ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 27 Мар 2017, 07:44 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Съмнението – грехът, който Бог мрази най-много

Изграждането на Божия човек

Когато те хулят, не заплашвай

Добрата страна на самотата и отхвърлянето

КОЙ Е ВИНОВЕН

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Ариведерчи, отец Паоло!

Организират акция в подкрепа на отец Паоло Кортези – неделя, 12 ч. пред президентството

Илиан Тодоров: Искрено съжалявам защитниците на САЩ и Запада!

Говорителката на Външно министерство РФ облече българска носия Прикачен файл/файлове

Църквата почва спасение на народа. Човек по човек. Душа по душа.

[ Facebook коментара]

Re: Църквата почва спасение на народа. Човек по човек. Душа по душа.

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 01 Авг 2016, 20:29

Пламен79 » Днес, , 08:52 написа: Точно поради тая причина някои вярват в предопределението и си мислят, че щом са повярвали и са се кръстили значи са спасени.

Та сега ти от кои си - от тези които не могат да се изразяват правилно и не взимат от дума когато им се обясни два пъти вече, или от онези, които вярват в предопределението???

"щом са повярвали и са се кръстили значи са спасени"

Това не е предопределението!
Боже, благослови всички в България и я запази цяла и свободна да е, пази я от всички външни и вътрешни врагове, води я по Твоя Път, за Твоя Слава!
Амин!
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1401 times
Been thanked: 1079 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 01 Авг 2016, 20:34

Милко » Днес, , 17:47 написа:Извинявайте! Съвсем забравих че съм от църква на спасените вярващи и споря с хора от църква на неспасените надяващи се . Наистина изглупявам като се опреличавам на човек който се опитва да обясни на далтонисти нюансите на розовия цвят. Аз ще се моля за вашето спасение и вярвам(не се надявам) че Бог чува и отговаря на молитва . :heart:

:good:
Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога
Боже, благослови всички в България и я запази цяла и свободна да е, пази я от всички външни и вътрешни врагове, води я по Твоя Път, за Твоя Слава!
Амин!
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 01 Авг 2016, 22:16

Милко » Днес, , 17:47 написа:Извинявайте! Съвсем забравих че съм от църква на спасените вярващи и споря с хора от църква на неспасените надяващи се . Наистина изглупявам като се опреличавам на човек който се опитва да обясни на далтонисти нюансите на розовия цвят. Аз ще се моля за вашето спасение и вярвам(не се надявам) че Бог чува и отговаря на молитва . :heart:

Брат Милко, би ли ми казал коя и къде е тази Църква на спасените вярващи, че да отида и аз там?!! Ако е петдесятната църква там такива учения не се изповядват. Предопределението е повече вероизповед на вярващите с калвинистическа насоченост. Аз не споря нито с теб, нито с когото и да било друг. Отговорих ти изключително като на протестант чрез писаното Слово Божие, от където ти дадох достатъчно примери, че човеците се спасяват чрез вяра и дела само в Църквата, на което ти не ми отговори нищо съществено. Няма смисъл само да си разтягаме локуми. Посочи ми къде в Библията е написано, или поне намекнато, че човек се спасява извън Църквата. Посочи ми пример за поне един човек, описан в Библията, който се е спасявал самодейно извън Църквата. От своя страна аз вече ти посочих достатъчно библейски примери за отпаднали от вярата християни, а ти твърдиш, че всички в една местна Църква са били "спасени вярващи"!!! Вярно е, че всеки излиза от собствения си опит. Не зная, но там на ул. "Бачо Киро" или на ул. "Иван Христов Зъбчето", където може би ти посещаваш, може пък всички да са вече светци, но поне аз когато съм бил там все още се палеха електрически полилеи за осветление на църквата... :D Аз се опасявам да не би тези считащи себе си за "спасени вярващи" в един момент да се окажат само "блажени са вярващите", защото самото Слово ни учи да изработваме спасението си със страх и трепет/Фил. 2:12/, а не да лежим на това, че вече сме новородени, значи и безусловно спасени!.. Апостол Павел, макар че е апостол, се е съмнявал в спасението си: "но уморявам тялото си и го поробвам, да не би, като съм проповядвал на другите, сам аз да стана неодобрен." /1Кор. 9:27/. Не само Библията, но и историческия опит сочи обратното - че в земната Църква има вярващи от всякакъв калибър и духовна съдба. И всички те са вярващи, защото стремеж към спасението, изработено на Голгота имат само вярващите, а не невярващите! Аз съм категорично против учението "веднъж спасен, завинаги спасен", първо защото то не е библейско, второ защото то не е заложено в Преданието на Църквата и не на последно място - защото не е възприето като истина в догматическите постановки на повечето християнски деноминации. Знаеш ли брат Милко, аз колко силно вярващи новородени християни познавах, които вече с години не стъпват на служба?!!.. Състоянието братко, на подгреховния човек е твърде непостоянна величина. Днес се покайва, а утре греши, днес "Осанна", утре - "Разпни Го"... Единствено сигурна и неизменна е Божията благодат и Христовата кръстна мисия, които не зависят от настроенията на подгреховния човек. Не зная от къде си възприел тези небиблейски и нецърковни учения, но както се изразява брат Стоянчо: отговори ми ако обичаш, само със Слово Божие! :friends:

А онова, което ти пишеш по отношение на вярващите и надяващите се също не е библейско, защото вярата и надеждата според Библията са като два скачени съдове: А Бог на надеждата да ви изпълни с пълна радост и мир във вярването, тъй щото чрез силата на Светия Дух да се преумножава надеждата ви /Рим. 15:13/.
Освен това брате, Библията казва, че надеждата наред с вярата е едно от оръжията на спасението:
Защото с тая надежда ние се спасихме;/Римляни 8:24/.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1121 times
Been thanked: 1025 times
църква: Православна църква
Характер: любопитен

Мнение Номер:#  Мнениеот Пламен79 » 02 Авг 2016, 00:38

Стуци, Милко колкото на мен отговори кое е това място дето предварително се спасяват и после отиват в църквата да свидетелстват, толкова и на теб ще отговори коя е тази църква на спасените. Между другото виж какво е писал и то в предния пост на същата тема:
Милко » Вчера, , 22:25 написа: Да запазиш спасението си също не е гарантирано.

Може ли веднага в следващия пост да пишеш, че си от църквата на спасените? Милко, ти забавляваш ли се с нас? Ти в началото каза, ако не се лъжа, че посещаваш евангелска църква. Там нямат такова учение, че вярващите в тяхната църква са вече спасени. Ако не се шегуваш с нас, другия вариант е да не знаеш какво пишеш???
"Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "
Св. Антоний Велики
Аватар
Пламен79
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 787 times
Been thanked: 371 times
Характер: странен :)

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 02 Авг 2016, 21:50

Аз как го разбирам, ако не е така поправете ме!

Под "църква на спасените" се има предвид църква в която християните са напълно убедени в това:

Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.

Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява.
Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами".

Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.

Аз съм вратата; през Мене ако влезе някой, ще бъде спасен, и ще влиза, и ще излиза, и паша ще намира.

Но и:

И ще бъдете мразени от всички заради Моето име; но който устои до край, той ще бъде спасен.

А ако някой вярващ чака, броейки и записвайки си добрите си дела и се надява, че заради тях ще отиде в рая, нека брои...(има и такива, преди лична изповед си записват, какво добро или лошо са извършили)
Амин!
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот stucyte » 03 Авг 2016, 00:06

spravedliv » Днес, , 21:50 написа:Аз как го разбирам, ако не е така поправете ме!

Под "църква на спасените" се има предвид църква в която християните са напълно убедени в това:

Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.

Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява.
Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами".

Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.

Аз съм вратата; през Мене ако влезе някой, ще бъде спасен, и ще влиза, и ще излиза, и паша ще намира.

Но и:

И ще бъдете мразени от всички заради Моето име; но който устои до край, той ще бъде спасен.

А ако някой вярващ чака, броейки и записвайки си добрите си дела и се надява, че заради тях ще отиде в рая, нека брои...(има и такива, преди лична изповед си записват, какво добро или лошо са извършили)

Брате, забелязваш ли, че в стиховете, които ти си дал, вечният живот е обещание за в бъдещето/ще/ и това обещание е поставено под условие/ако/. Дори в последния стих директно се казва "който устои ДО КРАЙ".
Съгласен съм, и на друго място съм го писал, че християнинът трябва да прилича на разумните девици, които доливали масло в светилниците си, за да не угаснат при пришествието на Младоженеца. В такъв смисъл - да. Във всеки момент трябва да имаме вяра и надежда, че при пришествието на Сина Божи по Неговото обещание ние ще бъдем в числото на спасените, и в този смисъл спасението започва още от земята. Ако християнинът още тук в земните условия не се чувства чедо Божие той не би се чувствал такъв и в Небесното царство. Но хората са действително спасени не тук в условията на земния кръговрат, царството на несвободата, а там - в Небесното царство, царството на свободата и любовта. А спасение означава вечен живот в Царството на Христос. И това най-добре е казано в Лука. 17:33 "Който иска да спечели живота си, ще го изгуби; а който го изгуби, ще го опази." Как може въобще да се говори, че някой живеещ в този паднал свят се е спасил/още повече за цяло християнско събрание!!!/ и е постигнал своята Божествена цел и назначение - да живее в съвършенство/Мат. 5:48/!!!

Ще дам още стихове където спасението на живите хора в Библията е описано като един непрекъснат процес обхващаш целия човешки живот.
Римляни 10:10
1 Коринтяни 1:18
Защото словото на кръста е безумие за тия, които погиват; а за нас, които се спасяваме, то е Божия сила.
1 Коринтяни 15:2
чрез което се и спасявате, ако го държите според както съм ви го благовестил, - освен ако сте напразно повярвали.
2 Коринтяни 2:15
Защото пред Бога ние сме Христово благоухание за тия, които се спасяват, и за ония, които погиват.
Евреи 10:39
Ние, обаче, не сме от ония, които се дърпат назад, та се погубват, а от тия, които вярват та се спасява душата им.

Времето навсякъде е сегашно в деятелен залог - се спасява, се спасяваме, а наклонението в отделните реплики е предимно условно. Никъде нямаме употребено минало свършено време - се спасил, се спасих, се спасихме. Става въпрос за вяра братя и сестри. Вярата е условието за достигане до спасението. А вярата е органично свързана с надеждата, която от своя страна се простира в бъдещето.
А вярата е даване твърда увереност в ония неща, за които се надяваме, - убеждения за неща, които не се вижда/Евр. 11:1/.
" И ние познахме любовта, която Бог има към нас, и повярвахме в това. Бог е любов, и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог - в него." /1Иоан 4:16/
Аватар
stucyte
Служител
Служител

Has thanked: 1121 times
Been thanked: 1025 times
Характер: любопитен

Предишна

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

42 потребители са разглеждали темата: Гост (2), Гост (20), Гост (1), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (7), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (49), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Hatshepsut (2), Kiwi10 (1), LadyInRed (1), Ochakvane (9), PaytonS (1), Vered (1), Watch (1), anah_su_namun (3), battle_joy (4), bolgaroliub (26), cool (9), elisaveta (5), for_the_truth (1), lazarin1 (6), limitless_1986 (1), mathur (1), messianic (37), spravedliv (14), stucyte (92), zdravko1633 (8), Александър (32), Венци Тоневски (2), Георги Георгиев (4), Милко (7), Пламен79 (50), Стефан Чаков (16), стоян2 (3)

Назад към Православна църква

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение