ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 24 Апр 2017, 18:26 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Родопчанката, която стана Валиде султан

[ Facebook коментара]

За интересни материали

Re: Родопчанката, която стана Валиде султан

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 20 Апр 2017, 23:08

Е какво добро ни е донесло управлението на Сюлейман Великолепни, когато Османската империя е била световна сила, та да изпадаме във възторг ? Какво от това, че освен въпросната "валиде султанка" е имало и везир от български произход, еничарин ?

P.S.
Представи си как биха реагирали в Полша, ако бъде пуснат руски сериал възхваляващ Руската империя ?
То, май, че там руски сериал едва ли биха и пуснали...
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 417 times
Been thanked: 290 times

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 21 Апр 2017, 15:36

Истината или национализма? Всеки е свободен да избира. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 504 times
Been thanked: 312 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 21 Апр 2017, 16:49

И двете - и истината и национализма, но не псевдо-национализъм а този който е съхранил нашето самосъзнание като народ.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 110 times
Been thanked: 269 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 21 Апр 2017, 18:33

Да съхранят самосъзнанието на българите с лъжа, това ли трябва да прави човек който има претенции че е християнин. Или е по- важно да си националист от това да си християнин. Някои факти от историята може да са заличени в учебниците но как ще ги скрием от Бога, особено ако вярваме че Божия Дух(Духът на истината) живее в нас.

Йоан 14:17
Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.

Яков 3:14
Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината.

Галатяни 6:7
Недейте се лъга; Бог не е за подиграване: понеже каквото посее човек, това ще и да пожъне. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 504 times
Been thanked: 312 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 21 Апр 2017, 19:45

Истината над всичко. :heart:
И нямам страх от нищо, когато Ти си с мен!
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 780 times
Been thanked: 876 times
Автор на темата
църква: Православна църква
Характер: вярна

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 21 Апр 2017, 20:00

Със такова мислене като твоето Милко ако така разсъждаваха онези мъже борили се за България досега да сме още под игото на османците, но то това няма значение, те са мили хора, които не са мислели лошо на България нали :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 21 Апр 2017, 20:56

Кирил, поддаваш на провокации и смяташ, че каквото хвърчи се яде, щом идва от православен. Това е плод не незрелостта си, тоест на възрастта ти.
Хвърчиш повече отколкото е допустимо обаче.
Не леж на ухото, че де що има реплика от православен, е мъдра. Няма такъв филм. Всеки си е башка луд, както казват хората. А ВНУШАЕМОСТТА се израства във времето.
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 21 Апр 2017, 21:56

Теодора, аз не се хващам за думите на някой православен, разбрала си ме погрешно.

Разсъждавам от своя гледна точка и не съм готов да стана туркофил във случая който случай е представен вече толкова време във България и се пропагандира че робството не било робство, Васил Левски бил престъпник хванат от "турската полиция" и тем подобни. Османската Империя още от самото начало унищожава всяка възможност да се създава каквато и да е Българска държава. Вече натисната от останалите нации тя дава правото да се върнат териториите на Гърция, България, Сърбия и т.н. но Османската Империя от самото начало до самия й край е била лоша и като пример ще дам баташкото клане което е за мене най-големия ужас във Българска история и по-късния и ужасяващ Арменски Геноцид... Каква истина, каква възхвала за Османската Империя? Колкото до тази история майка българка пък внук султан който се застъпил бил за България... Тате ми каза че ще ми купи колело ама друг път - е на това ми звучи историята.

А относно това което каза Милко и ти след него - съгласен съм и ще отида по-далеч че не България или "истината" - която и да е тази истина е над всичко а Бог е над всичко, Той е на първо място разбира се. Тук не говорим за това а говорим за самосъхранението ни като народ, което нещо очевидно за Милко е все тая, както са го казали и хората "На чужд гръб и сто тояги са малко"...

Ако хората по времето на тези мъчни за народа ни времена им е било все тая - тази държава нямаше да я има. Разбира се първата и последната дума за това е Божия но Бог работи с хора. Избавлението не е дошло внезапно или със щракане със пръсти. Всъщност имало е хора които им е било все тая като пример ще дам времената на Паисий Хиляндарски когато гърците са искали да ни погърчат. Много хора тогава почнали да говорят като гърците, със техния език, писменост... Срамували се да говорят български или да се знае че са такива....

Има ли какво да говорим повече? Ако пуснете новини от по-назаде, учебниците за малките класове масово стават по-тънки и по-леки защото половината история се маха или се споменават неща като Симеоновото Царство на три морета във две изречения. Редакции които казват че Българите сме имали добър живот във Османската Империя...

Тази история не е по-различна, никаква истина не показва а е пропаганда.
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 21 Апр 2017, 22:46

Брат Милко, за мен национализма е над истината. За добруването на България ще излъжа, че и човек ще убия.
Пък ГОСПОД е отредил моята съдба, още преди да се родя. Тъй, че каквото има да става с мен, това ще стане.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 417 times
Been thanked: 290 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 22 Апр 2017, 21:06

Александър » Вчера, , 22:46 написа:Пък ГОСПОД е отредил моята съдба, още преди да се родя. Тъй, че каквото има да става с мен, това ще стане.

Не е. Просто ти е дал свободна воля.
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

ПредишнаСледваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

13 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Cyril (26), Natanel (7), Theodora V (39), Todor Andonov (1), anah_su_namun (4), bolgaroliub (30), messianic (3), spravedliv (6), stucyte (16), Александър (41), Георги Георгиев (1), Милко (19)

Назад към Интересни статии

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение