ХРИСТИЯНСКИ ФОРУМИ - ОЛЕКОТЕНА ВЕРСИЯ

Дата и час: 29 Апр 2017, 18:23 Разширено търсене

Български християнски форуми е място за християнски дискусии, споделяне на видео или писмени свидетелства, насърчения и общение между вярващи в Бога.

Как да ни помогнете в развитието: КЛИК
ЗА РЕКЛАМА КЛИК
2017 ГОДИНА НА МОЛИТВА! ДЕНОНОЩНА ХРИСТИЯНСКА ТЕЛЕВИЗИЯ: КЛИК
Кампания: Дари Библия: КЛИК

АКЦЕНТИ

Демонично обсебване

ДА ОЧАКВАМЕ ГРАБВАНЕТО ИЛИ ПОЯВАТА НА АНТИХРИСТА?

Господ не ни забравя, а щедро ни благославя

Християни, спрете да се чувствате виновни

ЗЛАТНАТА РЕКА ОТ ПРЕСТОЛА НА НЕБЕСНИЯ ОТЕЦ

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЛУГУВА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ

ВОДЕЩИ НОВИНИ

Откъде да научат българите истински важните неща?

100 хубави думи за България

Бог на първо място

[ Facebook коментара]

Теми, за които няма отделен форум.

Бог на първо място

Мнение Номер:#  Мнениеот kalataable » 30 Дек 2011, 18:16

„А мъжът и Йосиф, понеже беше праведен“ (Матей 1:19)

Йосиф често остава в сянката на рождествената история. Светлините на прожекторите са насочени към Мария, а поддържащите роли са на ангелите, овчарите и мъдреците.
Изображение
Но Йосиф не е второстепенен герой. Той има главна роля. Смятам, че Йосиф беше внимателно избран от Бога, както и самата Мария. Посоченият стих ни казва защо – Йосиф беше праведен човек.

Той можеше или да опази името си, или да даде дом на Мария и нейното Дете –чудо. Не можеше да запази и двете. Мария се нуждаеше от праведен мъж, който да я приеме и защити. Някой, който да я защити от недоверието на роднините и приятелите. Исус като подрастващо момче трябваше да има земен баща, чийто живот е пример за любовта и грижата на Небесния Баща. Затова Бог избра един праведен човек.

Не е ли интересно качеството, което Бог цени на първо място? Има много неща, които могат да попаднат в Божия списък от желани качества – добро семейство, успешен човек, с власт. Бог знае какво да търси, когато трябва да се свърши нещо наистина важно. Той търси мъже и жени, които постоянно поставят Бог на първо място. Характерът и отношението са от първостепенна важност за Бога.

Баща ми често ми „проповядваше“ това просто правило: „Първите неща на първо място“. Когато бях ученик се случваше той да ме помоли да направя нещо, а аз вече имах нещо друго наум – тогава молбата на баща ми оставаше за по-късно. Дали нещата се получаваха така, както исках? Не. Така и не успях да убедя баща ми, че моя начин е по-добър. Но като възрастен разбрах защо. Онова, което избереш да поставиш на първо място, всъщност е най-важно за теб. Приоритетът определя важността.

Исус разбираше и живееше тази простичка истина – Той ни даде пример. „Аз винаги върша онова, което на Него Му е угодно“ (Йоан 8:29). За Исус волята на Неговия Небесен Баща беше от първостепенна важност и Той винаги я поставяше на първо място. Библията ясно ни казва къде намираме смисъл и удовлетворение: „Но първо търсете Божието царство и Неговата правда и всичко това ще ви се прибави“ (Матей 6:33). Коя е твоята основна грижа в ежедневието ти?

Светът се нуждае от повече мъже като Йосиф и жени като Мария, които избират Божията воля да бъде изпълнена в живота им. Не се заблуждавай. Изпълняването на Божията воля не винаги е лесно. Йосиф и Мария приеха Божия план за живота си, но цената, която платиха бяха техните собствени планове.

Запомни това – най-светлото ти бъдеще не се крие в успеха на всичките ти планове и начинания. Твоето истинско бъдеще е в живота, който е изцяло подчинен на Божията воля за теб. Рождество Христово – раждането на Спасителят е отличен сезон за една честна преценка. Отговаря ли животът ти на този толкова основен принцип – първите неща на първо място?

Молитвата ми за теб днес е: на първо място върши Божията воля, а всичко останало ще си дойде на мястото.

Източник: http://jivot.org
Аватар
kalataable
Inactive for 7 months

Has thanked: 0 time
Been thanked: 23 times
Автор на темата

бyтoн зa coциaлни мpeжи

Re: Бог на първо място

Мнение Номер:#  Мнениеот raina georgieva » 30 Дек 2011, 19:50

blagodarq,kala bog da te blagoslovi
Аватар
raina georgieva
Inactive for 28 months

Been thanked: 0 time

Мнение Номер:#  Мнениеот raina georgieva » 30 Дек 2011, 19:52

[translit];( :bravo:[/translit]blagodarq,kala bog da te blagoslovi
Аватар
raina georgieva
Inactive for 28 months

Been thanked: 0 time

Мнение Номер:#  Мнениеот kalataable » 30 Дек 2011, 22:12

Амин, благодаря ти сестричке Райна, нека Бог благослови и теб (hug) :smileheart:
Аватар
kalataable
Inactive for 7 months

Been thanked: 23 times
Автор на темата

Мнение Номер:#  Мнениеот Милко » 07 Яну 2017, 21:26

Много добро поучение. Наистина иска голяма вяра да приемеш вече бременно момиче за своя съпруга с твърдата увереност че заченатото в нея е от Бога. Заслугата му за идването на Исус Христо в човешка плът за да стане изкупителна жертва за нас не е по–малка от тази на Мария. :heart:
Аватар
Милко
Активен Потребител
Активен Потребител

Has thanked: 531 times
Been thanked: 322 times
църква: Евангелска Петдесятна църква
Характер: смирен

Коментирайте

Потребители разглеждали темата?

14 потребители са разглеждали темата: Гост (7), Гост (3), Detelina (1), Flora_Vasileva (1), Natanel (2), djindjer81 (1), for_the_truth (2), kalataable (6), lazarin1 (8), messianic (1), mirelkaaaaa (3), raina georgieva (2), stucyte (1), Милко (5)

Назад към Общи християнски теми