ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 24 Апр 2017, 18:26 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Видение

[ Facebook коментара]

Форум за библейски въпроси и отговори.

Re: Видение

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 19 Апр 2017, 03:14

Теодора, за какво говориш? Тази жена е напълно непозната не е някой от познатите хора...

Това което бих дал от себе си като съвет е: не се доверявайте на видения, без значение какви са и какви мисли идват. Няма такова нещо весело дете - весел Бог, тъжно дете - тъжен Бог, това не е реалността. Отидете най-добре до някоя православна църква и поговорете със някой свещеник който може да ви помогне във духовна насока но не се доверявайте на послания, видения или сънища претендиращи да са от Бог. Не че Бог не говори, но е много тънка границата и повечето пъти може да е демон който да иска да погуби душата на човека...

Имаше един пример на един протестант-фанатик. Бог му казал да събере 70 книги във Библията иначе няма да го пусне да влезе в рая. :D Вие представяте ли си изобщо за какво става дума... Това е безобидно, но има много заблуждаващи духове които атакуват човека по различни начини. НЕ се доверявайте на видения.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 110 times
Been thanked: 269 times
Характер: Християнин

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот yavana » 19 Апр 2017, 03:52

Благодаря за отговора Ви, бих изтрила поста си ако можех сама. Не съжалявам, за кратко разбрах че има по объркани и заблудени в търсенията си от мен, след като бях порицана. Не е прието да даваш съвет някому след като не го познаваш, в случая с мен. Отчитам го за своя грешка.
За човека криещ се под псевдонима Тheodora, съвет не давам а ти споделям, че в живота константи няма и човек живее в пълно себеотрицание. Не можеш да надскочиш себе си. Следващият път преди да хапеш брой до 100, ще ти помогне да замълчиш. Не знаеш утре към кого ръка за хляб и помощ ще протегнеш. Пишеш за личното си смирение, нима си толкоз чиста та го припозна сама. Върви по пътя си с добро
Аватар
yavana
Нов Потребител
Нов Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Watch » 19 Апр 2017, 20:48

Привет, yavana!
Хубаво е, че се допитваш, в библията пише, че който слуша съвети става мъдър :)
Добре е ти самата да започнеш да изучаваш Божието слово, когато човек го познава, е трудно да бъде излъган.
Ако Бог даде видение, то винаги има цел - да насърчи, да изобличи, да поправи, да предупреди.
Също разбирам, че не познаваш лично Господ Исус Христос, а това е въпрос на решение, да се обърнеш искрено към Него, като Го помолиш да прости всичките ти грехове и да Му предадеш живота си.
Това е целта на човешкия живот, да се помири с Бог и вярвайки в жертвата на Исус на кръста получаваме прошка на греховете си и вечен живот. Бог да благослови теб и сина ти и да намерите единствения път, който е Господ Исус Христос :)
Аватар
Watch
Любител
Любител

Has thanked: 58 times
Been thanked: 37 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 19 Апр 2017, 21:12

Watch, а ти познаваш ли Го лично, както се изразяваш?
Прости ми за директния въпрос, ни най-малко не целя да те засегна или нещо подобно. Дори напротив. :friends:
Имах една колежка протестантка, която говореше за Спасителя по същия начин - все едно Го познава точно по същия начин, та доста озадачаваше хората около нея. :scratch:
И нямам страх от нищо, когато Ти си с мен!
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 780 times
Been thanked: 876 times
църква: Православна църква
Характер: вярна

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 19 Апр 2017, 22:37

1 Йоаново 2:
4. Който казва: "познах Го", а заповедите Му не пази, той е лъжец, и истината не е в него;
5. а който пази словото Му, в него наистина Божията любов е съвършена: по това узнаваме, че сме в Него.

Аз примерно не претендирам че Го познавам, не и след като живота ми е кочина. А пък да се самохипнотизирам както правят протестанти със неща от сорта да намираш стихове от Библията и да ги "изповядвам" върху себе си и тогава тези стихове "да оживеят във мен" няма повече да се случва. Така че нека не объркваме жената, какво познава и какво не познава.

Г-жо Yavana, ако търсите духовен съвет търсете го най-вече във Църквата (Правослвавната). Там има достатъчно квалифицирани хора които могат да ви помогнат. Ако отидете при протестанти особено някой по-радикални групи като петдесятните, ще ви объркат още повече и като човек който се отцепва от тези среди ви пиша: не си го причинявате. Не си заслужава объркването, лутането и купищата емоционални товари които ще получите ходейки на такива събрания.

Другото което е, такива лични преживявания не е добре да споделяте по мрежата защото именно интернета е пълно със вълци от всякакъв тип - сатанисти, култове, секти и всякакви които така може да ви объркат че да не знаете от къде ви е дошло... Търсете помощ във Православната Църква и съм сигурен че Бог ще ви помогне! Който хлопа ще му се отвори се казва във Евангелието!
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 110 times
Been thanked: 269 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Георги Георгиев » 20 Апр 2017, 23:43

Здравей, yavana!
ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС наистина е възкръснал.

Вярвам е така, както написа, че БОГ се радва, когато ти се грижиш за твоето дете и го обичаш и също така ако го възпитаваш във вярата в БОГА, в това да обича БОГ, като свой БАЩА. И че не е БОЖИЯТА воля ти да не обичаш детето ти. Вярвам понякога да обичаш детето ти включва и да го накажеш/набиеш с цел да го възпиташ и да върви в правия път.

В Библията пише:
Притчи 13:24
Който щади тоягата си, мрази сина си, А който го обича наказва го на време.

Не знам дали това, което си видяла има определено значение и дали БОГ ти го е дал или е от злото. Само искам да ти споделя, че вярвам това, което си прочела "за да получа точен прочит на видението си е нужно да потърся отговор в Библейският текст" е много вярно. Отговорите получаваме от БОГ, когато МУ се молим искрено и четем НЕГОВОТО СЛОВО - Библията и имаме вяра в НЕГО. Поне аз не знам за определен начин по който да те посъветвам да четеш Библията, по-важното вярвам е да се молиш постоянно на БОГ да ти открива написаното в нея, защото е Книга написана, чрез БОЖИЯТ ДУХ, и е нужно БОГ да открива на човек за да я разбере, не е като някакъв роман или обикновена книга, която я прочетеш 1-2 пъти и вече знаеш почти всичко за което се разказва в нея. Съветвам те да започнеш от Новия Завет да четеш и моли БОГ и вярвай БОГ ще ти открие много по-велики и чудни неща и от значението на видението, което си имала. Най-важното е какво е направил ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС за всички нас, лично и за теб самата, за твоето дете и за цялото ти семейство.
БОГ да те благослови :) !
Християнски видеоклипове, филми и музика

Псалми 119:71 Добре ми стана, че бях наскърбен, За да науча Твоите повеления.
Аватар
Георги Георгиев
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 29 times
Been thanked: 38 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 21 Апр 2017, 15:30

Мнение Номер:# Мнениеот Watch » 19 Апр 2017, 19:48
Привет, yavana!
Хубаво е, че се допитваш, в библията пише, че който слуша съвети става мъдър :)
Добре е ти самата да започнеш да изучаваш Божието слово, когато човек го познава, е трудно да бъде излъган.
Ако Бог даде видение, то винаги има цел - да насърчи, да изобличи, да поправи, да предупреди.
Също разбирам, че не познаваш лично Господ Исус Христос, а това е въпрос на решение, да се обърнеш искрено към Него, като Го помолиш да прости всичките ти грехове и да Му предадеш живота си.
Това е целта на човешкия живот, да се помири с Бог и вярвайки в жертвата на Исус на кръста получаваме прошка на греховете си и вечен живот. Бог да благослови теб и сина ти и да намерите единствения път, който е Господ Исус Христос :)

yasna, мисля че това е (житото) което търсиш и което и аз бих те посъветвал да търсиш. Останалото (плявата) е продиктувано от досада, гордост или партизанство.
Правилното решение е в твоята ръка. Бъди благословена от Бог Е Който наистина чука на вратата на сърцето ти и очаква да му отвориш. :heart:

Мнение Номер:# Мнениеот Георги Георгиев » Вчера, , 22:43
Здравей, yavana!
ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС наистина е възкръснал.

Вярвам е така, както написа, че БОГ се радва, когато ти се грижиш за твоето дете и го обичаш и също така ако го възпитаваш във вярата в БОГА, в това да обича БОГ, като свой БАЩА. И че не е БОЖИЯТА воля ти да не обичаш детето ти. Вярвам понякога да обичаш детето ти включва и да го накажеш/набиеш с цел да го възпиташ и да върви в правия път.

В Библията пише:
Притчи 13:24
Който щади тоягата си, мрази сина си, А който го обича наказва го на време.

Не знам дали това, което си видяла има определено значение и дали БОГ ти го е дал или е от злото. Само искам да ти споделя, че вярвам това, което си прочела "за да получа точен прочит на видението си е нужно да потърся отговор в Библейският текст" е много вярно. Отговорите получаваме от БОГ, когато МУ се молим искрено и четем НЕГОВОТО СЛОВО - Библията и имаме вяра в НЕГО. Поне аз не знам за определен начин по който да те посъветвам да четеш Библията, по-важното вярвам е да се молиш постоянно на БОГ да ти открива написаното в нея, защото е Книга написана, чрез БОЖИЯТ ДУХ, и е нужно БОГ да открива на човек за да я разбере, не е като някакъв роман или обикновена книга, която я прочетеш 1-2 пъти и вече знаеш почти всичко за което се разказва в нея. Съветвам те да започнеш от Новия Завет да четеш и моли БОГ и вярвай БОГ ще ти открие много по-велики и чудни неща и от значението на видението, което си имала. Най-важното е какво е направил ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС за всички нас, лично и за теб самата, за твоето дете и за цялото ти семейство.

yasna,
Мисля че това е (житото) което търсиш и което и аз бих те посъветвал да търсиш. Останалото (плявата) е продиктувано от досада, гордост или партизанство.
Правилното решение е в твоята ръка. Бъди благословена от Бог Е Който наистина чука на вратата на сърцето ти и очаква да му отвориш. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 504 times
Been thanked: 312 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот Watch » 22 Апр 2017, 00:54

Познаването на Бог и неговия син Исус Христос е основата на вярата и ако човек си е чел Божието слово, знае, че без лична среща с Бог и Неговия Син няма спасение. Бог чрез Святия Си Дух ни изобличава за греха и така става новорождението. Бог дори ни призовава да растем в познаването на Него и Сина Му:

2 Петрово 1:2
Благодат и мир да ви се умножи чрез познаването на Бога и на Исуса, нашия Господ.

2 Петрово 3:18
Но растете в благодатта и познаването на нашия Господ и Спасител Исус Христос. Нему да бъде слава и сега и до вечния ден. Амин.

Филипяни 3:8
А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия

Колосяни 1:10
за да се обхождате достойно за Господа, да Му угаждате във всичко, като принасяте плод във всяко добро дело и като растете в познаването на Бога

Мисля че този отговор е изчерпателен на въпроса ти, Теодора :)
Аватар
Watch
Любител
Любител

Has thanked: 58 times
Been thanked: 37 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 22 Апр 2017, 11:18

Честно казано, това, което ме притесни, не беше "познаването", естествено, а наречието за начин - "лично". ;)
Но да, благодаря ти за отговора. :yes1:
И нямам страх от нищо, когато Ти си с мен!
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 780 times
Been thanked: 876 times
църква: Православна църква
Характер: вярна

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

18 потребители са разглеждали темата: Гост (20), Cyril (11), Hatshepsut (2), Kolyo.Slavov (3), Natanel (3), Theodora V (18), Todor Andonov (4), Watch (4), anah_su_namun (1), bolgaroliub (1), messianic (2), rex1978 (1), spravedliv (4), stucyte (11), Александър (14), Венци Тоневски (4), Георги Георгиев (3), Милко (4)

Назад към Защо и как?

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение