са по Библията, и за сетен път се убеждавам, че лъжат най вече себе си. Единствено в светото Православие е Истината.
Затова лесно изпадат в заблуди, защото нищо не четат, а са станали жертва на внушенията на лъжепастирите им и на техните лъжи и внушения

Значи Апостолите които са следвали само Стария Завет по времето на Исус Христос и които са вярвали че Христос е изпълнение на всичко написано в Стария Завет също са сектанти, защото са вярвали само на Божието Слово, а не на преданията на старейшините (за справка си прочети Евангелие от Марк, 7 глава)?

Точно с измислените предания са държали хората в невежество. Реформацията не се е случила защото просто Лутер и останалите са почнали да четат Библията и са казали хей, айде нова църква да си направим... Реформацията се е случила поради изопаченията предания и крайностите на Католиците и себеподобните й църкви..
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 10 Яну 2017, 20:09

Стуци, точно това обясних. Нито Милър е следвал Библията нито Ръсел... И аз не следвам или вярвам в нещо което аз смятам за правилно а следвам и вярвам в това което Библията казва, ако следвах моите си презумции и възгледи нямаше да бъда вярващ в Исус Христос, а щях да си остана атеист.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 10 Яну 2017, 20:18

Кирчо, аз не винаги съм убеден какво точно казва Библията, а за теб не зная. От форумния си опит само зная, че ти си много склонен да се поддаваш на чужди мнения... Затова ти казах, че си млад и още има време за теб.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 10 Яну 2017, 20:25

Какъвто съм сега, такъв ще бъда и за напред Стуци. Няма да си променя позицията относно Църквата или Бог. Да, имал съм такива проблеми преди, и всичко това се случваше понеже не стоях твърдо на Божието Слово, грешка която няма да се повтаря повече и която ми е за поука. Така че :)
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 10 Яну 2017, 20:26

Аз за вас от 40те хиляди "църкви" казвам че не следвате Словото Божие не за апостолите. Ви не се ръководите от от писаното и въплатено Слово Иисуса Христа.....ви сте си създали хиляди измислени църкви и вашите пастори проповядват лъжи и за това сте се нацуепели толкова много щото не е истината при вас.
И как можа да напишеш такава височайша нелепост че са ни държали в невежество от Църквата с предания. Явно не ви е силната страна на вас четенето и книжовноста. Ами ти на училище не си ли учил че точно Църковните люде просветиха и ограмотиха българския народ като му дадоха четмо и писмо и да четат Писанието на своя си език . Нищо ли не си чувал за нашите духовни будители дето на първи номври честваме паметта им. За светите седмочисленици нищо ли не си чул и чел ами за св св Кирил и Методий не знаеш ли.....ами за св Климент Охридски не си ли чел и чул. Не знаеш ли че най големия университет в България носи неговото име и има негов паметник пред входа му.Ами на 24ти май какво честваме знаеш ли и защо е избран този ден. Ден на просветата и духовноста и ден по православния календар на нашите първоучители братята Кирил и Методий,православни клирици и духовници. Ами българското възраждане кога започна,когато иеромонах Паисий написа историята славнобългарская...ами българските възрожденци не бяха ли всички духовни клирици и деятели църковни,да ги изброявам ли...ами нали точно православните манастири през петвековното робство бяха центрове и огнища на духовност и книжовност...ами Левски не беше ли иеродякон в Православната църква в Карлово...много мога да пиша ама хубаво е сам да вземеш и да почетеш малко,щото все по вече ми се затвърждава мнението че вие от деноминациите дето са 40 хиляди на брой сте хора не книжовни и неуки,съжалявам за откровенноста ми но така вече си мисля.
а за Лутера сам той до последно е твърдял че е католик и всъщност реформацията на католицизма е трябвало да върви към Православието.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 10 Яну 2017, 20:32

Брат bolgaroliub, нека да сложим край на този безсмислен спор. Нека всеки да си вярва, както са го научили и както си бил разбирал Библията. Никой няма да убедиш. Бетонирани са. Излязъл съм преди много десетилетия от тези среди и познавам състоянието им. Това е положението. "Сола скриптура!", та "Сола скриптура!" - нищо, че и бащите на Реформацията с презумция го заменят с "Писанието тълкува Писанието".Не им обръщай повече внимание на писаниците! Само те да не се занимават с нас! Бог да ни благослови всичките! :heat:
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 10 Яну 2017, 20:35

stucyte » Днес, , 18:18 написа:И основната статия в тази тема, публикувана от spravedliv е тенденциозна, бих употребил дори "сеирджийска".

?
Наистина ли така мислиш?

stucyte » Днес, , 14:47 написа:
щом тази боза всички вие приемате като историческа истина аз нямам повече какво да добавя

Заглавието на темата е:
"Отново за Православната църква - вярно или не?"

Копирана е статия с твърдения и факти, за които исках да разбера верни ли са.А има и книги с изследвания, освен тези двете има и други.

stucyte » Днес, , 17:21 написа: Онези, които търсят не съвсем благочестивите моменти в историята на Христовата Църква/една божествена, но и човешка организация/, за да я позорят пред човеците и избраните?

Да считам ли, че фактите са верни...
И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми. Йоан 10:28
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1891 times
Been thanked: 1456 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 10 Яну 2017, 20:39

Откъде знаеш че не следват, ти бил ли си в Протестантска Църква някога? Защото повечето от българския народ са индоктринирани много зле относно Протестантството, специално в България е направо трагично... Разбира се че съм чувал за всички тези българи и аз съм благодарен на Бог за тяхното дело, но до там. Няма да им се моля или да построявам църкви на гробовете им или да им целувам мъртвите тела както православни правят с кокали на светци... Под предание имам предвид точно тези практики които Апостолите никога не са практикували или пък нареждали да се практикуват по църквите, но които по-късните отци (които очевидно са по-велики за вас от Апостолите) са ги вкарали... Съвсем не сме неуки просто гледаме реално на нещата и приемаме единствения Авторитет на вяра - Свещеното Писание, не предание, папи, събори. Това не означава че е нямало събори които са защитавали Библейски истини като Триединството, Двете природи на Христос и прочие, но те са следствие на истината която вече я има в Библията а не тепърва това да се установява като истина като че ли отците са я изсмукали от пръстите им..
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

28 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (5), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Cyril (37), Hatshepsut (3), NikolaV (12), Theodora V (3), battle_joy (7), bolgaroliub (18), for_the_truth (12), garich (2), lazarin1 (5), messianic (9), spravedliv (15), stucyte (41), yasna (13), Милко (24), Петьо (1), Пламен79 (12), Теодор77 (48)

Назад към Интересни статии