ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 26 Апр 2017, 03:20 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

ПРЕМЪЛЧАНАТА ИСТОРИЯ НА ЧОВЕШКАТА РАСА

[ Facebook коментара]

Форум за наука

ПРЕМЪЛЧАНАТА ИСТОРИЯ НА ЧОВЕШКАТА РАСА

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 25 Дек 2015, 05:19

Това видео разбива много възгледи. Наистина много.

Нека се абстрахираме от биографията на Кремо, в която присъства "присъединяването към движението "Харе Кришна". Това не е най-същественото в случая.
Нека обърнем внимание на идеите му, които това видео представя. Тук е есенцията...

Приятно гледане!
И нямам страх от нищо, когато Ти си с мен!
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 883 times
Автор на темата
църква: Православна църква
Характер: вярна

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: ПРЕМЪЛЧАНАТА ИСТОРИЯ НА ЧОВЕШКАТА РАСА

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 25 Дек 2015, 13:51

Theodora-Theo написа:Това видео разбива много възгледи. Наистина много.

Нека се абстрахираме от биографията на Кремо, в която присъства "присъединяването към движението "Харе Кришна". Това не е най-същественото в случая.
Нека обърнем внимание на идеите му, които това видео представя. Тук е есенцията...

Приятно гледане!

Съжалявам, но още от самото начало този човек казва една неистина: хора е имало от билиони години. Нищо подобно! Земята е на 6000 години и е невъзможно да има хора по нея, преди тя да е сътворена. Както се казва, една лъжа винаги се съпровожда от друга. Не мисля, че е нужно да я изгледам цялата, след като още преди да изтече първата минута беше казана тази измислица.
Аватар
Ochakvane
Inactive for 3 months

Has thanked: 4 times
Been thanked: 37 times
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Характер: Очакване

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 25 Дек 2015, 14:25

Ochakvane написа:Съжалявам, но още от самото начало този човек казва една неистина: хора е имало от билиони години. Нищо подобно! Земята е на 6000 години и е невъзможно да има хора по нея, преди тя да е сътворена. Както се казва, една лъжа винаги се съпровожда от друга. Не мисля, че е нужно да я изгледам цялата, след като още преди да изтече първата минута беше казана тази измислица.

Аз също много съжалявам, но това в болднатото, НЕ Е вярно.
Никой не те задължава да я изгледаш, разбира се. :)

Офтопик:
Винаги ми е било странно как има хора, които вярват в "младата Земя". ;) Това е меко казано наивно....
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 25 Дек 2015, 14:32

Theodora-Theo написа:

Аз също много съжалявам, но това в болднатото, НЕ Е вярно.
Никой не те задължава да я изгледаш, разбира се. :)

Кое не е вярно? Че земята е на 6000 години? Ако това те съмнява, можем заедно да направим сметка, като съберем годините от Адам до Потопа. Колко са те?

Битие 5: 1. Ето списъкът {Еврейски: Книгата.}‡ на Адамовото потомство. В деня когато Бог сътвори човека, Той го направи по Божие подобие;
2. създаде ги мъж и жена, благослови ги, и наименува ги Човек, в деня когато бяха създадени.
3. Адам живя сто и тридесет години, и роди син по свое подобие по своя образ и наименува го Сит.
4. А от как роди Сита, дните на Адама станаха осемстотин години; и той роди синове и дъщери.
5. И всичките дни на Адама колкото живя станаха деветстотин и тридесет години; и умря.
6. Сит живя сто и пет години и роди Еноса.
7. А откак роди Еноса, Сит живя осемстотин и седем години и роди синове и дъщери.
8. И всичките дни на Сита станаха деветстотин и дванадесет години; и умря.
9. Енос живя деветдесет години и роди Кенана.
10. А откак роди Кенана, Енос живя осемстотин и петнадесет години, и роди синове и дъщери.
11. И всичките дни на Еноса станаха деветстотин и пет години; и умря.
12. Кенан живя седемдесет години и роди Маалалеила.
13. А откак роди Маалалеила, Кенан живя осемстотин и четиридесет години и роди синове и дъщери.
14. И всичките дни на Кенана станаха деветстотин и десет години; и умря.
15. Маалалеил живя шестдесет и пет години и роди Яреда.
16. А откак роди Яреда, Маалалеил живя осемстотин и тридесет години и роди синове и дъщери.
17. И всичките дни на Маалалеила станаха осемстотин деветдесет и пет години; и умря.
18. Яред живя сто шестдесет и две години и роди Еноха.
19. А откак роди Еноха, Яред живя осемстотин години и роди синове и дъщери.
20. И всичките дни на Яреда станаха деветстотин шестдесет и две години; и умря.
21. Енох живя шестдесет и пет години и роди Матусала.
22. А откак роди Матусала, Енох ходи по Бога триста години и роди синове и дъщери.
23. И всичките дни на Еноха станаха триста шестдесет и пет години.
24. И Енох ходи по Бога и не се намираше вече, защото Бог го взе.
25. Матусал живя сто осемдесет и седем години и роди Ламеха.
26. А откак роди Ламеха, Матусал живя седемстотин осемдесет и две години и роди синове и дъщери.
27. И всичките дни на Матусала станаха деветстотин шестдесет и девет години; и умря.
28. Ламех живя сто осемдесет и две години и роди син;
29. и наименува го Ной {Т.е. Почивка.}*, като думаше: Тоя ще ни утеши в умората ни от работата ни и от труда на ръцете ни, който ни иде от земята, която Господ прокле.
30. А откак роди Ноя, Ламех живя петстотин двадесет и пет години и роди синове и дъщери.
31. И всичките дни на Ламеха станаха седемстотин седемдесет и седем години; и умря.
32. А Ной беше петстотин години; и Ной роди Сима, Хама и Яфета.
Аватар
Ochakvane
Inactive for 3 months

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 25 Дек 2015, 14:37

Очакване, моля те да не ми обясняваш неща, които зная повече от добре, тоест Библейската версия.

Но пак ще ти кажа, за мен да се настоява, че Земята е на 6000 години НЕ Е сериозно. Това е мое мнение, което никой никога не може да промени по никакъв начин. Имам основания да го поддържам. И то не само в ролята ми на православен християнин, гражданин на РБ...

Не смятам да коментирам по тази тема повече - тоест по темата дали Земята случайно не е на 6000 години.
;)
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 25 Дек 2015, 14:39

Theodora-Theo написа:Очакване, моля те да не ми обясняваш неща, които зная повече от добре, тоест Библейската версия.

Но пак ще ти кажа, за мен да се настоява, че Земята е на 6000 години НЕ Е сериозно. Това е мое мнение, което никой никога не може да промени по никакъв начин. Имам основания да го поддържам. И то не само в ролята ми на православен християнин, гражданин на РБ...

Не смятам да коментирам по тази тема повече - тоест по темата дали Земята случайно не е на 6000 години.
;)

Добре, ще те попитам в такъв случай: За теб Библията Божие слово ли е или халваджийски тефтер?
Аватар
Ochakvane
Inactive for 3 months

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 25 Дек 2015, 14:44

Ochakvane написа:Добре, ще те попитам в такъв случай: За теб Библията Божие слово ли е или халваджийски тефтер?

Не приемам по никакъв начин Сътворението, описано по ТОЗИ начин. Което не означава, че се съмнявам в Сътворението. Надявам се поставяш разлика. ;)
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Ochakvane » 25 Дек 2015, 14:50

Theodora-Theo написа:

Не приемам по никакъв начин Сътворението, описано по ТОЗИ начин. Което не означава, че се съмнявам в Сътворението. Надявам се поставяш разлика. ;)

А как точно го приемаш? Когато твърдиш нещо, трябва да представиш разбиранията си, защото иначе ще излезе нещо от рода: Това е така, защото е така. Ако не подкрепиш твърденията си с това, което Бог казва, ще приема, че отхвърляш Библията. Сам Господ каза, че Писанията са истина - Йоан 17:17. В такъв случай трябва да приема, че и Исус лъже и отхвърляш и Него. Освен това Господ каза, че ще изпрати Духа на Истината, Който ще припомни всичко, което Господ е казал. А това означава, че щом не вярваш на Исус, отхвърляш и Светия Дух, понеже Го обвиняваш в лъжа.

Тогава?
Аватар
Ochakvane
Inactive for 3 months

Мнение Номер:#  Мнениеот Theodora V » 25 Дек 2015, 15:26

По-уместно е да кажа тогава "тълкувано буквално" така както е описано в Библията. Не, не го приемам.
И тъй като съм наясно с контрааргументите на креационистите на младата Земя, както и с тези на поддръжниците на възгледа за старата Земя, както и че няма как да бъде постигнат практически консенсус по този въпрос, то не виждам смисъл да ко коментираме. Би било просто едно преливане от пусто в празно. Сега да бистрим времеви измерения и др...., нетът също е пълен с такива... и няма и няма как да се съвместят нещата... Всичко, описано в Битие, е просто една символика за мен. Не е сериозно да бъде тълкувано буквално.
Аватар
Theodora V
Активен Потребител
Активен Потребител

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 25 Дек 2015, 16:04

Очко, остави всеки да си върши работата. Не може да си навсякъде. Не им се бъркай на теолозите, че няма да дойде ред изобщо за изучаването и на останалите раси. Щом само човешката раса е от преди билиони години, представи си тепърва колко работа им предстои. Ние с теб в другата тема наште си спорове не можем да оправим, тръгнали сме да се намесваме в професионализма на теолозите-дизайнери :heat:
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 787 times
Been thanked: 371 times
Характер: странен :)

Следваща

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

35 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (2), Гост (3), Гост (1), Гост (14), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (2), Гост (1), Гост (2), Гост (3), Гост (2), AwarriorofChrist (1), Cyril (1), Hatshepsut (1), NikolaV (19), Ochakvane (52), Theodora V (114), Todor Andonov (1), Vered (1), bolgaroliub (6), cool (12), garich (8), hristiqnin777 (1), kolio1730 (1), konstanca (3), spravedliv (1), stucyte (55), Александър (8), Венци Тоневски (9), Галя (3), Милко (1), Пламен79 (51)

Назад към Наука

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение