ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 20 Сеп 2017, 01:37 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Търси се стая или едностаен под наем

[ Facebook коментара]

Търся, разменям, подарявам.

Re: Търси се стая или едностаен под наем

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 06 Авг 2016, 19:56

По-горе стана дума за богословието в град Велико Търново и затова ще вметна само няколко думи за обща информация. Богословският факултет в Търновския Университет е вторият по значимост в България. Там преподават едни от най-значимите български православни теолози: доц. Д. Киров, доц. М. Стоядинов, доц. архим. Авксентии и други. И за разлика от богословския факултет в София, където имат възможност да учат всякакви хора, независимост от изповеданието и вярата им, дори и атеисти, Великотърновският факултет е православен. Някои "специалисти" му казват "зилотския факултет". Това е и официалния му титул: "Великотърновски Православен Богословски Факултет към ВТУ "св. св. Кирил и Методии". Там единствено от всички останали богословски факултети, за да постъпиш ти трябва препоръка от епархията където се черкуваш.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1485 times
Been thanked: 1309 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 06 Авг 2016, 21:49

Когато учех в Търново последните две години преди да завърша се засякох там с едно момиче, приета в богословския университет. Тя ми беше съседка и приятелка в младежките ми години, движехме в една компания преди да отида в Търново да уча. Та и в Търново излизахме, но много рядко. Мен тогава ме беше грабнал яката света и не излизах от заведенията, най-вече от дискотеките. Та в редките случаи, когато сме излизали с нея и нейни приятелки, а аз с мои приятели, те много са ни разказвали какво учат и как изобщо им минава учебния процес. Те ни говореха за молитви преди започване на час, за пеене и изучаване на езици, необходими в богословието. Аз пък точно тогава бях завладян от рок музиката и както казва брат Българолюб точно това правех - през деня по някое време на обяд след като се осефертя от снощната дискотека, пиех бира на терасата в една бирария точно над янтра на фона на рок музиката :D
Сега съжалявам, че тези момичета са ми се стрували скучни тогава. Ето един пример как като не му е време на човек (не е разорана почвата), колкото и да му благовестваш все тая. А при мен хем беше с приятни момичета, едната от която приятелка от ранни години, и то в тяхна компания в продължение на 2 години, макар и не често. Какво остава да срещнеш някой човек на улицата и да му приказваш 5 минути за вярата си. Много е трудно да се привлече една душа към Господа, иска се подход, предварително да си се помолил Бог да ти даде мъдрост, благодат, да ти изпраща разорани ниви, та да вършиш с Негова помощ плодове достойни за покаяние и с тях до покриваш твоите си грехове. Ето отговорът на въпроса дали може да изработваш спасението си с дела.

Ако някой между вас, братя, се отклони от истината, и друг го обърне, нека тоя знае, че, който е обърнал грешник от лъжливия му път, ще спаси една душа от смърт и ще покрие много грехове.
Як.5:19:20
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 953 times
Been thanked: 514 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 10 Авг 2016, 09:44

Пламен79 » 04 Авг 2016, 20:20 написа:Ох, и аз от другата седмица започвам да търся квартира в Търново. Също стая или едностаен апартамент. Който иска може да се помоли за мен :friends:

Иска да въздам слава на Бога, че с Негова помощ си намерих квартира още първия ден по чуден начин. Освен това тя е удобна, хубава, евтина и на добро място.
Благодаря и на всички онези, които са се молил за мен. Бог да ги благослови. Сега остава да си намеря и една болярка от старопрестолната столица, но да бъде волята Божия. Който желае може да се моли за мен.
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 953 times
Been thanked: 514 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 10 Авг 2016, 21:50

Пламен79 » Днес, , 09:44 написа:Иска да въздам слава на Бога, че с Негова помощ си намерих квартира още първия ден по чуден начин. Освен това тя е удобна, хубава, евтина и на добро място.
Благодаря и на всички онези, които са се молил за мен. Бог да ги благослови. Сега остава да си намеря и една болярка от старопрестолната столица, но да бъде волята Божия. Който желае може да се моли за мен.

Много се радвам, страхотно! :yes1:
И момичето си намери - чрез фейса се свърза с друго момиче, завършило ВТУ (забележи ;) :) ) и двете заедно подписаха договор и тези дни се настаняват. Супер стана.

За Болярката - той Българолюб ти каза. :drinks:

За болярката - ще се моля за теб! :friends:
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот cool » 13 Мар 2017, 12:15

Категорично ли е изискването за тези квартали?
Вярата е за всички,но вярващ не може да бъде всеки.
Аватар
cool
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 257 times
Been thanked: 83 times
Характер: надежда

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 13 Мар 2017, 15:09

Тя си намери, Рейн, още тогава, когато писах, че е. Доволна е, живеят спокойно със съквартирантката, близо й е до работата. Засега поне се е устроила. Благодаря ти! :)
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times
Автор на темата

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

50 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (3), Гост (1), Гост (3), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (3), Гост (3), Гост (1), Гост (2), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Cyril (1), Hatshepsut (3), NikolaV (1), Theodora V (15), Watch (1), anah_su_namun (6), bolgaroliub (10), cool (4), for_the_truth (1), ... [view more]

Назад към Разменям/Подарявам