ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 22 Сеп 2017, 05:42 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК

Молитвата на добродетелната жена

[ Facebook коментара]

Видео, аудио и текст.

Мнение Номер:#  Мнениеот elisaveta » 04 Ное 2015, 21:38

Известно е, че псалмите са възхвала на Всевишния, а много от тях всъщност са молитва. Аз често ги използвам като такава.

Един пример, че и притчите могат да се използват като молитва.

Изображение
Често не знаем как да се молим. Усещаме, че имаме нужди, които искаме да изкажем пред Бога, но не знаем с какви думи. Затова имаме Библията си. Апостол Павел казва, че „всичкото Писание е боговдъхновено и полезно за... поправление, за наставление в правдата.“(2 Тим. 3:16,17). И ако искаме, а и не знаем как да се молим, добре е да се обърнем към Словото за помощ.

Тази молитва е написана върху стихове 10- 31 от Притча 31. Тя се оказа много полезна за мен и за жените, на които я препоръчах. Надявам се да послужи и на вас, които четете тези редове. Ето и молитвата във варианта, в който аз я практикувам.

Господи, Боже мой на силите, само ти знаеш кое е добро и кое не е. Доверявам се на Теб и на Твоето слово. Утвърди ме като добродетелна жена, за да бъда по-ценна и от скъпоценен камък.

Нека сърцето на моя съпруг се уповава на мене и да не му липсва печалба. Помогни ми, Боже, да му донасям добро, а не зло, през всичките дни на живота си. Нека зная кое е добро и угодно на Теб и него да върша.

Помогни ми, Господи Исусе, да разгърна своите таланти и да работя това, което умея по най-добрия начин. Да бъда като търговските кораби и да доставям отбрана храна на семейството си, качествена и здравословна. Да премислям добре делата си и да разпределям работата в дома си според уменията на всички. Да постъпвам мъдро, като добре правя плановете си и добре организирам домакинската работа.

Дай ми, Господи, способност да пазарувам на полза. Не позволявай да разпилявам придобитото благосъстояние, а нека това, което закупя, да носи печалба на дома ми. Опаши ме със сила и нека заяквам и се усъвършенствам в добро настойничество.

Боже, помогни на семейството ни да има достатъчно от всичко, което е потребно за живот в изобилие и нека аз да съдействам за това, за да мога да помагам на немотни и сиромаси, да отварям ръката си за сирачето и вдовицата. Нека снегът и студът не ни плашат. Нека домът ни бъде добро място за живеене и отмора. Да отварям устата си с мъдрост и хляб на леност да не ям. Да говоря благо и кротко и да внимавам добре на управлението на дома си.

Издигни съпругът ми, Господи, и му дай подобаваща позиция в обществото. Да го търсят за съвети и мъдрост, да бъде уважаван от градските управници. Да познава Твоето слово и мъдро да поучава върху Него. Печалба да не му липсва никога и да бъде почитан и уважаван на работата си и в града.

В името на Господ Исус Христос те моля, Боже, опази децата ми и всички нас от зло. Помогни ми да възпитавам децата си в Твоя закон и в Твоите пътища. Да имат страх от Тебе и нека бъдат за прослава на Името Ти тук на земята.

Надявам се, Господи, делата ми да ме хвалят и плодът на моя труд да е изобилен. Съпругът ми и децата ми да ме почитат и уважават и нека наградата ми е от Теб. Амин.

Автор: Татяна Славова

източник: http://uverenostsboga.free.bg/V2/MOLITVI/MOLITVI/dobrodetelnata_jena.html
Аватар
elisaveta
Inactive for 14 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

loading...

Re: Молитвата на добродетелната жена

Мнение Номер:#  Мнениеот spravedliv » 03 Апр 2017, 05:51

Амин!
Аватар
spravedliv
Модератор
Модератор

Has thanked: 1884 times
Been thanked: 1447 times

Re: Молитвата на добродетелната жена

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 03 Апр 2017, 19:29

Молитвата е добра и правилна но тя не бива да се превръща в шаблон.

И най смирения баща ще се отегчи от децата си ако всички, всеки ден, му говорят едно и също.

Пък и всеки човек си е уникален със своите нужди, желания, мечти, планове. Всеки човек има различен темперамент, начин на говорене и писмено изразяване.

Дори и авторите на евангелията се различават в стилът си на писане.

Приветствам автора на горната молитва но тя си е нейна. Едва ли бих я повторил дори и да бях „благодетелна жена“. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 776 times
Been thanked: 466 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

25 потребители са разглеждали темата: Гост (1), Гост (2), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Гост (5), Гост (1), Гост (2), Гост (1), Hatshepsut (3), NikolaV (1), anah_su_namun (3), chefo75 (1), elisaveta (1), kolio1730 (1), lazarin1 (1), messianic (3), milkinid_2001 (1), spravedliv (1), stucyte (1), Александър (3), Венци Тоневски (1), Галя (1), Милко (4), Пламен79 (1)

Назад към Притчи и Псалми

• ВИЖТЕ ОЩЕ
    Отг.
    Прегледи
     Последно мнение