ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 24 Окт 2017, 06:56 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

И днес има мъченици ради Христа

[ Facebook коментара]

Re: И днес има мъченици ради Христа

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 02 Яну 2017, 17:37

Теодорче много си миличка и ти благодаря за добрите думи....но за каква политическа пропаганда става въпрос тука като бяха съборени стотици православни храмове в Сърбия и бяха избити и продължават да биват избивани сърби заради вярата им....дразни те факта че тия косоварски ислямисти и терористи са подкрепени от така наречения "демократичен4 запад и САЩ и те съдействаха активно за геноцида над сърбите....нали това те дразни...само че аз не получавам заплата от НПО Америка за България и си казвам както мисля и не си кривя душата и съвеста.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 659 times
Been thanked: 427 times
Автор на темата
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Мнение Номер:#  Мнениеот for_the_truth » 02 Яну 2017, 18:18

bolgaroliub » преди 28 минути написа:for_the_truth ти като искаш обичай ги косоварите.......не ме карай и мене да ги обичам....ако е казано че трябва да обичаме враговете се то е казано за личните ни врагове дето ни сами сме си създали и мисля че не се отнася за враговете на Христа и Неговата Църква и за враговете на род и родина. С такива врагове се води битка и не се хленчи .....имаме примера на много светци-войни. Толкова от мен.

bolgaroliub, понеже ти отдеве написа "толкова от мен" и не исках да те съблазня да пишеш, като ти отговарям. Но ти взе, че написа пост след това.
Затова:Христос призоваваше ли за саморазправа и кръстоносни походи да речем срещу фарисеите, садукеите и книжниците?
Един пример:
"52 И отпрати пред себе си вестители, които отидоха и влезоха в село Самарянско да му приготвят место.
53 Но там го не приеха, защото лицето му бе на пътуване към Ерусалим.
54 И като видеха това учениците му Яков и Иоан, рекоха: Господи, искаш ли да речем да слезе огън от небето и да ги изтреби, както стори и Илия?
55 А той се обърна, та им запрети, и рече: Вие на кой сте дух не знаете;
56 защото Син человечески не е дошел да погуби души человечески, но да спаси. И отидоха на друго село."
По въпроса за враговете - за да не би да бъркам, отворих тълкувания на Евангелията от Матей и Лука от един известен православен църковен писател. Не намерих там подобни разбирания, каквито ти имаш. И трябва да внимаваме кои считаме за врагове.
А Господ не случайно е казал да постъпваме с човеците, както искаме те да постъпват с нас. Сам Господ Иисус Христос, като го разпнаха, каза "Отче, прости им, защото не знаят що правят" (за това ме подсетиха въпросните тълкувания) И св. първомъченик архидякон Стефан се молеше за тия, които го замеряха с камъни.
Естествено, че сме предупредени да страним от еретици, като ги посъветваме веднъж и дваж. Ама не да се избиваме.

Както и да е. Прощавай, ако с нещо съм те засегнал, bolgaroliub. Днес 2 пъти се молих за теб.
Аватар
for_the_truth
Inactive for 7 months

Has thanked: 72 times
Been thanked: 154 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 02 Яну 2017, 20:20

Theodora-Theo » Днес, , 16:05 написа:Великолепен пост на for_the_truth. :thank_youthank_you:

Всички постове на for_the_truth са такива, не само този. Много трудно се пишат, обаче. Аз за това се чудя и на Стуцито откъде намира време и сили да пише всеки път едно и също. Затова, ако някои не желаят да се възползват от такива наши съфорумци, то нека поне ние се възползваме от техния пример и да им подражаваме.
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 861 times
Been thanked: 415 times
църква: Православна църква
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот for_the_truth » 02 Яну 2017, 20:33

Трябва да подражаваме на Христос.
Аватар
for_the_truth
Inactive for 7 months

Has thanked: 72 times
Been thanked: 154 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 02 Яну 2017, 20:48

Към сърбите нямам добри чувства. Не одобрявам действията на албанците, но да не забряваме, че сърбите донесоха огромни страдания на нашите сънародници от Македония и Западните покрайнини. Сърбия нападна вероломно България през 1885 г. Дядо ми казваше, че сърбин за каквото и да го набиеш, все си заслужава. Неговият баща, т.е. мой прадядо, ( по произход цинцарин ) в края на 90-те на XIX в. е пребил сръбски свещенник в Битола, който е бил натрапен от Сърбия. Обиждал е българите, наричал ги е с какви ли не обидни епитети. Така, че си заслужават. Да ме прощава ГОСПОД, но страдание на сърбин не може да предизвика никакво, ама абсолютни никакво съчуствие у мен. Знам, че не е християнско, но е така.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 477 times
Been thanked: 328 times

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

13 потребители са разглеждали темата: Гост (4), Hatshepsut (1), Theodora V (5), bolgaroliub (8), for_the_truth (30), garich (1), lazarin1 (14), stucyte (2), Александър (6), Милко (8), Пламен79 (11), Стефан Чаков (1), Теодор77 (3)

Назад към Православна църква

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение