ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 25 Сеп 2017, 14:45 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Мария, майката на Исус

[ Facebook коментара]

Статии и дискусии на библейска тематика.

Re: Мария, майката на Исус

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 20 Апр 2017, 17:39

Natanel » Днес, , 15:22 написа:
Нямаш една причина да ме наричаш сатанист или страхливец, само поради факта, че не съм отговорил на твой въпрос, който откровено не разбирам. И не е вярно, че всички имат неотстъпчиви убеждения, точно тук има изобилство от крехки представи и учения, които при едно подухване рухват, самият ти даде пример за това.

То и Петър се отрече от Христа три пъте но кога придоби Светия Дух бе най твърдия и отстоя до край Христа....има и други дето незнаейки но търсещи откриват Христа и стават верни....и ни служат за пример и поука!
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 20 Апр 2017, 17:44

По отношение на традициите, протестантската традиция изкривява Писанието определено, което говори за Една Църква а не за 30 000 църкви които се бият във гърдите че възстановяват Евангелието, докато всъщност го разрушават. Христос е Един и Църквата е една. Църквата Христова не е някакъв мутант или хидра със много глави или много тела. Както казва Писанието а не брат Кирил:

Размишленията в този текст са много нелогични:

Според Словото Църквата Христова наистина е една и тя включва в себе си спасените по благодат чрез вяра в Христос негови последователи. Какво ти дава основание да си мислиш че, надяващите се за спасение чрез вяра и дела самонарекли се „ Православна църква“ са именно Църквата Христова.

По същата логика мога да твърдя аз съм президента на България, защото според българската конституция, президента на българия е само един и това съм аз, а не останалите около 6 милиона фалшиви българи.

За да сравниш нещо със Писанието ти всъщност не го сравняваш със Писанието а със твоето лично тълкуване на Писанието. Там е работата. Откъде си толкова уверен че ти тълкуваш дадено нещо правилно а не грешно? Защото през 15 век се каза "Сола Скриптура" но сега шест века по-късно не виждам Църквата Христова да е една а виждам как освен все още съществуващата схизма между католици и православни има и 30 000 отделни църкви.. Ако Сола Скриптура е призива на Бог към връщане на хората към Словото, единствения Авторитет и към истинската вяра защо Църквата не е една след толкова много време?

Значи, за да съм сигурен че солта е наистина солена трябва да питам някого на когото вярвам че няма да ме излъже, защото ако лично я опитам това ще си бъде мое лично мнение което не отговаря на истинския вкус.

Когато Бог е вдъхновил всеки от авторите на библейските книги и тези които са ги събрали в едно, Е имал предвид Своята основна мисия „Спасението на всеки повярвал в Словото Му(Христос)“

Йоан 1:14
И СЛОВОТО СТАНА ПЛЪТ и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на ЕДИНОРОДНИЯ ОТ ОТЦА , пълно с благодат и истина.

Това значи че (Божието Слово)= (Христос в плът) И когато Христос (Словото) ни казва:

Йоан
51 Аз съм живият хляб, който е слязъл от небето. Ако яде някой от тоя хляб, ще живее до века; да! и хлябът, който Аз ще дам, е Моята плът [която Аз ще дам] за живота на света.
48 Аз съм хлябът на живота.
53 Затова Исус им рече: Истина, истина ви казвам, ако не ядете плътта на Човешкия Син, и не пиете кръвта Му, нямате живот в себе си.

Това идва да ни каже, за да сме духовно живи здрави и силни в Христос, нашата духовна храна е Божието Слово(Плътта на Човешкия Син)
И както кръвта доставя смляната, необходима и подходяща храна до всека клетка на тялото, така и Святия Дух ни помага да разпознаем разберем и приемем нужната за духовният ни разтеж храна.

Ето какво има предвид Бог – За да имаме живот в Христа трябва да приемем с вяра Божието Слово и Святия Дух в себе си.

54 Който се храни с плътта Ми и пие кръвта Ми, има вечен живот; и Аз ще го възкреся в последния ден.
55 Защото Моята плът е истинска храна, и Моята кръв е истинско питие.
56 Който се храни с Моята плът и пие Моята кръв, той пребъдва в Мене, и Аз в него.
63 Духът е, който дава живот; плътта нищо не ползува; думите(СЛОВОТО), които съм ви говорил, дух са и живот са.

И тъй като:16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: Бог направи Словото Си разбираемо за всеки спасен чрез Святия Дух, живеещ в него.

Така може да се обясни и истината че Словото само обяснява Себе. Когато човек търси истинското значение на даден пасаж, може да го открие в друг.

Този текст не бива да се смесва с Хлябът и виното на „Тайната вечеря“ където хлябът и виното са символи за възпоменание на тялото и кръвта на Господа, пожертвани на кръста за нашето спасение.

Бог е Бог на реда Милко, не на хаоса и безумния индивидуализъм във който всеки си изважда каквото иска от Библията и решава че е богопомазан и си прави нова "църква". Това е нещото което винаги като протестант ми е пречело... Седя си аз и във едни момент вече аз съм праведен, аз съм светия, аз съм богопомазан, я дай да си направя аз една църква... Е как става това.

Бог наистина е Бог на реда и Неговото Слово не води до безпорядък. То е храна за духът ми и аз ходя където я намирам. Първо в Библията и второ в църквата където ходя и сред братя и сестри с които общувам.Нямам намерения да правя църкви, но не искам да ходя и в мъртви църкви само „да се черкувам“, където Бог отсъства.

Някой от тука смеели да се сравни със апостолите на Господ Иисус Христос, които са чули и видяли Евангелието а не са го прочели както ние го четем? Някой смеели да се постави на едно ниво със мъчениците, които са жертвали живота си за Христа? Аз не смея да го направя защото аз не съм това което те са били и ако ще да извадя триста стихове от Библията и да ги "изповядам" върху себе си както правят много протестанти за да успокоят съвеста си че те са праведни и светии без значение какъв им е живота, аз няма да го направя, защото няма да стана това което тези хора са били. За това само Бог има думата, аз нямам нищо

Апостолите са си били човеци със своите слабости и недостатъци. Бог ги Е приел такива каквито са и ги е усъвършенствал за да му служат, защото е предузнал че ще Му бъдат верни. Те самите не биха позволили да бъдат славени и величани от хората. Причина да бъдат такива каквито са станали е Святия Дух Когото са приели в себе си и славата принадлежи на Него.На нас какво ни пречи да последваме примера им вместо да ги величаем и да се молим на тях, което е грях.

Едни от най-ревностните и святи отци на Църквата до последния си дъх не са знаели дали ще се спасят и са молели Бог за милост а аз гордия ще застана с Библия в ръка и ще се определя като праведник и светия... По-голямо безумие от това никъде няма...

Милко, размишлявай братле, не тъпчи само на едно място или във кръг... Чети, размишлявай, моли се и съм сигурен че ще видиш истината. ;)

Йоан 11:25
Исус й рече: Аз съм възкресението и живота; който вярва в Мене, ако и да умре, ще живее;

- Ако това е волята на Бог, кой си ти че да ме разколебаваш и кой съм аз че да се съмнявам в Него?
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 20 Апр 2017, 18:01

Natanel » Днес, , 15:22 написа:
Нямаш една причина да ме наричаш сатанист или страхливец, само поради факта, че не съм отговорил на твой въпрос, който откровено не разбирам. И не е вярно, че всички имат неотстъпчиви убеждения, точно тук има изобилство от крехки представи и учения, които при едно подухване рухват, самият ти даде пример за това.

Тогава ни сподели убежденията си за да не предполагаме какъв си Теодор. На базата на това което досега споделяш ти казвам че си окултист или сатанист. Ако не съм прав сподели какво наистина вярваш. По отношение на убеждението при мене, при мене нещата са много по-различни. Но спирам дотук със теб. От сега нататък само молитва за тебе и нищо повече. Нито ще влизам във спорове с теб нито пък ще ти отговарям докато ти сам не изясниш за себе си какво вярваш и дали ще го споделиш.

Желая ти лека вечер Теодор.
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Cyril » 20 Апр 2017, 18:08

Милко никой не те кара да се съмняваш във Бог, както и да е, нито със Теодор, нито пък с теб ще споря.

Споделил съм каквото съм споделил, писал съм каквото съм писал.

Приятна вечер!
„Не е велико дело да твориш чудеса, не е велико дело да виждаш ангели; велико дело е да виждаш собствените си грехове.” Св. Антоний Велики
Аватар
Cyril
Редовен
Редовен

Has thanked: 134 times
Been thanked: 315 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 20 Апр 2017, 18:21

Размишленията в този текст са много нелогични:

Според Словото Църквата Христова наистина е една и тя включва в себе си спасените по благодат чрез вяра в Христос негови последователи. Какво ти дава основание да си мислиш че, надяващите се за спасение чрез вяра и дела самонарекли се „ Православна църква“ са именно Църквата Христова.

По същата логика мога да твърдя аз съм президента на България, защото според българската конституция, президента на българия е само един и това съм аз, а не останалите около 6 милиона фалшиви българи.

Първо това е обидно да ни наречеш фалшиви българи...защото не сме фалшиви българи според твоите налудничави мисли ами сме си българи по татко и майка по баба и дядо....за теб не знам.....а Църквата си е една...Една света и съборна и апостолска Църква както е записано в Символ вероюто дадено ни от първия цЪРКОВЕН СЪБОР ЗА КОЙТО ти явно не знаеш защото не четеш....а нашата света вяра е вяра книжовна ,вяра на Писаното Слово...няма как безкнижовни хора като теб да проумеят...хора надъхани с антихристови доктрини....хора презиращи род и родина ,баща и майка...хора които за носа си ги уловили ловците на души и са ги отвели в сектата си да се поклоняват на деница...нещастний и клетий Милчо....толкова си зомбиран и маниполируем че жал ми става за тебе любезний
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 759 times
Been thanked: 512 times
църква: Православна църква
Характер: твърд

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 20 Апр 2017, 18:58

Лука 23:28
А Исус се обърна към тях и рече: Дъщери ерусалимски, недейте плака за Мене, но плачете за себе си и за чадата си;
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 788 times
Been thanked: 472 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

22 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (1), Гост (1), AwarriorofChrist (1), Blagovest Varbakoff (7), Cyril (44), Edi (16), Galia (4), Hatshepsut (2), Theodora V (52), Todor Andonov (19), bolgaroliub (41), for_the_truth (82), lazarin1 (3), messianic (24), spravedliv (37), stucyte (76), yasna (3), Александър (2), Милко (44), Пламен79 (71), Теодор77 (59)

Назад към Библия

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение