ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 21 Сеп 2017, 13:37 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Виното в Библията

[ Facebook коментара]

Форум за библейски въпроси и отговори.

Re: Виното в Библията

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 20 Юли 2016, 04:46

messianic » 31 Май 2015, 22:06 написа:
сигурен съм, че ако реша да изследвам дали са верни всички неща, написани в горната статия, ще намеря някои неверни твърдения. но сега нямам време да се занимавам с това. ето защо, само ще се спра на стиха от притчи, който гласи: „Не гледай виното, че е червено, че показва цвета си в чашата, че се поглъща гладко, защото после то хапе като змия и жили като ехидна.”. тези думи очевидно не са против умерената употреба на алкохол, защото се казва накрая, че после хапе и жили като ехидна. това хапене е жилене го има само след прекомерна употреба на алкохол, след прекалено опияняване, а също и в резултат на прекалено често пиене на алкохол.

Много се надуваш, но дали имаш покритие за това... Чак пък толкоз... Да не се спукаш. :D Как ще го изследваш точно - лингвистично или... ?

Пробвай се, ако искаш. Ще го дам "изследването" след това на специалист по юдаизъм с перфектен иврит (академичен учен впрочем). Да му направи ревизия. Пък ще да е интересно. :yes1:
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times
църква: Православна църква

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 20 Юли 2016, 05:54

Аз не мога да разбера какво се зъбите на най-добронамерени постове. Масово явление. А уж божии хора. Дали... Той Справедлив (и не само той) заради такива не пише. Май.

Впрочем, Пламене, аз не мога да разбера какъв ти е конфликта със Справедлив. Като четох тук в темите, той не е от днес или от вчера. Не е задължително аз да разбирам, разбира се. Но все пак... Когато има недоразумения е хубаво да помислим по тях... Дали някъде не сме прекалили... Евентуално. Защото винаги може. Никой не е застрахован от човешки слабости да прояви. :friends:

П.С. Не те питам, естествено, това не е моя работа. Но можеш просто да помислиш.
Аватар
Theodora V
Deactivated

Has thanked: 832 times
Been thanked: 958 times

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 20 Юли 2016, 18:14

Theodora-Theo » Днес, , 04:54 написа:Впрочем, Пламене, аз не мога да разбера какъв ти е конфликта със Справедлив.

Тео, смятам че със Справедлив още на момента се разбрахме:
spravedliv » 16 Юли 2016, 12:42 написа:Извинявай, но нямам нищо против теб, всичко което написах са просто факти...
Бог да е с теб!

Пламен79 » 16 Юли 2016, 13:52 написа:Ако наистина нямаш нищо против мен и между нас няма повече нередности, придържай се към темите, които възникват в течение на времето.
Аз също нямам нищо към теб и никога не съм имал :friends:
Бог да те благослови!

Theodora-Theo » Днес, 04:54 написа:Той Справедлив (и не само той) заради такива не пише. Май.

Ако ти прави впечатление, че Справедлив не пише, трябва да попиташ него защо. Предполагам има някаква друга, лична причина. То и аз съм имал случаи, когато с месеци не съм писал тук, заради лични причини. Ако имам нещо към някой, на момента ще си оправя отношенията с него. Ето пример:
Пламен79 » 16 Юли 2016, 11:08 написа:Дай да видим, намери онези места във форума за които говориш и да се оправим на момента. Нека останалите ни бъдат свидетели.

Справедлив нищо не отговори и аз смятам, че всичко е ОК. Пак ти казвам, ако все пак имаш някакви съмнения питай него.
Theodora-Theo » Днес, 04:54 написа:Аз не мога да разбера какво се зъбите на най-добронамерени постове. Масово явление. А уж божии хора. Дали...

Нали точно за това пуснах снощната тема? Опитай се да вникнеш още веднъж в нея, ако вече си я прочела веднъж:
Пламен79 » Вчера, , 20:44 написа:Във връзка с последните теми на нашия форум, реших да озаглавя цитата "Чета Новия Завет, а се връщам към Ветхия".
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 953 times
Been thanked: 514 times
Характер: странен :)

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

20 потребители са разглеждали темата: Гост (2), Гост (1), Гост (6), Ochakvane (4), Theodora V (13), Vered (1), anah_su_namun (1), elisaveta (1), garich (1), lazarin1 (2), messianic (6), spravedliv (7), stucyte (3), Александър (7), Галя (6), Елисавета (1), Милко (1), Пламен79 (6), Стефан Чаков (2), стоян2 (3)

Назад към Защо и как?

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение