ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 23 Юни 2017, 23:41 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

И днес има мъченици ради Христа

[ Facebook коментара]

Re: И днес има мъченици ради Христа

Мнение Номер:#  Мнениеот bolgaroliub » 02 Яну 2017, 17:37

Теодорче много си миличка и ти благодаря за добрите думи....но за каква политическа пропаганда става въпрос тука като бяха съборени стотици православни храмове в Сърбия и бяха избити и продължават да биват избивани сърби заради вярата им....дразни те факта че тия косоварски ислямисти и терористи са подкрепени от така наречения "демократичен4 запад и САЩ и те съдействаха активно за геноцида над сърбите....нали това те дразни...само че аз не получавам заплата от НПО Америка за България и си казвам както мисля и не си кривя душата и съвеста.
Аватар
bolgaroliub
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 664 times
Been thanked: 434 times
Автор на темата
църква: Православна църква
Характер: твърд

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот for_the_truth » 02 Яну 2017, 18:18

bolgaroliub » преди 28 минути написа:for_the_truth ти като искаш обичай ги косоварите.......не ме карай и мене да ги обичам....ако е казано че трябва да обичаме враговете се то е казано за личните ни врагове дето ни сами сме си създали и мисля че не се отнася за враговете на Христа и Неговата Църква и за враговете на род и родина. С такива врагове се води битка и не се хленчи .....имаме примера на много светци-войни. Толкова от мен.

bolgaroliub, понеже ти отдеве написа "толкова от мен" и не исках да те съблазня да пишеш, като ти отговарям. Но ти взе, че написа пост след това.
Затова:Христос призоваваше ли за саморазправа и кръстоносни походи да речем срещу фарисеите, садукеите и книжниците?
Един пример:
"52 И отпрати пред себе си вестители, които отидоха и влезоха в село Самарянско да му приготвят место.
53 Но там го не приеха, защото лицето му бе на пътуване към Ерусалим.
54 И като видеха това учениците му Яков и Иоан, рекоха: Господи, искаш ли да речем да слезе огън от небето и да ги изтреби, както стори и Илия?
55 А той се обърна, та им запрети, и рече: Вие на кой сте дух не знаете;
56 защото Син человечески не е дошел да погуби души человечески, но да спаси. И отидоха на друго село."
По въпроса за враговете - за да не би да бъркам, отворих тълкувания на Евангелията от Матей и Лука от един известен православен църковен писател. Не намерих там подобни разбирания, каквито ти имаш. И трябва да внимаваме кои считаме за врагове.
А Господ не случайно е казал да постъпваме с човеците, както искаме те да постъпват с нас. Сам Господ Иисус Христос, като го разпнаха, каза "Отче, прости им, защото не знаят що правят" (за това ме подсетиха въпросните тълкувания) И св. първомъченик архидякон Стефан се молеше за тия, които го замеряха с камъни.
Естествено, че сме предупредени да страним от еретици, като ги посъветваме веднъж и дваж. Ама не да се избиваме.

Както и да е. Прощавай, ако с нещо съм те засегнал, bolgaroliub. Днес 2 пъти се молих за теб.
Аватар
for_the_truth
Inactive for 3 months

Has thanked: 89 times
Been thanked: 187 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 02 Яну 2017, 20:20

Theodora-Theo » Днес, , 16:05 написа:Великолепен пост на for_the_truth. :thank_youthank_you:

Всички постове на for_the_truth са такива, не само този. Много трудно се пишат, обаче. Аз за това се чудя и на Стуцито откъде намира време и сили да пише всеки път едно и също. Затова, ако някои не желаят да се възползват от такива наши съфорумци, то нека поне ние се възползваме от техния пример и да им подражаваме.
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 822 times
Been thanked: 407 times
църква: Православна църква
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот for_the_truth » 02 Яну 2017, 20:33

Трябва да подражаваме на Христос.
Аватар
for_the_truth
Inactive for 3 months

Has thanked: 89 times
Been thanked: 187 times
Характер: Християнин

Мнение Номер:#  Мнениеот Александър » 02 Яну 2017, 20:48

Към сърбите нямам добри чувства. Не одобрявам действията на албанците, но да не забряваме, че сърбите донесоха огромни страдания на нашите сънародници от Македония и Западните покрайнини. Сърбия нападна вероломно България през 1885 г. Дядо ми казваше, че сърбин за каквото и да го набиеш, все си заслужава. Неговият баща, т.е. мой прадядо, ( по произход цинцарин ) в края на 90-те на XIX в. е пребил сръбски свещенник в Битола, който е бил натрапен от Сърбия. Обиждал е българите, наричал ги е с какви ли не обидни епитети. Така, че си заслужават. Да ме прощава ГОСПОД, но страдание на сърбин не може да предизвика никакво, ама абсолютни никакво съчуствие у мен. Знам, че не е християнско, но е така.
Аватар
Александър
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 467 times
Been thanked: 337 times

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

13 потребители са разглеждали темата: Гост (4), Hatshepsut (1), Natanel (3), Theodora V (5), bolgaroliub (8), for_the_truth (30), garich (1), lazarin1 (14), stucyte (2), Александър (6), Милко (8), Пламен79 (11), Стефан Чаков (1)

Назад към Православна църква

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение