ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 31 Мар 2017, 03:24 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

ПРЕМЪЛЧАНАТА ИСТОРИЯ НА ЧОВЕШКАТА РАСА

[ Facebook коментара]

Форум за наука

Re: ПРЕМЪЛЧАНАТА ИСТОРИЯ НА ЧОВЕШКАТА РАСА

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 17 Яну 2016, 01:59

Ще използвам поста, за да се обърна и към Пламен, и към Стуци.

Пламене, не изопачавай думите ми.

Стуци, благодаря за хубавите думи към всички ни.

Красиви бели дни от мен!
И нямам страх от нищо, когато Ти си с мен!
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 742 times
Been thanked: 842 times
Автор на темата
църква: Православна църква

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 17 Яну 2016, 09:09

Добро утро на всички!
Благодаря на Тео за хубавите пожелания.
Да Стуци, наистина стиховете са много по-точни от това, което казах.
И аз ви желая един благословен от Бога ден.
Ще очаквам с нетърпение коментара на Тео във връзка с поста :)
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 787 times
Been thanked: 371 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 17 Яну 2016, 23:48

Здравейте.

Ами колко възможности ни се предоставят тук и сега... Толкова много... Да преосмисляме нас самите си, нашите възгледи, ценности, нагласи, проявленията им в един по-широк контекст... Поне от отсъствието на подобни възможности няма как да се оплачем. ;)

Никога не съм изпитвала потребност да прегърна със затворени очи каквито и да е идеи. Просто защото някой ми е/съм си втълпил/а , че така трябва. Как ще живея, как ще мисля, за мен всякак е предпоставено от собствени решения и нагласи. Ама това, че някой ми казал , че неговият път е единствено правилният, ама това хич не ме интересува. Всеки си мисли и решава съобразно собствените си възможности. Въпрос на интелект. Въпрос на кръгозор.

Никой не може да ме вкара в някаква изкуствена скърцаща от ръжда рамка, в която стои самият той по собствено желание. Защото, като разумно същество, няма как по своя воля да изхвърля дадената ми от Бог способност да мисля, да разсъждавам, да анализирам и да решавам. Защото, за мен, Бог не иска, никак не желае ментално дрогирани последователи. Бог иска творци! Творци в мисълта, творци в постъпките, творци в живеенето на всички нас в смисъла на битие! Бог иска да осъществяваме потенциите си, които Той ни е дал. В стремежа си да Го постигаме.

Бог едва ли иска да бъдем немислещи (или поне еднакво мислещи!), закостенели и без никаква перспектива за развитие. Затова ли ни е вдъхнал диханието Си - за да остави инвалидизирани откъм разум същества тук на Земята? Едва ли.

Господ няма да ни накаже заради татуировките, които имаме. Това са толкова дребни нещица... Господ ще ни покаже пътя, а наш е личният избор. Защото Той ни е дал право на такъв.

Така че, всякакви фанатизирани постановки относно това КАК трябва да живеем в съгласие с Бог - така СУБЕКТИВНО постулирани - на мен са ми чужди.

Това е. ;)
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 18 Яну 2016, 00:24

Тео, гласувах за поста ти, защото реши да споделиш, за което ти благодаря много. Иначе да знаеш много се разминаваме с теб, няма да ни бъде ;) Чак диаметрално :D
Ама искам да знаеш, че не те съдя. Напротив, обичам те такава :smileheart:

Имам какво да напиша по твоя пост, но в момента не мога. Просто исках да знаеш, че съм го прочел.
В тази връзка любопитно ми е какво ти е виждането за смисъла на живота? И аз вярвам, че Бог не иска да сме еднакви. На първо "четене" уж разсъждаваме еднакво пък всъщност се разминаваме диаметрално. Защо е така? Пишеш какво искал Бог от нас. В Библията пише каква е волята Му относно нас. Има много стихове, пък аз даже си имам любим :) Но ми е интересно първо да чуя какво ти е схващането за смисъла на човешкия живот. Ще ми хареса, ако се отпуснеш да си по-подробна. Обичам да чета.
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 787 times
Been thanked: 371 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 18 Яну 2016, 00:33

Пламен79 написа:Тео, гласувах за поста ти, защото реши да споделиш, за което ти благодаря много. Иначе да знаеш много се разминаваме с теб, няма да ни бъде ;) Чак диаметрално :D
Ама искам да знаеш, че не те съдя. Напротив, обичам те такава :smileheart:

Имам какво да напиша по твоя пост, но в момента не мога. Просто исках да знаеш, че съм го прочел.
В тази връзка любопитно ми е какво ти е виждането за смисъла на живота? И аз вярвам, че Бог не иска да сме еднакви. На първо "четене" уж разсъждаваме еднакво пък всъщност се разминаваме диаметрално. Защо е така? Пишеш какво искал Бог от нас. В Библията пише каква е волята Му относно нас. Има много стихове, пък аз даже си имам любим :) Но ми е интересно първо да чуя какво ти е схващането за смисъла на човешкия живот. Ще ми хареса, ако се отпуснеш да си по-подробна. Обичам да чета.

Пламене, та за какво да ми се сърдиш? :friends: Има ли за какво? Едва ли. Аз просто изказвам собствено мнение. Благодаря ти, че си прочел поста ми! Няма значение, че хората имаме различни възгледи за каквото и да става дума. Това е нещо МНОГО нормално.

Относно "смисъла на човешкия живот". Ами това е екзистенциален въпрос, на който НИКОЙ не е отговорил до момента! Никой! Та, как аз бих могла в такъв случай?? :) По подобни теми може само да се прави опит да се разсъждава, но няма начин да бъдат давани каквито и да е категорични отговори в контекста на претенцията им за такива! Защото най-малкото биха звучали нелепо!

Иначе идеята ти да си говорим по подобни теми аз приемам с удоволствие. Винаги има какво да представим откъм собствени възгледи. Но само дотам.

А иначе, и аз обичам да чета, освен да пиша. Та тогава - нека да пишем и съответно четем. :)
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 18 Яну 2016, 07:49

Theodora-Theo написа:

Бог едва ли иска да бъдем немислещи (или поне еднакво мислещи!), закостенели и без никаква перспектива за развитие. Затова ли ни е вдъхнал диханието Си - за да остави инвалидизирани откъм разум същества тук на Земята? Едва ли.

Господ няма да ни накаже заради татуировките, които имаме. Това са толкова дребни нещица... Господ ще ни покаже пътя, а наш е личният избор. Защото Той ни е дал право на такъв.

Теодора,

Божието слово ни казва, че нашето тяло е храм на Святия Дух и сме купени с цена. Ние не сме свои си. Никой не е казал: "Трябва да се появя!" и хоп - да се роди. Нашето тяло не е плод на нашата мъдрост, нито пък е продукт на случайното ни хрумване. Бог ни е създал. Тялото на всеки човек е според Божията воля - така Бог е решил, така сме се родили. Имаше една проповед, която е доста любопитна в това отношение. Пасторът казваше, че шансът да се родим е 1/500 000 000. Т.е., бащата и майката да са в даден момент заедно, а отгоре на това точно определен сперматозоид да бъде избран за оплождането. Това не е човешко дело. Ако ние си позволяваме да си дупчим тялото, да слагаме татуировки, да променяме пола си или кой знае още какво, все едно казваме на Бог, че Той не може да направи нещо съвършено и затова ние ще Му помогнем. Според теб това са дребни нещица. Дали, ако ти беше на мястото на Бога, щеше да мислиш така, щом сътвореното от теб създание е направено по твоя план, а то решава да го промени?
Да, Бог ни е дал право на избор, но не защото е съгласен с нашия инат, а защото ни е дал свободата на избора да Го обичаме или да Му обърнем гръб. Ако Го обичаме, ще Го слушаме и ще бъдем с Него. Ако не - тогава Той няма да ни насилва. Само че Той ни дава живот и ако не искаме да сме с Него, няма как да живеем.
Фил.4:13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява.
Аватар
Ochakvane
Супер Потребител
Супер Потребител

Has thanked: 4 times
Been thanked: 37 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот NikolaV » 18 Яну 2016, 12:11

Theodora-Theo написа:Относно "смисъла на човешкия живот". Ами това е екзистенциален въпрос, на който НИКОЙ не е отговорил до момента! Никой! Та, как аз бих могла в такъв случай?? :) По подобни теми може само да се прави опит да се разсъждава, но няма начин да бъдат давани каквито и да е категорични отговори в контекста на претенцията им за такива! Защото най-малкото биха звучали нелепо!

Никой човек не е дал отговор на този въпрос. Бог го е дал, обаче, ясно, точно и категорично. Само от философска гледна точка този въпрос е неясен.
Аватар
NikolaV
Banned

Has thanked: 57 times
Been thanked: 155 times
църква: не посещавам

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 18 Яну 2016, 13:45

NikolaV написа:
Никой човек не е дал отговор на този въпрос. Бог го е дал, обаче, ясно, точно и категорично. Само от философска гледна точка този въпрос е неясен.

Да, на Пламен ме попита какво е моето виждане по този въпрос. И аз му отговорих от собствена позиция. Тази на човек.
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 15 Мар 2017, 17:16

:)
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

35 потребители са разглеждали темата: Гост (2), Гост (1), Гост (2), Гост (3), Гост (2), Гост (1), Гост (2), Гост (3), Гост (1), Гост (14), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), AwarriorofChrist (1), Cyril (1), Hatshepsut (1), NikolaV (19), Ochakvane (52), Theodora V (114), Todor Andonov (1), Vered (1), bolgaroliub (6), cool (12), garich (8), hristiqnin777 (1), kolio1730 (1), konstanca (3), spravedliv (1), stucyte (55), Александър (7), Венци Тоневски (9), Галя (3), Милко (1), Пламен79 (51)

Назад към Наука

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение