ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 28 Мар 2017, 13:04 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Редно е жена да благовества на жена и мъж на мъж

[ Facebook коментара]

Форум за библейски въпроси и отговори.

Редно е жена да благовества на жена и мъж на мъж

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 20 Яну 2014, 12:10

Изображение
Всичко останало може да премине в границата на по-близки отношения, от колкото е необходимо.
И все пак, ако имате подобен случай, сестра в Господа да благовества на светски мъж, или брат да благовества на светска жена, е добре да спазвате тези няколко принципа:

Продължава >>>
Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 395 times
Been thanked: 587 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: Редно е жена да благовества на жена и мъж на мъж

Мнение Номер:#  Мнениеот sam » 28 Апр 2015, 20:34

Намерих потвърждение на моето схващане.
love написа:
Изображение
Всичко останало може да премине в границата на по-близки отношения, от колкото е необходимо.
И все пак, ако имате подобен случай, сестра в Господа да благовества на светски мъж, или брат да благовества на светска жена, е добре да спазвате тези няколко принципа:

Продължава >>>
Аватар
sam
Нов Потребител
Нов Потребител

Мнение Номер:#  Мнениеот zdravko1633 » 06 Юли 2015, 12:54

Йоан 4 гл.

5. И тъй, дойде в един Самарийски град нарицаем Сихар, близу до местото което даде Яков на сина си Иосифа.
6. И там имаше кладенец Яковов. Исус прочее утруден от път, седеше така на кладенеца; а часът беше около шест.
7. Идва некоя си жена от Самария, да начерпе вода. Казва й Исус: Дай ми да пия.

8. (Защото учениците му беха отишли в града да купят за ядене.)
9. Казва му жената Самарянка: Как ти който си Юдеянин, искаш за пиене от мене която съм жена Самарянка? (Защото Юдеите не се съобщават със Самаряните.)
10. Отговори Исус и рече й: Ако би знаела Божията дарба, и кой е що ти казва: Дай ми да пия, ти би поискала от него, и дал би ти вода жива.
11. Казва му жената: Господине, нито печерпало имаш, и кладенецът е дълбок; и тъй, от де имаш живата вода?
12. Ти по-голем ли си от отца ни Якова който ни даде кладенеца, и той е пил от него, и синовете му, и добитъците му?
13. Отговори Исус и рече й: Всеки който пие от тази вода, пак ще ожеднее;
14. а който пие от водата която аз ще му дам нема да ожеднее във веки, но водата която ще му дам ще бъде в него извор на вода която извира в живот вечен.
15. Казва му жената: Господине, дай ми тази вода, да не ожедневам нито да идвам тука да изваждам.
16. Казва й Исус: Иди, повикай мъжа си и дойди тука.
17. Отговори жената и рече: Немам мъж. Казва й Исус: Право си казала че немаш мъж;
18. защото петима мъжа си водила, и този когото сега имаш не ти е мъж: туй си право рекла.
19. Казва му жената: Господине, гледам че ти си пророк.
20. Бащите ни в таз гора се поклониха: а вие казвате че в Ерусалим е местото, гдето требва да се кланяме.
21. Казва й Исус: Жено, хвани ми вера че иде час когато нито в тази гора нито в Ерусалим ще се поклоните на Отца.
22. Вие се кланяте на онова което не знаете: ние се кланяме на онова което знаем, защото спасението е от Юдеите.
23. Но иде време, и сега е, когато истинните поклонници ще се поклонят Отцу с дух и истина; защото Отец таквиз иска поклонниците си.
24. Бог е дух, и които му се кланят, с дух и истина требва да се кланят.
25. Казва му жената: Знам че ще дойде Месия който се казва Христос: той кога дойде ще ни възвести всичко.
26. Казва й Исус: Аз съм който ти говоря.
27. И на това отгоре дойдоха учениците му, и почудиха се че приказваше с жена; но никой не рече: Що търсиш? или: Що приказваш с нея?
28. Тогаз жената остави кърчага си и отиде в града и казва на человеците:
29. Елате да видите человек който ми каза все що съм сторила: да не бъде той Христос?
30. И тъй, излезоха от града та идеха къде него.

Деяния 16 гл.
12. и от там във Филипи, който е първий град на онази част от Македония, и поселение Римско. В този град преседехме неколко дена;
13. и в съботата излезохме вън от града край една река дето имаше обичай да става молба, и седнахме та говорехме на събраните там жени.
14. И некоя си богобоязлива жена на име Лидия, от град Тиатир, която продаваше багреници, слушаше; и ней Господ отвори сърдцето да внимава на това което Павел говореше.
15. И като се кръсти тя и домът й, помоли ни се и казваше: Ако ме припознавате че съм верна Господу, влезте в къщата ми да седите. И принуди ни.

Въпреки, че хората понякога имаме объркани представи за нещата, въпреки че понякога някой може да обърка доброто отношение към него и да го сметне за ухажване или друг тип взаимоотношения, или търсене на такива, ние не бягаме от истинската любов, а към нея. Ближния ни може да се обърка - случвало ми се е да ми задават преки въпроси: Е какво сега ще си легнем ли? (в смисъл на заедно). На което отговорът е: ''Не, разбира се''. Или други хора недоразбрали, поради плътта, която ги държи, да си представят това, което ги интересува тях, като: ''Ето, май си намерих партньор най-накрая''.

Абсолютна глупост и религия е, да превърнем благовестването в наръчник от правила. Бог е който стои до тебе и те учи на пътищата си и на Него се уповава, когато говориш за Него. Но да откажеш да кажеш на някого истината, понеже е от другия пол, може да те направи престъпник пред Бога...
Аватар
zdravko1633
Inactive for 15 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
църква: не посещавам

Мнение Номер:#  Мнениеот messianic » 06 Юли 2015, 15:12

жената, която благовества на мъж сама, е правилно да не се бави да го насочи при първа възможност към компетентен и праведен мъж или мъже, които да го обучават. самарянката при кладенеца например ги насочва към самия исус след като им свидетелства, че е пророк.
Аватар
messianic
Активен Потребител
Активен Потребител

Been thanked: 9 times
Характер: новороден

Мнение Номер:#  Мнениеот zdravko1633 » 06 Юли 2015, 16:47

messianic написа:...самарянката при кладенеца например ги насочва към самия Исус...

Ако всички жени, които днес седят бездейни по протестантските църкви, ако и да знаят добре истината, бяха излезли и бяха казали истината, както самарянката, то може би много мъже сега вместо по кръчмите, щяха да се молят на Бога и да четат Библия, но безсмислените църковни правила обезсилиха Божието слово...

А една праведна жена или един праведен мъж, ще са научени от Бога на себеобуздание. А днес църквите са пълни с много скрити грехове, но никой не го е грижа, щом изглеждат добре нещата. А когато хората служат на Бога, те се насърчават да се очистват и да живеят праведно и благочестиво, понеже вкусват от благодатта на Бога, която Бог дава, когато му служим. Така вместо да обезсърчават жените, лидерите да разберат, че няма разлика между един мъж и една жена, що се отнася за Божията благодат, и дори колкото по-слаб е един съд, толкова повече Бог излива благодатта си.
Аватар
zdravko1633
Inactive for 15 months

Been thanked: 6 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Венци Тоневски » 07 Юли 2015, 01:49

Уважавам мненията ви, но ще дам един неоспорим факт - повечето отпаднали от вярата и Христос са неподготвени християни, които са решили, че ще вкарат в правия път човек от отсрещния пол и започват да работят с него. Когато в съд с чиста вода капнем капка картан, скоро целият съд става черен. Или казано по български, с какъвто се събереш, такъв ставаш. За да предприеме един християнин стъпка на благовестие, трябва да е подготвен и добре екипиран.
Християнски видео портал: www.curkva.com
ПРОРОЧЕСТВАТА ИЗПЪЛНЕНИ!!: (ТРЕЙЛЪР)
ВАШИТЕ НОВИНИ: Български Репортер
Аватар
Венци Тоневски
Служител
Служител

Has thanked: 395 times
Been thanked: 587 times
Автор на темата
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: Служещ

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

23 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (10), Luiz (1), Ochakvane (1), Teodor1989 (1), cool (3), ivankara (1), kalataable (2), konstanca (2), mathur (1), messianic (6), nqngoo (1), rex1978 (1), smrt (1), stucyte (3), zdravko1633 (2), Александър (4), Венци Тоневски (5), Георги Георгиев (1), Пламен79 (4), Стефан Чаков (1)

Назад към Защо и как?

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение